Murat  Çelik

Murat Çelik

Sindirecek (ler) mi?

A+A-

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile Ülke genelinde başlayan aynı çatı altında birleşme senaryoları çizildi ve oynanıyor.

 

Genel merkezleri Ankara’da olan ve tüm senaryoların da Ankara’da çizildiği gerçeğini alıp kenara koyarsak, yerel de ki teşkilatların durumu içler acısı…

 

Aylardır kapalı kapılar ardında yaşanan kulisler daha doğrusu, perde arkası flörtler gün ışığına çıkıyor, birçoğu da alınan erken seçim kararı ile aleni yapılıyor, artık!

 

Genel Merkezler kendi çıkarları doğrultusunda hareket ediyor. Ediyor da taşra teşkilatları ne olacak, Ankara’da ki flörtlerin ürünü İl teşkilatları ne yapacak Ana’nın mı, Babanın mı dediğini yapacak?

 

İşte taşra da bu çok büyük sorun olacağı gibi, yıllardır birbirleri ile didişen, hemen her platformda kıyasıya mücadele eden taşra teşkilatları bu birleşmeden nasıl nasiplenecek?

 

Malatya bir zamanlar ANAP dolayısı ile ANAVATAN’ın kalesi demek yanlış olur Baba ocağıydı şimdi bu ocak sönecek mi?

 

Çiçeği burnunda Anavatan Partisi il teşkilatı daha geçen ayın sonunda görkemli şatafatlı ve büyük bir kalabalık katılımı ile Olağan Kongresi yaptı ve yıllardır sürdürdüğü görevinde, delegelerinin tümümün oyunu alarak İl Başkanlığına seçildi, yönetimini oluşturdu.

 

Ne olacak şimdi?

 

Pütürge istifa etti!

Pütürge’de yalnız İlçe Başkanı istifa etmedi beraberinde yüzlerce Anavatanlı istifa ettiler.

 

Bununla sınırlı kalacaksa tamam fakat sanmıyorum!

 

Merhum Turgut Özal’ın memleketinde ANAVATAN ocağı küllenecek!

Karamsar olmak istemiyorum, yalnız bilinen bir gerçek daha var DYP – ANAVATAN birleşmesinde, Malatya Doğru Yol Partisi İl teşkilatı ağırlığını hissettireceği, ANAVATAN’ı kanatları altına alacağıdır.

 

Ne diyelim her şeyin hayırlısı olsun, şimdiye kadar kendi başlarına olmanın verdiği günleri mazi olarak anmalarından başka yapacakları kalmıyor…

 

Tabi bu flörtden sonra nikah masasına oturup imza atmasını içine sindirenler kalır yok sığıntı muamelesi görmek istemeyenler, sindiremediğinden siyasi hayatına başka kulvar arayışına da girebilir…

 

Nitekim Parti, siyasi bir araçtır…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT