Murat  Çelik

Murat Çelik

Seçim öncesi ‘ÇIKINLAR’ açılıyor

A+A-

Yerel seçime doğru siyasi arena, deyim yerinde ise ısınıyor.

AK Parti, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıkladı ve Ahmet Çakır’ın adaylığı kesinleşti.

Aday adaylığı süresince reklam için yüklü para harcayan diğer dokuz kişi ne olacak? Aday adayları arasında devlet memuru olanlar pek bonkör davrandılar. Maaşlarını ve birikimlerini üst üste koyup toplasak bile yaptıkları harcamayı karşılamaz. İllaki aday adaylarına sponsor olanlar var!

Eminim sponsor olanlar akıllı insanlardır; umutları “bir koyup beş almaktır”. Bu devirde baba oğul’a bir lira verirken bile düşünürken, sponsorlar binlerce lirayı babalarının hayrına bahşetmemişlerdir.

Bugün Cumhuriyet Gazetesi, manşetten AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı’nın oğlu hakkında gazeteci tabiri ile “bayat bir haberi ısıtıp okuruna” servis etti. Bu tür bir haberi servis etme aklını kimdi verdi ise kamuoyuna sunma zamanlaması doğru!

Çünkü kabinede değişiklik planlanıyor ve AK Parti Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı’ya yeni oluşacak kabinede görev verilme ihtimali var. Hal böyle iken isminin olumsuz haberlerle gündeme getirilmesi gerekiyordu ve getirildi!

Bu haberi ısıtıp tazeymiş gibi kamuoyuna sunan gazeteci, ya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuyu bilmediğini sanıyor ya da “yazmasını talep eden” kişiyi kıramadı!

Bir başka hinlik daha geldi aklıma…

Acaba bu haberi servis edenler, AK Parti Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı’nın suçsuz olduğunu bildiklerinden, onu mağdur gibi gösterip prim yapmak istemiş olabilirler mi?

Malum, halkımız mağdurları her zaman korur ve kollar. Neyse kısa zaman da işin gerçek yüzü kamuoyuna yansır ve halkımda neyin ne olduğunu görür.

Bakalım önümüzdeki günlerde başka hangi ÇIKIN (Bohça) açılacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT