Murat  Çelik

Murat Çelik

Şayet Doğruysa Malatyaspor'a alternatif hazır

A+A-

Malatyaspor, Süper Lig, Bank Asya Ligi derken 2 lige kadar düştü, nedenlerine değinmeyeceğim, Mısır"da sağır Sultan dahi duydu olup bitenleri.

 

Olacaklar daha doğrusu, kulislerde konuşulanlardan yola çıkacak olursak, gerçekten Malatyaspor için üzücü formül diyebiliriz.

 

Ne mi konuşuluyor?

Duyumdan öte ciddiyeti (şimdilik) olmayan, proje çok basit.

 

Bu hafta sonu yapılaması planlanan kongre sudan bahanelerle ertelenecek ve büyük bir ihtimalle kayyuma kalacak, kayyumda atanacak yöneticiler spor toto ve iddia gelirlerini aldıktan sonra Malatyaspor"u kapatmaya kadar götürecek…

 

Buraya kadar biliyoruz diye düşünenleriniz vardır eminim.

 

Asıl bilinmeyen Süper ligden Bank Asya Ligi"ne düşen bir takım Malatyalılar tarafından satın alınarak ismini  Malatya …. olarak değiştirilecekmiş!

 

Yani bu durumda Malatyaspor borcundan arınmış ve Bank Asya Lig"inde Malatya"nın futbol takımı olacakmış.

 

Duyumlar bu yönde ne derece iyi olur, bu projeyi hayata geçireceklerin niyeti Malatyaspor"un adını temize çıkartmak mıdır? Bilmiyorum.

 

Art niyet ne olabilir?

 

Böyle bir proje birileri tarafından hayata geçirilirse, bilinmez ama kim yada kimler alırsa alsın önüne yada arkasına Malatya kelimesini koymak bir MALATYASPOR olacak mı?

 

Hadi bu yeni proje ile alacaklı durumda olan eski başkan ve yöneticilerin parasının üstüne bir bardak su içerek geçiştirirde, çok değil Malatya piyasasına 700-800 bin TL. Borcu olan Malatyaspor"a bu alacaklılar hakkını helal edecek mi?

 

Adı dahi hazır olan yeni spor kulübü Malatyalıların ve Malatyaspor taraftarının desteğini alabilecek mi?

 

Alınacak kulüp belli, alındıktan sonra değiştirilecek isim belli, kim bilir belki de bu proje Malatyaspor taraftarını mutlu eder…

 

Hadi hayırlısı…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum