Murat  Çelik

Murat Çelik

Sen mi seçileceksin?

A+A-

Türkiye de yaşayan insanların bazıları ben türküm demiyor.

Ama Malatya’ya, Şırnak’tan Bingöl’den, Mardin’den, Elazığ’dan, Diyarbakır’dan Adıyaman’dan gelen herkes ben Malatya’lıyım diyor.

Niçin?

Çünkü Malatya, Türkiye mozaiği!

Malatya’nın seçim sonuçları Türkiye endeksidir.

Çünkü Malatya bu dengeyi kurmuş.

Hangi görüşü sahiplenmişse Türkiye tablosu o olmuş!

Bu gerçekleri göz ardı etmeden Aday, adayları ile ilgili bazı düşüncelerimi Siz’lerle paylaşmadan yapamıyorum.

Genel erken seçim kapıda…

Aday adayı listeleri çarşaf misali, parayı veren aday adayı olabiliyor…

Normal buda Demokrasi gereği ve tartışılamaz.

Ama tartışılması gereken aday adaylarının ceplerinde ki kredi kartından taksitlendirme yapmadan bile rahatlıkla ödeyebilecekleri meblağlarla aday adayı olmaları.

Aday adayı olanlar yatırdıkları bir kaç milyoncuk YTL ile AK’lanmak istemeleri işte bunlar tartışılacak ve tartışılması gereken konular.

Şimdiye kadar bu memlekete kazanıpta bir ağaç dikmeyip hiç olmazsa gölgesinde otursunlar diye düşünmeyenler, bugün Malatya meselelerine nasıl sahip çıkıp halledeceklerini merak ediyorum.

Devletin kurumlarında çalışıp programda olan yatırımları veya yapılması gerekenleri Devlet tarafından ödenekleri çıkıp hizmetleri biz yaptık! diye şahıslarına mal ederek Malatya halkının önüne çıkanlara ibretle bakıp teşekkür ediyorum.

 

Anlamadığım bir konuda, hiç ticaret yapmayıp ta sayılı zenginler arasına girenler de bu aday adayı listesinde yer alıyor ve hatta para gücü ile reklamların en kralını yapıyor, aday olamazsa bile Aday adayı idim diyebilmek için ve beklide ticarete atılacak, nede olsa Milletvekili aday adayıydı ya, ihalede referans olarak kullanmaya yeterde artar bile.

 

 

Veya ticarette başarılı olmayıp ta maaşlı çalıştığı yerde tek geliri maaş görünen insanlar servet sahibi olması… Bu zati muhteremlerde bir üst kadro talep edecek, malum aday adayı ya, para verdi ya tüm bunları koz olarak akilane şekilde kullanacak….

 

Diğer taraftan 60 yıllık ticaret hayatı olan dededen babadan ticaretle uğraşan insanların sıkıntı içinde olması herhalde oğlu torunu geri zekalı mı? diye düşünmek lazım.

 

Maaşla, servet sahibi olanların çok akıllı olduğunu mu?

Düşünmek lazım!

Düşünmezsem kendimi geri zekâlı sanarım gerçekten, düşünmem lazım!

Tek kelime ile Takdir…

Haram tatlıdır.

Böylemi olmalıydı … 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum