SİNABDER Turna Balığı Yakalama Yarışması renkli görüntülere sahne oldu

SİNABDER Turna Balığı Yakalama Yarışması renkli görüntülere sahne oldu

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) tarafından Ankara'nın Ayaş ilçesinde bulunan Canıllı Barajı'nda, "Sincan Amatör Olta Balıkçıları...

A+A-

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) tarafından Ankara'nın Ayaş ilçesinde bulunan Canıllı Barajı'nda, "Sincan Amatör Olta Balıkçıları ve Kara Avcıları Derneği (SİNABDER) Turna Balığı Yakalama Yarışması" gerçekleştirildi. Eğlenceli anlara sahne olan yarışmada, çeşitli kategorilerden derece elde edenler ise ödüllendirildi.

ASOF tarafından, Birleşmiş Milletler Küresel Çevre Fonu (GEF/SGP) desteği ile SİNABDER Turna Balığı Yakalama Yarışması düzenlendi. "Ankara'nın Önemli Sulak Alanlarında Eko-Turizm ve Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Projesi" kapsamında, "Ankara'da Geleceğe Rastgele" sloganı ile gerçekleştirilen yarışmaya Ankara'nın Ayaş ilçesinde bulunan Canıllı Barajı ev sahipliği yaparken, çeşitli kategorilerde derece elde edenler ise ödüllendirildi. 174 olta balıkçısı katılım sağladığı yarışmada yakalanan 9 turna balığı yarışma kuralları çerçevesinde tekrar suya bırakıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan izinli yarışmaya, Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün gözlemci olarak yer aldığı belirtilirken, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ayaş Belediyesi, Çanıllı Mahallesi Kalkınma Kooperatifi ve muhtarlıkların da destekte bulunduğu aktarıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT