Murat  Çelik

Murat Çelik

Tarih tekerrür mü ediyor

A+A-

Malatya Belediyesi geçmişte olduğu gibi şimdilerde yine Ulusal Gazetelere hiçte gerekmezken reklam vererek, yönetime destek verilmesini sağlıyor.

Gerekmezken dedim!

Evet Malatya"da 12 adet yerel gazete dururken kalkıp da ulusal yayın yapan çok tirajlı gazetelere reklam vermek nerden çıktı.

MOTAŞ dahi reklam vermiş, iyi güzel de “MOTAŞ"ın reklama ne ihtiyacı var!”  bu sözleri bir MOTAŞ yetkili bizzat bana demişti, şimdi ne oldu da reklam verme gereği duydu, hem de ulusala?

Bu hatayı geçmiş zamanın yöneticileri de yapmıştı.

Sonuç?

Hüsran!

Evet, seçim zamanı geldiğinde, sanmam ulusal gazeteler yerel haberleri girsin. Bu nedenle Malatya"da beslenip başka yere yumurtlamak hiç de hoş değil!

Malatya"nın öz basın yayın organları dururken, ayakta kalma mücadelesi verirken ulusal bir gazeteyi beslemeye ne gerek var.

Başbakan geldi ve de gitti.

Malatya"nın beklentileri Malatya"lıların sorunları mı gündeme geldi?

Hayır bunu tüm Malatya izledi, okudu ve de okuyor!

Nerden mi?

Pek tabi yerellerden yani öz basınından okuyor

Malatya Belediyesi, başbakan gelecek diye ulusalları kendi safına çekmeye devam etsin, nasıl olsa bütçesini daha başka kanallara harcama yetkisi yok

Yıllardır, nasıl bir çalışma sergiledi, gözler önünde…

Görünen bir yazılı ne bir dergi, ne bir basılı belge var.

Bence Malatya Basını göz ardı edilmemeli, her zaman olması gereken yapılmalı, bülten çıkartmakla yetinilmemeli.

Şayet reklam yapılması gereken bir konu varsa bunu zaten Malatya"nın öz basını yapıyor.

Hemde hiç parasız.

Unutulmamalıdır ki; Resmi ilan alanda almayanda Malatya Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından servisi yapılan her haberi bir kuruş talep etmeden yayınlamaktadır.

Dediğim gibi bu dönemden önceki Malatya Belediyesine bağlı kuruluşlar komşu ilde yayın yapan ve ulusal bazda yayın yapan çok tirajlı gazeteleri beslemişlerdi, umarım bu kez tarih tekerrür etmez.

Saygılarımla

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT