• BIST 93.043
  • Altın 193,340
  • Dolar 4,7189
  • Euro 5,4759
  • Malatya : 12 °C
  • Ankara : 14 °C
  • İzmir : 25 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • Elazığ : 13 °C
  • Adıyaman : 20 °C
  • Trabzon : 22 °C

Sami Er Aday Oluyor

28.08.2013 10:45
Sami Er Aday Oluyor
İl Özel İdare Genel Sekreterliği döneminde çalışkanlığıyla kırsal kesimin gönlüne taht kuran Sami Er, yerel seçim öncesinde siyaseti ısındırdı.

Malatya İl Özel İdare Genel Sekreterliği döneminde çalışkanlığıyla kırsal kesimin gönlüne taht kuran Sami Er, yerel seçim öncesinde siyaseti ısındırdı. Büyükşehir belediye başkanı için adı geçen Er, Malatya’ya hizmetten kaçmayacağını belirtti, aday olacağına dair sinyal verdi.

Önümüzdeki Mahalli Seçimler de aday adayı olup olmayacağı en çok merak edilen, ismi en çok geçen kişilerden Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sami Er, Malatya’ya hizmet etmekten kaçılamayacağını belirterek “Aday olacağına dair sinyal” verdi. Er, İstanbul’da adaylık ile ilgili görüşlerini gazetemize açıkladı.

İstanbul Üsküdar Belediyesi binasında sorularımızı cevaplandıran Sami Er, Dünyanın en büyük şehirlerinden İstanbul’da çok büyük projelere imza atan ve yürüten teknik Belediye Başkan Yardımcısı olarak biliniyor.

Sami Er’in Malatya’ya Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde, çok önemli hizmetlerine burada devam edeceğine dair kamuoyunda genel bir görüş hakim…

Bilindiği üzere, Sami Er, Özel İdare Genel Sekreteri iken, geçtiğimiz Genel Seçimler de Malatya’dan Milletvekili aday adayı olmuş, temayül yoklamasında açık ara birinci olmuş ancak aday gösterilmemişti. Bu durum siyaset kulislerini uzun süre meşgul etmiş ve Sami Er’e haksızlık yapıldığı kanaati hasıl olmuştu. İşte Sami Er ile yaptığımız röportaj:

-Sayın Başkan İstanbul gibi dünyanın göz bebeği bir şehrin en önemli ilçelerinde çok önemli görevlerde bulunduğunuzu biliyoruz. Şu anda da İstanbul’da Üsküdar Belediyesi’nde Başkan Yardımcısısınız. Hizmetleriniz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Sami Er: Öncelikle Üsküdar’ımıza hoş geldiniz. İstanbul çok müstesna bir şehir… Doğu ve batı sentezini barındıran dünyanın en güzel, en dinamik şehri… Ne mutlu ki, bu şehrin birçok ilçesinde hizmet etme fırsatına sahip oldum.

İş hayatına Bağcılar Belediyesi’nde başladım. Ardından Fatih ve Üsküdar Belediyeleri… Türkiye’de Belediyeciliğin en önemli iki adresi… Tarihi yarımadayı içine alan Fatih Belediyesi ve sizin de güzel bir tanımlama yaptığınız İstanbul’un göz bebeği Üsküdar’a hizmet eden Üsküdar Belediyesi.

Üsküdar 600.000 nüfuslu koca bir şehir. Yatırımlardan sorumlu Teknik Başkan Yardımcısı olarak yürüttüğümüz çok önemli projelerimiz var. Üsküdar, tarihi dokusu bozulmadan yenileniyor. Kimi tamamen ortadan kaybolmuş, kimi ise yıkılmaya yüz tutmuş her yıl dokuz on tarihi yapıyı ayağa kaldırıyoruz. Prestij yollar yapıyoruz. Boğaziçi Yaşam Merkezi, Çamlıca Spor Salonu, Çengelköy Su Sporları Merkezi, Ünalan Bilim Merkezi ve Gözlemevi, Çavuş deresi dönüşüm ve gelişim projesi çerçevesinde; Üsküdar Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi, şehir otoparkı, Belediye Binası ve spor salonu ilk etapta akla gelen projeler. Bunlara ilaveten Kandilli Geleneksel El Sanatları Merkezi gibi bizzat Sayın Başbakanımızın iltifatlarına mazhar olan eserleri de saymak gerek. Zikrettiğim projeler gerçekten büyük yatırımlar. Her yıl yaklaşık 100 milyon TL civarında yatırım projelerine kaynak aktarıyoruz.Diğer taraftan asrın projesi Marmaray ve boğazı karayolu araçlarıyla çift katlı tünelle geçen Avrasya projeleri. Bu projelerin en önemli ayaklarından birisi kuşkusuz Üsküdar… Bu kapsamda gerek lojistik, gerekse istasyon erişimleri ve meydan düzenleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürüttüğümüz projeler. Üsküdar’dan başlayan diğer önemli bir yatırım da Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe Metro Projesi.

-Kuşkusuz bu projeler büyük projeler. Türkiye belediyeciliği İstanbul’dan öğrendi. Sizde uzun yıllardır İstanbul’a hizmet ediyorsunuz. Ancak buradaki hizmet anlayışınızı ve birikiminizi Malatya’da görev yaptığınız dönemde Malatya’ya da taşımış olmalısınız ki Malatya hala sizi unutmamış. Adeta Malatya halkının gönüllerinde taht kurmuşsunuz. Bize Malatya’da görev yaptığınız dönem hakkında da kısaca bilgi verebilir misiniz?

Sami Er: Hemşerilerimin teveccühü onların yüce gönüllülüklerindendir. Sizin şahsınızda bütün hemşerilerime en kalbi selam, saygı ve muhabbetlerimi iletirim.

Bahsettiğiniz gibi İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği vesilesiyle Malatya’mızın yollarına, köylerine hizmet gitmesine aracılık etme bahtiyarlığına eriştim. İş disiplinini sağlayıp, her türlü kaynağın israfını önlediğinizde ardından verimlilik geliyor. Bir de buna üretkenlik ve dinamizm eklediğiniz de ise başarıdan söz edilebiliyor. Sanırım görevimiz esnasında bu söylediklerimizi bir parça başarabildik.

Malatya’da görev yaptığım süre içerisinde doğduğumuz topraklara hizmet etme, sorunlarını sıkıntılarını daha yakından görerek, şehri tanıma imkanına sahip oldum.

-Tam da bu noktada şunu sormak isterim Sayın Başkan. İstanbul gibi bir şehirde, yıllardır belediyeciliğin en üst düzeyde içerisindesiniz. Aynı zamanda Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği döneminizde şehri tanıma ve sorunlarına vakıf olma gibi önemli bir yerel tecrübeye de sahip oldunuz. Malatya kamuoyunda Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi en çok zikredilen kişi sizsiniz. Gerçekten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday mısınız?

Sami Er: Hemşerilerimizin kadirşinaslıkları her türlü övgünün üzerindedir. Malatya’ya hizmet etmek, Malatya’nın bir evladı olarak her zaman onur duyacağımız ve kaçamayacağımız bir vazifedir. Malatya AK Parti teşkilatımızın destekleri, Sayın Başbakanımızın olurları ve değerli hemşerilerimizin teveccühleri söz konusuysa, bu büyük hizmet yolundan geri durulabilir mi?

-Malatya’yı yakinen tanımaktasınız. Büyükşehir olan Malatya’da neler yapılabilir, hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz nelerdir? Bir dahaki röportajda bunları bizimle paylaşma sözünü alabilir miyim?

Sami Er: ‘Malatya için neler yapılabilir?’ sorusuna aradığımız cevapların ete kemiğe bürünmüş hallerini içeren proje hazırlıklarımız tamamlanmış durumda. Sizler aracılığıyla bunları Malatya kamuoyuyla paylaşmaktan memnuniyet duyarım.

-Sayın Başkan bu yoğun temponuzda bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Sami Er: Ben de sizlere teşekkür ederim. Malatyalı hemşerilerime sizlerin aracılığıyla en kalbi sevgi, saygı ve muhabbetlerimi iletirim.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
vatandaş
14 Kasım 2013 Perşembe 09:29
09:29
akp eğer sami eri aday olarak gösterir ise akp malatyada kaybeder yazık olur akpye
vatandaş
01 Kasım 2013 Cuma 08:42
08:42
sami ere yorum yazan bazı yağcılar madem sami er özel idarede çok hizmet yaptı ozaman bağımsız aday olsunda kaç oy alıyor görelim
kemal demir
29 Ekim 2013 Salı 13:10
sami er
bu memlekete ne kadar yağcı var
h
01 Eylül 2013 Pazar 14:33
h
boşuna yağlamaya gerek yok akp kimi seçse o kazanır.isim önemli değil.
Muhteşem
29 Ağustos 2013 Perşembe 10:01
Muhteşem
Sami er gibi belediyeciliği bilen insanlığı dört dörtlük bir insanı belediye başkanı olarak görmekten onur duyarız
vatandaş rıza
29 Ağustos 2013 Perşembe 00:48
yorum milletin
DAHA İYİ Bİ ADAY ÇIKANA KADAR EN İYİSİ BEKLEYELİM GÖRELİM
kaya
28 Ağustos 2013 Çarşamba 22:35
inşaalah aday olur
malatya da başarılı bir şekilde il özel idare sekreterliği yapmış ve belediyecilikte tecrübe sahibi olan sayın sami er in malatya büyük şehir belediye başkanı olması malatyamız için büyük kazanımdır.
Siyasetçi
28 Ağustos 2013 Çarşamba 21:48
Hoca
Sami Er gerek İstanbul'daki belediye tecrübesi, gerekse Malatya'yı İl Özel İdare Genel Sekreterliği dönemindeki deneyimiyle Malatya'mızın yıllardır aradığı Belediye Başkanı olma potansiyeline sahip. Mühendis kökenli, dürüst, çalışkan, tecrübeli ve vizyon sahibi. Kendi kişisel hesaplarımızı bir tarafa bırakıp Malatya'nın geleceğini düşünecek olursak Malatya'yı alıp Büyükşehir yapacak en uygun aday olduğu görülür. Malatya için neler yapacak projeleri neler onlara bakmak gerekir. Bir de önemli husus ekiptir. Kimse tek başına bu yükün altından tek başına kalkamaz. Malatya da maalesef yetişmiş iyi kadro sıkıntısı çekilmektedir. Bunu nasıl aşacağı da başarıyı belirler.
alaattin
28 Ağustos 2013 Çarşamba 20:42
malatyatya yerlisine cevap
malatya yerlisi nalatyada bulunan malatya yerlisi dün itibarı ile merkez nufusu nun yüzde onbiri kaldığı sen onlardan birimisin?aklımdaiken sorayım.
senin ne rantın varki malatyalı bile olduğu belli olmayan.sayın sami er,beyefendiye yağyapıyorsun ayıp tır ayıp
alattin
28 Ağustos 2013 Çarşamba 20:36
yzık olur
buradan ses lenmek istiyorum sayın sami er bey.ne malatya merkez deki halk nede büyük şehir için oyverecek olan seç menler sizi tanımıyor .yol yakın ken siz burayı bırakıp yine biri lerine tutunarak.siz başkan yardımcılığına yada başkabir siyaset kulvarında devam edin malatyamızın.5.yılına sebep olmayın lütfen.başkamalatya yok
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim