Murat  Çelik

Murat Çelik

Tek çatı şart!

A+A-

Malatya Gazeteciler Cemiyeti seçimi yapıldı.

Seçimi Haydar Karaduman Başkanlığı"nda verilen liste kazandı. Kazanası kadar normal bir şey olamazdı ki zaten seçim tek liste halinde yapıldı.

Başka liste çıkamaz ıydı?

Pek tabi çıkartacak güce sahip insanlar vardı, hemen her türlü güce sahip olduğu düşünülen birçok değerli “kalem” sahibi insan olmasına rağmen, birleştirici, yapıcı, yardımcı ve yaşlısına gencine bu kadar Saygılı davranan Haydar Karaduman"nın önüne geçmedi.

Haydar Karaduman, içerisinde alevisi, sünnisi, sağcısı, solcusu olan bir Cemiyeti bir arada tutmasını bildi ve gelecekte de bileceğinden emin olan 130 üyeli Malatya"nın en çok üyesine sahip Malatya Gazeteciler Cemiyeti"ne Başkan seçildi.

Hiçbir kimsenin itirazı olmadan seçildi.

Genel Kurul"da olması gerekenler oldu, Özeleştiri!

Malatyaspor"un Süper lig"den düştükten sonra bazı yöneticiler tarafından Basın"ın eleştirilmesine 2 yıl sonrada olsa Kemal Deniz cevap verdi.

Bence çok geç kalınmış bir açıklamaydı ve bunu ve de İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu"nun yine yaklaşık 2 yıl önce “Goy Goycu Basın” suçlamalarına zamanında cevap verilmesinin yerinde olacağını söyledim.

Eminim gelecekte bu tür suçlamalarla zan altında kalan basın mensuplarının hakları savunulacaktır.

Diğer bir konu, Malatya"da Gazeteciler Cemiyeti, Malatya Gazeteciler Cemiyeti ve Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesi"nin tek çatı altında birleşmesi konusu gündeme geldiği gibi, Malatya Gazeteciler Cemiyeti"ne üye olanın Dernek ve Birlik"e üye olamayacağı kararı oy çokluğu ile kabul edildi.

“Malatya Basın"ı 4. Kuvvet” olarak yerini koruyor.

Bu inkâr edilemez!

Yeri geldiğinde bu kuvvet devreye giriyor ve kendini hissettiriyor.

Gönül ister ki, Basın"ın mensuplarının temsilcisi olan sivil toplum örgütleri tek çatı altında birleşsin nitekim bu örgütler sendika değil, çalışanların hakkını savunmak gibi yaptırımları olmadı olmazda. Bu etkinlik dernekler kanununda yok!

Bu nedenle kişiler “Ben” kelimesini bir yana bırakıp “Biz” diyebilmek için tek çatı altında birleşmelidir, bu birleşimde bu güne kadar adı hiçbir kişilik çıkarına karışmamış, birleştirici, yapıcı, yardımcı ve Saygıdeğer kişi Haydar Karaduman Başkanlığında olmalıdır, demek istiyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum