Murat  Çelik

Murat Çelik

Su testileri su yolunda kırılıyor!!

A+A-

Fransa’da PKK’lı 3 kadının suikast sonucu öldürülmesi, devrimcilikten mafyacılığa, savrulan bir hayat süren Paşa (İmam) Güven’in Fransa'da öldürülmesini hatırladım.

Paşa Güven, 80 öncesi hızlı bir devrimci geçmişe sahip olmasına rağmen ölümü öncesi mafyacılığa özentisi yüzünden yine devrimci arkadaşları tarafından öldürülmüştü. (Hoş mafyacılığıda sonradan öğrenmeye çalıştığı için raconu da bilmezdi ya...)

Burada cinayetin ana teması para idi.

İllegal örgütlerin cenneti Fransa’dır, ezelde olduğu gibi halihazırdaki durumu da farklı değildir.

PKK’lı 3 kadının Fransa’da öldürülmesi, en bariz kanıtıdır.

İllegal örgütler derken yalnızca solcu yada PKK gibi örgütlerin demem yanlış olur, bunun içerisinde sağ örgütleri de katarsak abartmış olmam.

Örgütlerin beyin sayılacak adamlarının tercihi ilk etapta, suça karıştıkları ülkeden ayrılmak ve akabinde örgüt faaliyetlerine “Fransız” Yetkililerinin verdiği özgürlük çerçevesinde devam etmek…

Maalesef Fransa’ya adım atar atmaz, sorun yumağı önlerine koyuluyor. Her özgürlüğün bir bedeli var mantığı ile önlerine konulan yumağı çözme gayretine giriyorlar.

Bu yumaktaki en büyük düğüm, örgüt faaliyetlerinde kullandıkları ayak takımı diye tabir edilen ‘teröristcikler’!

Bu teröristçikleri gözü açılmadan nasıl kullanırız, kullanırken de nasıl bir maddi çıkar sağlarız düşüncesi hakimdir.

Gurbette ki en zor iştir ‘firari’ olmak!

Barınma sorun, yeme içme sorun, her an ensende Polisin nefesini hissetmek bunlar “gurbetteki firarilerin korkularıdır.

Ve Paşa Güven gibi kişiler bu teröristçikleri “uyuşturucu kuryesi, sınırdan adam geçirme, sahte para piyasaya sürme, irili ufaklı olay çıkartmakta kullanır.

Teröristçikler bu işleri yaparken “davaları” uğruna yaptıklarını sanar.

Gözleri açılmaya yakın, ya uyuşturucu müptelası olmuşlardır yada sıradan bir fahişeye gönlünü kaptırmış olurlar ki en kötüsü de budur. Malum fahişe “para bitince” aşkında biteceğine inandırmıştır, teröristçiği…

İşte, para bittiği an döner kendini örgütün beyni sayılan Paşa Güven gibilere hesap sormaya işte o zaman ne örgüt, ne beyni nede örgütün beyni sayılanların beyni…

Paşa Güven, beyin olduğu için iki kez beyni dağıtılmak istenmiş ilkinden yaralı kurtulmuş diğerinde şansızlığının kurbanı olmuştu. Ensesinden yediği tek kurşunla “örgüt” tarafından öldürülmüştü.

Gelelim, Fransa’da PKK’lı 3 kadının suikast sonucu öldürülmesi olayın.

Cinayetlerin soruşturmasında da “PKK'nın para trafiği açığa çıktı.”

Fransa polisinin son 4 ayda PKK'ya ait tam 150 milyon Euro’ya el koyduğu ortaya çıktı. Şimdi bu para PKK gönül rızası ile topladığı para olmadığı için kaynağını araştırmak Fransız Polisinin işi. Uyuşturucu, kumar, kadın ticareti ve teröristçiklerin sınırdan adam kaçırma görevinden elde ettiği ganimetler.

Suçluyu uzakta aramak cehalet olur, bu çok net “örgüt içi hesaplaşmadır, bence.

Sözün özü; Su testileri, su yolunda kırıldı ve kırılmaya da devam edecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum