Murat  Çelik

Murat Çelik

Sarraf, Esnafa Kapısını Açtı ...

A+A-

Malatya son iki hafta da yaşananlarla Türkiye"de kendinden çok yüksek olmazsa da ses getirdi.

 

Tamamı Malatyalı İş Adamlarının kesesinden çıkan İnönü Üniversitesi"ne bağlı Arapgir Meslek Yüksekokulu, kuruluşunun 21. yılında 3 ailenin bağışlarıyla kendi binasına kavuştu.

 

Yeni binanın açılışında Malatya"nın bağrında yetişmiş İş Adamımız Mustafa Başdemir, İnönü Üniversitesi Yerleşkesinde 12 adet derslikli ilköğretim okulunun yapımını üstlenmesi, güne damgasını vuran gelişme olarak değerlendirildi.

 

Tüm bu güzelliklere bir ilk daha eklenerek, Malatya İnönü Üniversitesi'nin akademik yılı açılışını TBMM Başkanı Köksal Toptan yaptı. Bu açılışa daha da güzellik ve renk katılması aynı güne denk gelen AHİ"lik haftasının Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Birliği tarafından, İnönü Üniversitesi'nin ev sahipliğinde organize ettiği Ahilik Haftası kutlaması kapsamında, şed töreni ve ahilik pilavı etkinliği düzenlendi. Ve Yılın Ahisi TBMM Başkanı Köksal Toptan oldu.

 

Evet, bu güzelliklerden sonra Malatya, yine ülke gündemine damgasını vurdu.

 

Kutlamalar, açılışlar derken zaman su gibi akıp gitti ve gitmeye de devam edecek…

 

İnönü Üniversitesi, Malatya"ya kucak açtı eminim bundan sonra bu kapılarını açmayı da sürdürecektir.

 

Naçizane birkaç önerim olacaktır, bu önerilerimde amacım hiçbir kurum ve kuruluşa akıl vermek gibi algılanmaz ve sadece temenni olarak değerlendirilir.

 

İnönü Üniversitesi, İlim, irfan ve bilim yuvasıdır ve bu gözle bakmamız gerekir, Rektörlük tarafından gösterilen iyi niyeti ileriki günlerde işe adam, adama göre iş ayarlama girişimlerine dönüşmez.

 

Hatırlatmakta yarar gördüğüm diğer bir konu, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından hoşgörü ile karşılanan organizasyon ev sahipliği, ihale avcılarının iştahını kabartmaz inşallah, çünkü İnönü Üniversitesi"ne altın yumurtlayan tavuk gözü ile bakılması Üniversiteye dolayısıyla Malatya"ya zarar verir tüm bu dediklerimi Malatya yaşadı, tekrarını yaşamak gibi bir lüksü yok.

 

TBMM Başkanı Köksal Toptan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Malatya İnönü Üniversitesi"nin içinde bulunduğu sıkıntıların bilicinde oldukları gibi yaptırımı olan konumdalar, İktidara 6 Milletvekili göndermiş bir İl olarak hakkımızdır, İnönü Üniversitesi"nin içinde bulunduğu sıkıntıların çözümünü istemek ve isteklerimize de her iki Devlet Adamımız çözüm sözünü verdiler.

 

Sıra bu isteklerimizin yerine getirilmesinin takibine kaldı.

 

Bu işte Ankara"da ki Vekillerimize, Vekillerimizin takibi ise, biz Basına düşen görev diye düşünüyorum.

 

Esnaf Bayramında kapılarını esnafa açan, İnönü Üniversitesi Yönetiminin de insan sarrafı olduğunu hiç ama hiçbir zaman unutmayalım, derim.

 

Saygılarımla

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum