Murat  Çelik

Murat Çelik

Siyasi Vadi'de ki sahipsizler

A+A-

Malatya yerel siyaseti, genel siyaseti aratmayacak kadar hareketli.

Yerel seçimlerin üzerinden çok geçmemense rağmen yerel yönetimde ana muhalefet olan partide ki yaprak dökümü iktidarı partisini pek etkilemiş gibi görünmüyor. Olan ana muhalefet partisine oldu.

Aslına bakarsanız üç çiçeği burnunda siyasetçinin siyasi kariyerleri başlamadan bitti diyebiliriz…

Üç meclis üyesi birliktelik mesajları verdi vermesine de, yakında başka partilere transfer olma yolunu da açık bıraktılar…

Göreceğiz zaman ne getirecek, köklü siyasi partiler kapılarını aralar mı bilinmez ama geçtiğimiz günlerde tek çatı altında birleşen parti pekala kabul eder. Görüş olarak sol partilere gitmeyeceklerine göre iktidar partisinden gelebilecek teklife hayır diyeceklerini de düşünmeden edemiyorum.

Gerçi iktidar partisinin el kaldırıp indirecek yeterinden fazla üyesi var ne yapsın bu üç acemi siyasetçiyi diye düşünmek istiyorum ama kafamda tilkiler dolaşıyor.

Acaba diyorum kapalı kapılar ardında konuşulanlar değil de, Ankara"ya yakın ağabeylerinin tasarrufu olabilir mi?

Olmaz, olamaz değil nitekim Saadet Partisi gibi köklü bir görüşü temsil eden partiye Ankara"dan başkan adayı atanmadı mı?

Tüm bu varsayımlardan yola çıkacak olursak, önümüz de ki aylar üç bağımsız (partiye bağımsız, kişiye bağımlı) meclis üyesi için çok şeye gebe.

Şayet erken genel seçim Ankara Kulislerinde sessizce seslendiriliyorsa bu durum üç bağımsız aday için hiç hoş olmaz çünkü gıyaben güçleri başkaları tarafından kullanılacaktır.

Yok erken seçim olmayacaksa yerel yönetime karşı bu üç bağımsız aday koz olarak kullanılacaktır, diye düşünüyorum.


Nasıl ve ne şekilde yerel yönetime karşı bu üç bağımsız aday kullanılacaktır göreceğiz…

Siyasi mazileri olsa kullanılmazlar diyeceğim ama maalesef konum makam ve mevki olarak her üç bağımsız meclis üyemiz siyasete çok uzak kişiler, bunu öz geçmişlerinden öğrenmek mümkün.

Ama inanıyorum ki hangi partiye transfer olurlarsa olsunlar yada dayanabilirlerse bağımsız kalsınlar yalnız ve yalnız Malatya için çalışsınlar, birilerinin şahsi egosu için el kaldırıp indirmesinler, biri veya birileri istedi diye engel olmayıp Malatya için hayırlı olacaklara destek olsunlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum