• BIST 1.566
 • Altın 439,923
 • Dolar 7,4521
 • Euro 9,0320
 • Malatya : -2 °C
 • Ankara : -4 °C
 • İzmir : 6 °C
 • İstanbul : 1 °C
 • Elazığ : -5 °C
 • Adıyaman : 2 °C
 • Trabzon : 5 °C
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı

Tandır sıcakken yapışır

11.03.2012 03:33
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

 

Ne güzel söylemiş Atalarımız, ‘tandır sıcakken yapışır’ diye.

Yıl 2010:

“"NATO, Türkiye dahil bütün müttefik ülkelerin katıldığı kapsamlı bir danışma süreci sonunda yeni stratejik konseptini geçtiğimiz sene Lizbon'da gerçekleştirilen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde kabul etti.”

Bu tarihte Cumhuriyet Halk Partisi ‘muhalefette’

Yıl 2012:

Malatya'nın Kürecik bölgesinde kurulacak Füze Kalkanı Radar Sistemi ile ilgili olarak bölgeye ABD'li askerlerin geldi… ve sistemi kurdu ve de denedi.

Cumhuriyet Halk Partisi yine ‘muhalefette’

Yaygara aldı başını gidiyor..

Gidiyor hatta gidecekte.

Şimdi kafama takılan soruları şimdi Sizlerle paylaşmak istiyorum.

CHP ve diğer karşı çıkan irili ufaklı siaysi partiler ve yine irili ufaklı sivil toplum örgütleri, 2010 yılında yokmuyddu? Vardı pek tabii.

Eee niye peki, O gün sustularda, sistem gelip kurulduktan sonra yaygara kopartıyorlar.

Ankara’da yani TBMM’de seslerini çıkaartmayanlar neden bugün Malatya’da seslerini yükseltmek istiyor?

Yine anlamakta zorlandığım diğer bir konu;

CHP’den Milletvekili seçilen Sayın Veli Ağbaba, diyet mi ödüyor bazı uç diye adlandıracağımız STK’lara?

Ya da, CHP Genel Merkezinde kendisine yer mi edinmeye çalışıyor?

Yok bunlar değlse, seçildiği İl’in sorunları ile değilde “uç” STK’ların eylemlerinde görünerek neyin peşinde?

Pütürge CHP’nin kalesi konumunda ve 30’dan fazla köy ile bağlantı kesik, insanlar gıda maddesi sıkıntısı çekiyor, hayvanlar yem…

Bunları konuşması hatta meclis kürsüsünden İMDAT çığlığı atması gerekmez mi?

Hak’tan, yasadan yana olduğunu her ortamda dile getirmekle olmuyor . İcraat bekliyor Halk!

Sen ve sana bağlı STK’lar da biliyor ki Kiltepe Ermeni Mezarlığı’nda inşaa edilen yapılar yasa dışı, “sözde Ermeni sever kimliğine bürünmeye çalışam da inandırıcı değil!

Neden mi?

Bak, imar yolsuzluğu ile gündeme gelen inşaatın(ız) hakkında YIKIM kararı Yarıtayca onandı. O bina orda da durduğu sürece Hak’tan, yasadan yana olduğuna kimseyi inandırmazsın.

Uçan halı bir gün yere iner veya uçan halı dan ayağın kayabilir, bir hemşeri olarak lafımı yabana atma derim.

Tandır soğudu artık hamur yapışmaz…

Yani işin türkçe meali “ hırsız malı çalmış artık kapıyı kilitlemen anlam ifade etmez.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ayıp var ki
13 Mart 2012 Salı 16:54
o kadar çok
şahin beyi tebrik ediyorum,iyiki mantıklı düşünüp bilinçli açıklama yapan birkaç kişi var,zaman zaman okuduğum yorumlardan utanıyorum,bilinçsiz ve ön yargılı sabit fikirli çok insan var,aslında bu sayfayı takip edenlerin biraz çehresi değişse ne iyi olacak..
Şahinbey
12 Mart 2012 Pazartesi 22:58
O sizin ayıbınız...!!!
Nükleer karşıtı eylemin yapıldığı bir beldemizde MHP li genç belediye başkanı Ayyıldızlı Bayrakları almış, belde halkını peşine takmış, ev sahibi olarak gelen göstericileri ayırım yapmadan karşılamış...Bir orkestra şefi gibi eylemi yönetmiş...Ev sahibi olarak çok anlamlı bir de konuşma yapmış ve tüm gönülleri fethetmiş. 2011 Genel Seçim öncesi olması ile daha büyük bir anlam kazanmış. AKP hariç bütün siyasi parti Milletvekili adayları karşısında coşmuş. Sayın Murat Çelik; yok mu içinizde böyle yürekli bir babayiğit...??? Başkan tebrikler dediğimde, ağabey bizde meydanı bir kaç kendini bilmeze bırakacak göz var mı demişti... Malatya halkını ateşin içine atan bu felaketi uç STK lara bıraktıysanız o sizin ayıbınız. NATO bu işin maskesi, sizlerde bunu çok iyi biliyorsunuz. Bu radar İran saldırısına karşı hangi Nato ülkesini koruyor. Lütfen gösterir misiniz. Yoksa bölgemizde bilmediğimiz yeni Nato üyesi mi var...???
Gelelim Ermeni mezarlığı meselesine... AKP Milletvekili Mustafa Şahin gazetenize yaptığı açıklamada belediye haddini aşmış demişti... Belediye Başkanı sayın Çakır da İstanbuldan gelen heyetle yaptığı görüşme sonrası belediye olarak hatamızı telafi edeceğiz demişti...??? Sayın Moran siyasi bir kişilik olduğu için dilediğini söyleyebilir. Ama size bu yazdıklarınızı yakıştıramadım... Geçerli nedenimden dolayı Ermenileri sevmem...Ama bu işi kaşımanız artık iyi bir şey değil. Malatya güzel şeylerle anılmalı çirkin olaylarla değil. Lütfen basın olarak sizde yapıcı tutum sergileyiniz... Malatya Ortaçağ kenti olmaktan çıkmalı...??? 21.Yüzyılda cinayetlerle anılmak bizi utandırıyor.
xxl
12 Mart 2012 Pazartesi 21:14
Helal olsun valahi....
helal olsun valahi . amerikayı protesto etmiş onun peşine takılmışlar. haksızlığa dur demek neden suç olsun . demokrasi bu işte . o zaman kimse konuşmasın kimse düşünmesin . esatan ne farkımız kalır...Ayrıca israil karşıtıda geçiniriz. oysa bu radarın onu koruduğundan bi haberiz herhalde. çünkü düşünmek yok yorum yok .. büyüklerimiz ne derse o doğrudur. ayrıca pötürgenin yoları kapalı diyorsunuz . o zaman iktidardaki vekilerimize seslenmek gerekmezmi .yoksa onlar başka bir ülkenin vekilerimi ...bu millet seçmedimi onlarda herkese eşit davranacağız diye yemin etmedilermi...Doğruları sadece doğruları söylemek her erdemli insanın görevi olmalı..
HIDIR
11 Mart 2012 Pazar 10:08
K E Ş K E
Sn yazar keşke NATO nun kuruluş ve ortaklık bildirgelerini de yazsaydınız.Belki veli ve avanesi işin aslını Ö Ğ R E N İ R D İ.YADA Veli beğ google ye nato yazsın oradan biraz bilgi edinsin.Milletin bildiğini vekil bilmez mi hiç.
SON ADAM
11 Mart 2012 Pazar 09:55
KONU ANLAŞILDI
Konu anlaşıldı CHP Cemal Akından miras kalan imar yolsuzlukları ile hop oturup hop kalkıyordu.Ak Partiyi yıpratmak için nedense 2. ordu kavşağındaki Veli Ağbabaya ait olan ve imar yolsuzluğunda olan CHP meclis üyeleri bu yolsuzluktan hiç bahsetmediler. son zamanda ermeniden çok ermeni görünen CHP (Kendileri Hepimiz Ermeniyiz diyerek yollarda yürüdüler haklarını verelim Allah için)ermeni mazarlığındaki inşaatlar yıkılınca önde başkan arkada meclis üyeleri cemaat olup ağıtlar yakıp, yas tutup, mumlar yakıp, haç çıkardılar.Lütfen dikkat edin Meğerse bütün bunlar biz artık yolsuzluklardan yanayız dediler ki yargıtayın yıkılmasına onay verdiği ağbaba inşaatt yıkılırken başkanları önce il ve belediye meclis üyeleri ve partilileri arkada bakalım hangi sloganları terennüm edecekler. meğerse ermeni mezarlığında egzersiz yapıp milleti alıştırıyorlarmış. şimdi sıra sayın Çakırda Başkanım Allah kepçelerine kuvvet versin yıkılacak bayağı inşaat var bizi utandırmadan yık hepsini yıkki sana edilen dualar ve emekler boşa gitmesin. Bu arada hizmet projelerin biraz aksayacak ama biraz fazla mesai aksatmadan yola devam. CHP nin tüm ayak oyunlarını tersine çevir. eskide boğazdan geçerken günlerce kamyonlar vapur sırası beklerlerdi boğaz köprüsü yapılırken bunların ataları da kahrolsun amerika diyorlardı şimdi 5 ci köprüye ihtiyaç var. Küreciğe Leninci ve Markscı rusya Maocu çin radar kursa idi gıkları çıkmazdı. Ha birde hani bunlar baş örtülüler için, dindarlara mollalar irana diyorlardı. Kemal Kılıçdaroğlu vekillerine meyhaneye gitmeyin gidersenizde ayrı ayrı gidin toplu halde aynı yere gitmeyin demişti Ayrıca Kılıçdaroğlu ramazanda içki içmeyin camiye cemaate karışın yoksa iktidar olamayız demişti. Hani Millet salak ya belki yutar CHP ye oy verir. İstanbulda türbalı kızı rahibeye benzetip Rahibe mezarlığındaki yıkılan kaçak inşaatlara rahip kesilen yine chp daha yazayımmı sabrınız varmı şimdilik yeter gerisi sonra Murat gardaş sen böyle haberler yapki birazda biz sevinek.
İhsan KALENDER
11 Mart 2012 Pazar 07:50
VELİ KAPACAĞINI KAPMIŞ
Hani, *eli işte gözü oynaşta*demesi vardır ya!..MEVLÜT'Ü harcayıp,VELİ'ye iş verdiler ya!...VELİ,sağda-solda SOSYAL-DEMOKRATLAR gibi NUTUKLAR İRAD eyledi ya!..HALKTAN YANA, HAKTAN YANA MANİLERİ okuyup,ARGUVAN TÜRKÜLERİNİ seslendirdi ya!..VEKİLLİĞİ kaptı sonunda.İstediği MURADI yerine geldi.Gerisi ANGARYA!..Ama benim asıl ŞAŞIRDIĞIM konu şu;Nasıl oldu da YARGITAYDA adamını bulamadı?..KÖZ gibi İNŞAAT yer ile yeksan olacak ha!...Düşünüyorum da;değerli yazarlarımızdan biri,bu VELİ'YE boşu-boşuna takmamış!...Her ne kadar,*ADAM GİBİ ADAM*nitelemesiyle lanse etmiş ise de HATASINI idrak edip NADİM olmuştu.Ama artık iş-işten geçti.VELİ almak istediğini ziyadesiyle kaptı.KÜRECİK RADARI da zaten NATO teamüllerine münasip bir sonuç idi.Veli kendini yırtacak paralayacak da ne olacaktı yani?..Hem MALATYA KİRA BEDELLERİ de AMERİKALI RADARCILARIN sayesinde bayağı bir artış göstermiş!..
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı | Bahis Siteleri | Haber Yazılımı: CM Bilişim