Murat  Çelik

Murat Çelik

TSO ve ESOB sahaya inmeli

A+A-

Yeni Malatyapsor’u Bank Asya ve Süper Ligde görmeyi gönülden arzu edenler simit parasını, dürüm parasını aç kalmak pahasına bilet alarak stadyuma gidiyor…

Peki, Yeni Malatyaspor’un Bank Asya ve Süper Lig’ine çıkması ile rant elde edecekler neden bu fedakarlığı yapmaz anlamış değilim.

Kimler mi bunlar?

Başta Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Malatya ekonomisinin nabzını tutan iş adamlarımız bu kuruluşun üyesi.

Oda olarak birkaç yabancı saha giderini karşılamak, yılda bir defa birkaç tepsi baklava götürmekle, yemekli toplantılarda protokolde ön saflarda oturup süslü kelam etmekten öte gitmeyen destekle “Biz Yeni Malatyaspor’u çok seviyoruz” demek yetmiyor.

Malatya Ticaret Odası’na bağlı 300’e yakın fabrikayı bünyesinde barındıran Organize Sanayi Bölgelerimiz var, bu fabrika sahiplerinden Yeni Malatyaspor için sponsor olmalarını rica edin bu Sizleri küçültmez(!).

Gelelim diğer 2. büyük sivil toplum kuruluşumuza, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odası. Bu kuruluşumuzun da  esnafa inmesi gerekiyor, büyük sponsorluklar beklenmez çünkü küçük esnafımızın durumu da pek iç açıcı değil yinede “çam sakızı çoban armağanı” misali üyelerinin ayağına giderek yardım talebinde bulunabilirler.

Malatya, Süper Marketler zincirlerinin yuvası oldu ve bu kuruluşların genel merkezleri il dışında, bu marketler Malatya’nın taze parasını kasalarına koymakla yetiniyor. Malatya’lıdan aldığını yine Malatyalılara harcayan tek kuruluşumuz var O’da Esenlik.

Esenlik’te artık yetişemiyor.

Esenliğin kuruluş âmâcıda Malatya’da spor kuruluşlarını finanse etmek değil.

Ukalalık etmek istemiyorum ama; Bu gidişle Yeni Malatyaspor’unda akıbeti Malatyaspor gibi olacak.

Futbolcular para alamayınca OY-NA-MAZ!

Teknik adam para alamayınca hocalık YAPMAZ!

Yöneticilik yalnızca gönül işidir bu nedenle hakarete maruz kalırsa YÖNETEMEZ!

Evet, sözün özü; Malatya Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere diğer Sivil Toplum kuruluşlarının sahaya inmesi ve Yeni Malatyaspor’un içinde bulunduğu ekonomik çıkmazdan kurtarması ivedilikle gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum