• BIST 106.474
  • Altın 151,840
  • Dolar 3,6440
  • Euro 4,3033
  • Malatya : 10 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İzmir : 17 °C
  • İstanbul : 15 °C
  • Elazığ : 9 °C
  • Adıyaman : 10 °C
  • Trabzon : 13 °C

Sevgiyle yüreklerde saklı olabilmek…

15.04.2011 19:36
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Çok, eğitim gönüllüsü tanıdım. Bunların başında da Türkiye’de eğitim yatırımlarına damgasını vuran Kadir Has geliyor. Birçok eğitim gönüllüsü ile ilgili haberleri de yakından takip ettim. Ama bir eğitim gönüllüsü var ki, hemen yanı başımızda, bambaşka...

O isim, sayın Muammer Şahin...

Muammer Bey, Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Polat beldesinden taşan ünlü simalarımızdan biri... Eğitim gönüllülüğünün ayrıcalığını gururla taşıyor kendisi...

Bahar yorgunluğu demeden Sivas’ın ardından İstanbul’a ulaştığımda elbetteki bu eğitim gönüllüsü insanımızı ziyaret etmemek olmazdı... Bereketli bahar yağmurlarına aldırmadan Unkapanı’ndaki ofisine doğru yola çıktım.

Muammer Şahin Ağabey ile ortak tutkumuz Polat sevdasıdır. Bunu da karşılaşmamızda bir kere daha gördüm. Polat sevdalısı olmanın ayrıcalığıyla karşılanmak benim için gurur oldu.

Polat’ı ve kasabamıza yapılması gereken yatırımları konuştuk. Yakın bir zamanda gittiği Doğanşehir’deki izlenimlerini anlattı. İnönü Üniversitesi’ne bağlı Meslek Yüksek Okulu için yaptığı öncülükteki son noktayı aktardı. Elbette Polat türküleri eşliğinde...

Sayın Kaymakamımız Barboros Bey’in ifade ettiği gerekli paranın bir bölümünün daha ilk toplantıda taahhüt edilmesine sevindim. Doğanşehir’imizin eğitim gönüllülerine buradan bir kere daha teşekkür ediyorum. Başta Muammer Şahin Bey ve Vahap Küçük Bey için, meslek yüksek okulu yatırımı bir prestij önderlik borcu olmuştur. Ümidim odur ki, diğer ekonomik durumu iyi iş adamlarımız da bu önemli eğitim yatırımı için el ele verirler.

Muammer Şahin Ağabey’in eğitim gönüllüğündeki farkı zaten biliyordum, görmüştüm. Geçen yaz önce Karaterzi, ardından Polat’ta yapımını üstlendiği okulların öğrencilerinin acil ihtiyaçlarını karşılamada da önderlik yapan Muammer Bey, okulda çocuklarla öylesine yakından ilgili ki, bu küçük beyinler de kendisini asla unutmuyorlar.

Evet, eğitim gönüllüsü olup bir sürü yatırım yapabilirsiniz, ama buna bir de genç ve körpe gönülleri kazanma uğruna onlarla iç içe olursanız bunun hazzı daha büyük olur. Bunu da başaran eğitim gönüllülerinin başında Muammer Şahin Bey yani bir Polat Ovası sevdalısı geliyor.

Her yıl yaptırdığı okulları ziyaret ederek öğrencilerin istekleri ve dertlerini dinleyen Muammer Şahin Bey’in, eğitim gönüllülüğündeki farkı zaten kendisine gelen şu mektup açık seçik ortaya koyuyor.

Vaizoğulları Sağlık Meslek Lisesi 12-A sınıfı öğrencilerinin gönderdiği mektubu ofiste duygu yüküyle okuduktan sonra bu yazı ortaya çıktı. 19 Haziran 2006 tarihli mektubu da çok değerli okurlarımla paylaşmak istedim:

“Saygıdeğer büyüklerimiz; Muammer Şahin ve Eşleri,

Vaizoğulları Sağlık Meslek Lisesi çatısı altında hepimizi topladınız ve aile sıcaklığı yarattınız. Nasıl ki; bir evlat mezuniyet coşkusunu babası ve annesi ile paylaşmak isterse, biz de bu en coşkulu halimizi bir eğitim gönüllüsünden çok baba şefkatinden gördüğümüz siz manevi babamızla paylaşmak istedik.

