Murat  Çelik

Murat Çelik

Süt veren ineği kesmeyin!

A+A-

Malatyaspor'un kayyum süreci içerisindeki ilk kongresinde yine çoğunluk sağlanamadı.

Darda olan Malatyaspor iyice uçuruma itiliyor.

Başta Malatya Valisi olmak üzere, Belediye Başkanı Esnaf Odaları, Ticaret Odaları bu işi ciddiye alarak hiç de iç açıcı durumları olmamakla beraber Malatyaspor"a maddi imkan sağlamak için can ve başla çalışıyorlar.

Malatyaspor"un bugün içinde bulunduğu durumdan kurtulması için “Malatyaspor AŞ ve Malatyaspor Kulübünün”  defterlerinin şeffaflaştırılması gereklidir. Şimdi kadar dipsiz kuyu gibi görünmeyen Kulup maddi kayıtları incelenip denetlenmeli hatta “sıklıkla” gündeme gelen NYLON FATURA, gerçek dışı ödeme söylentilerinin, asılsız olduğu veya var olan iddiaların kanıtlanması gerekiyor.

Aksi halde dipsiz kuyuya kimse destek olmaz.

Malatyaspor kasası, ekmek pişirilen sac misali yapılan yardımlar damla su gibi buharlaşıp gidiyor.

Kalıcı ve kesin çözüm üretmek gerekiyor.

Buradan ukalalık yapıp şöyle yönetim böyle yönetim oluşturulmalı diyemem, çünkü Futboldan anlamam, anladığımı sandığım konu “Şayet bir yerde suiistimal” varsa bu yeni bir suiistimalle önlenemeyeceğidir.

Her zaman olduğu gibi yinelemek istiyorum;

“Siyasiler sporu siyasallaştırmasın!”

Malatya kozmopolit bir şehir, her görüşten her düşünceden insanı bağrına basmış durumda, bu yapıda ki bir İl"in Spor kulübü de siyasilerin elini altığı, hüküm sürmek ve rant elde etmek için bulaştığı kuruluş olamaz, olmamalıdır da.

Malatya Belediyesi Malatyaspor"a bağış yapmakla yükümlüdür ve bu görevini de yerine getirdiği kanısındayım, yapılan yardımlar kamuoyuna yansıdığı gibi Malatya Belediyesi bünyesinde Malatyaspor Kulubü haricinde iki profesyonel spor takımını ve diğer başka spor dallarında spor faaliyetlerini sürdüren kulüpleri (boks, güreş vb.) barındırmaktadır.

Son günlerde Malatya Belediyesinin ve Malatya"nın öz malı Esenlik Şirketi, siyasiler tarafından daha fazla bağış için zorlanmaktadır.

Malatya"nın malını Malatya"da ki tüketiciye sunarak hizmet veren Esenlik Şirketi, Siyasiler tarafından bilinçsizce baskı altına alınarak Malatyaspor"a daha fazla nakdi yardım yapmak zorunda bırakılırsa bu durum Esenlik Şirketinin bitişine neden olur.

Ve fatura hiç kimseye değil Malatya Belediye Başkanı H.Cemal Akın"a kesilir, bu faturayı hiç kim ödeyemez. Ödeyemediği gibi Allah muhafaza bu durum, İşsiz sayısı 0niki bin civarında olan işsizler ordusuna bin kişi eklenmesine neden olacağı gibi Esenlik Şirketi"ne Ürün veren irili ufaklı 200–300 irili ufaklı esnafın iş yerini kapatmasına neden olur.

Bu vebali ve bu faturayı ödeyecek kimse de bulamayız.

Malatyaspor"un kurtuluşu için başka kaynaklar bulmak ve kalıcı çözümler üretmek zorundayız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum