Murat  Çelik

Murat Çelik

Siz hiç evlat acısı çektiniz mi?

A+A-

Allah düşmanıma dahi evlat acısı yaşatmasın. Çok acı veriyor.
1999 yılının 17 Ağustos sabahı askerlik yapan oğlumu Urfa"ya Askeri Birliğine yolcu ettim. (17 Ağustos 1999 tarihini tüm Türkiye unutamaz, Allah"ım 0 günleri tekrar yaşatmasın.)
Askeri birliğine teslim olan Oğlumun komutanlarından 1 hafta sonra telefon aldım, “Oğlunuz Diyarbakır Askeri Hastaneye kaldırıldı” cümlesini kullandı karşımdaki ses…
Saatler sonra Diyarbakır Askeri Hastanesi"ndeydim. Ciğerlerinde ki kist nedeni ile ameliyat olması bunun içinde olur vermem istendi.
Başka şansımız yoktu. Çocuğumun yaşaması için gerekli ameliyat 21 saat sürdü, Allah Komutanlardan ve Operasyonu yapan Askeri Doktorlardan razı olsun, çok şükür arada bir rahatsızlansa da yaşıyor ve ameliyattan geriye kalan yalnızca dikiş izleri.
Oğlumun vücudunda dikiş izi ve benimde anımda unutamayacağım 21 saat süresince yaşadıklarım var. Kelimelerle anlatmam mümkün olmadığı için bu konuyu burada noktalamak istiyorum.
Şimdi geldi asıl mesele, çok tirajlı gazetelerde köşe yazarları aynı gazetede yazmasına rağmen atışırlar zaman, zaman köşelerinde.
Düşündüm de bizim ne eksiğimiz var çok tirajlı gazetelerden, bizde atışabiliriz, kendi aramızda. Aynı internet sitesinde yazıyor olsak da…
Malatya Güncel Yazarları, köşelerinde özgürdür ve her yazarın gönderdiği yazı hiçbir değişikliğe uğramadan Editörler tarafından yayınlanır. Nasıl olsa suç teşkil eden yazıdan yazarı sorumludur, kanun karşısında.
Saygıda kusur etmediğim ve edemeyeceğim kişiliktir İbrahim (Abi) Göçmen.
Son yazısında AKP Lİ VEKİLLER MALATYANIN HER YERİNDE CHP Lİ VEKİL NEREDE? Demişti.
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili bu yazı yayınlandığında 3 aydır tedavi gören çocuğunun ameliyatı için Amerika"daydı. Evet Sayın Aslanoğlu"nun Çocuğu dermansız bir dert nedeni ile Amerika"da tedavi görüyor. (Bu vesile ile Allah"tan acil şifalar diliyorum)
Sayın Göçmen sol cenahtan biri olarak Sayın Aslanoğlu"nun bu durumdan bihaber olması beni çok üzdü.
Ne siyaset, ne referandum evlattan önemli değildir. Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi referandum çalışması için milletvekillerini seçildikleri İllerde değil de değişik şehirlerde görevlendirmiştir.
Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar İbrahim Abimin gönlündeki aslanında gerçekten aslan olduğundan şüphem yok .
Aslanları “Arena”da birbirine kırdırmaktansa, birlikte yaşamaları sağlansa çok daha iyi olur düşüncesindeyim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

8 Yorum