Bir insanı ayakta tutan yüreğindeki sevgidir. Siz bu sevgiyi yalnız başınıza taşımaktansa hep bizlerle paylaştınız. Hem maddi hem de manevi tüm zorluklarda yanımızda oldunuz. Hayatla mücadelede bu küçücük bedenlerimizle nasıl ayakta ve gururla kalmamız gerektiğini öğrettiniz. Hepimizin de şahit olduğu gibi günümüzde sadece okullar açılır. Birilerinin isimleri verilir ve gerekli maddiyat sağlanır, öğrencilerin yüreklerindeki sevgi pırıltıları kurucuların aklına gelmez bile...

İşte siz bunu yapmadınız, maddiyatla bitmediğini gösterdiniz. Her şeyin ve içimizdeki sevgi sizin de emeğinizle çoğalarak biz pırıl pırıl gençleri yetiştirdiniz.

Bizler 12-A sınıfı olarak mezun oluyoruz. Ama unutmayın bu saygıdeğer okulu ve siz saygıdeğer kurucusunun sevgisini yüceltecek, bir çığ gibi büyüyecek değerli kardeşlerimiz var arkamızda…

Bu okula geldiğimizde küçücük ve toprağa yeni atılmış tohumlardık. Bir tohumun yetiştirilmesi için her şeyiyle ilgilenilmesi gerekir ve siz sadece bizim filizlenmemizde değil, bir fidan olup büyüyene kadar yetişmemizde her şeyimizle ilgilendiniz. Emin olun saygıdeğer insan, bizler mezun olurken de yüreğimizde sizin sevginizi taşıyacağız. Ve ileride bize verdiğiniz öğütlerinizle emin adımlar atacağız.

Bazı zifiri karanlıklarda gökyüzüne bakarsınız ama ay’ı göremezsiniz. Fakat, bilirsiniz ay gecenin karanlığında bir yerlerde saklıdır. Tıpkı sizinde bedenen olmasa da sevginizle yüreğimizde saklı olduğunuz gibi...

Bize harcadığınız emeklerden dolayı sonsuz teşekkürler eder, saygıdeğer eşiniz ve sizin ellerinizden saygıyla öperiz.

Ömür boyu mutluluklar dileriz. Saygılarımızla…”

Bu duygu dolu mektubun ardından bana da sadece ve sadece, ne mutlu sevgiyle yürekte saklı olabilenlere demek düşüyor.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
İhsan KALENDER
20 Nisan 2011 Çarşamba 14:15
DAVANIZA SADAKATİNİZ TAKDİR EDİLİR
Elbette bir yazım,olumlu-olumsuz eleştiri alır. Bizim de eleştirimizin odağında siz yoksunuz. Sizin,POLAT ve POLATLILAR için çok SAMİMİ çalıştığınızdan zerre kadar kuşku duyan NA-MERTTİR.Teferrut için eleştiri hakkımızı istimal etmek bizim de hakkımız olmalıdır. Zaten kişiler üzerinden gereğinden fazla eleştiri yapmanında doğru olduğuna inanmam. MADALYONUN ters yüzüne de YÜZÜMÜZÜ çevirmeyelim derim. Her şey PARA demek değildir. Davalar SERVET ve PARA ile yürümez.Bilirsiniz ki; Yüce ALLAH, MUHAMMED aleyhisselama, * Ey MUHAMMED,dile HIRA DAĞINI ALTINDAN yaratayım* DEMİŞTİ DE, FAHR-KAİNAT iste-me-miş-ti. Muammer bey ile, POLAT ABAT olmaz olamaz! Ama varsın elinden geldiği kadarını esirgemesin.Elini tutan mı var? Yorumlarımızdaki eleştirilerin zat-ı aliniz ile ilgisi yok. Ancak HAK-SIZ KAZANÇ elde etmiş birisininde eleştirilmeye MÜSTEHAK olduğunun altını çizeriz. VERGİ KAÇIRAN birisini de eleştirmek suç olmamalı! Hayali ihracat ile VERGİ İADESİ alan birisini eleştirmek KABAHAT olmamalı. Unutmayalım ki; HARAMDAN HAYR olmaz! Saygılar sunuyorum.
Ramazan Durmuş
20 Nisan 2011 Çarşamba 11:04
Paran yoksa çakıl taşı da mı olamıyorsun?
MERHABA
ANLAMSIZ YORUMLAR İÇİN AÇIKLAMADIR. KİŞİDE YÜREK OLMALI Kİ BU YETER.. DELİ PARA SAHİBİNİ DELİRTİR. KÖŞE YAZARLARINA KONU OLMAK İÇİN DAVASI UĞRUNA BİR ÇAKIL TAŞI OLMAK YETER. SAYGIYLA
Mim Hamal TÖKEZ
19 Nisan 2011 Salı 09:53
deli para var bende
Bende para çook. Nakitin oldu muyudu basacan masaya, inleyecek masa. Bastın mıydı banknotu gerekli yere,konuşmadan hürmet görecek. Tinko keş peşin hükmedecen. Gerisini geç. Meteliksizsen, ağzınla kuşu tutup, dilinle memesini sağıp, dişinle kanatlarından yastık yapsan, etinden tava yapsan, çaktırmadan fukaraya yedirsen boş. Hiç bir zaman köşe yazarına konu olamazsın. Sen gönüllerin adamı olur, devrin adamı olamzsın. Ne diyor bu denyo, yolu açın kalabalık yapmayın arkadaşlar, tükanımın ögünü kapatmayın...şşş simitçii, boyacıı...olum yürüsenize...
YANAR DÖNER
18 Nisan 2011 Pazartesi 23:27
HER DEVRİN ADAMIYIM BEN
Beni anlamak çok zordur! DEMİREL ile omuz-omuzayım ben! TÜRKEŞ ile YAN-YANAYIM BEN! R.TAYYİB ile mesafaleyim! Neden? O çok uzun boyluydu! RECEP,Belediye başkanıyken o sandalyede ben ise ayakta kaldım! POZUMUZ bu yüzden YAKIŞIKSIZ kaldı!
MÜFDÜ MÜFDÜGİL
18 Nisan 2011 Pazartesi 00:53
HAKKINIZI HELAL EDİNİZ
Ben hiç HARAM yermiyim? Yemem yiyemem! Ben hiç HAYALİ İHRACAT yaparmıyım? Yapmam yapamam! Ben,tüyü bitmediğin HAKKINA EL ATARMIYIM? atmam atamam! Ben hakkım olmayanı talep edermiyim? Etmem edemem! Ben hiç VERGİ kaçırır-mıyım? Estağfirullah. Ben Yüzlerce ESNAFI dolandırırmıyım? Estağfirullah. Neden yapayım ki? Çünkü ben MÜFDÜGİL ailesindenim. MÜFDÜGİLLERE yakışmayan işlere girişmeme girişemem! Bu nedenle onlarca şilt ve ödül aldım ben. On tane okul,beş tane cami inşa ettirdim ben.Çok malım var çok da servetim. Hepsini de HELAL kazandım ben. Bana İNANMALISINIZ.İnanmayan var mıdır? Çok laf YALANANSIZ, çok servet HARAMSIZ olmaz diyenlleri huzurunuzda kınamak istiyorum. Saygı ve sevgilerimi arz ediyorum. Sakın benim SERVET kaynağımı vede VERGİ kontrolümü karıştırayım demeyin ha! Pişman ederim! Yaptırdığım okul ve camilerin giderlerini bile VERGİ MATRAHIMDAN düşmedim ben! Her şey sizler için! Her her şey VATAN için!
Şahin Koç
17 Nisan 2011 Pazar 10:10
Zor Duruma Düşmememek lzm.
İnsanoğlu eğer politika ile uğraşıyorsa kendini 4 yıl sonra bağlayacak beyanlardan uzak durmalıdır.
Bülent Bey. Demekki bir önceki seçime giren ancak benim ismim karıştırıldı, benim yerime sehven başka bir M.Ş. buldular ve onu meclise gönderdiler diyen Doğanşehirli mehmet şahin kardeşimizin iddiaları doğru iddialar değilmiş. Doğru olmadığı 4 yıl sonra ortaya çıktı.
Bülent Köroğlu
16 Nisan 2011 Cumartesi 15:45
Doğanşehirli olmak
Muamme Bey Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Şahin'in nesi oluyor? Ona da yazık oldu. Adam ilk 10'a bir şekilde girdiğine kendisi de inanmıştı ancak Genel Merkez inanmadı.
İhsan KALENDER
15 Nisan 2011 Cuma 23:27
MAHCUP OLMAK İSTİYORUM !
Ben de, İSMET ÖZEL'İN mısralarıyla mukabele etmek istiyorum! Elbet bir hinlik vardır seni sevişimde
ey kanıma çakıllar karıştıran isyan...!...
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim