Murat  Çelik

Murat Çelik

TSO’ya aday olsam mı acaba?

A+A-

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yaklaşıyor, büyük bir ihtimalle 2013 yılın ilk ayında yapılacak.

Mücahit Fındıklı’nın  siyasete girmesinden sonra Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığını sürüdürüyor.

TSO Başkanı olarak şimdiki Milletvekili Mücahit Fındıklı zamanında neler yapıldı geri dönüp bir baktığımızda, 1977 yılında Malatya’da hayata geçirilen 1. Organize Sanayi Bölgemizin eksik kalan alt yapı ve arıtma tesisini tamamlama imkanlarını sağladı. Ardından sanayici ile doğalgazı buluşturdu. 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin Mimarı dersem abartmış olmam. 1. OSB’nin kuruluş aşamasında yaşananlardan alınan dersle 2. OSB’yi bugün Avrupa standartlarına kavuşmasında en büyük emeği geçen kişi oldu diyebilirim. Zaten bu titiz çalışması ve işi ehillerine vererek sorunsuz bir Organize sanayi bölgesi oluşturması, kendini Ankara’ya taşıyan en büyük etken oldu. Ankara’da olması bugün Malatya’nın 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin temelinin atılmasına sebep oldu. 2. OSB'yi arıtma tesisine kavuşturdu.

Ya bugün(!)

Evet, bugün Hasan Hüseyin Erkoç başkanlığında ki Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın varlığı ile yokluğu hissedilmez oldu.

Fındıklı’nın teslim ettiği sorunsuz 1. OSB arıtma yapamayan Arıtma Tesisi, elektrik borcundan dolayı elektrik akımının kesildiği 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgeleri sahibiyiz artık. 

Bu durumunun müsebbibi kim veya kimlerdir?

Şayet sanayici borcundan dolayı elektriği kesilecek pozisyona geldi ise Organize Sanayi Bölgelerinin yönetiminde bulunan ve en aktif pozisyonda olan Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileridir.

Fındıklı’dan zamanın TSO Başkanı Abdurrahman Yavuz tarafından TSO adına alınan ve yıllardır atıl vaziyette bulunan arsa üzerine başlattığı ve hala bitirilemeyen TSO binası, yalnız ve yalnız, açılış, toplantı ve yurt dışında yaptığı TSO Meclis toplantılarını ile gündemde kalan Malatya Sanayi ve Ticaret Odası vasfını yitirmiştir.

Malatya’nın, Ticaretini ve Sanayisini bilen birilerinin bu görevi üstlenmesi gerekiyor.

Ticaret erbablarının dertlerini, sanayicinin sorunlarını kısaca Malatya’nın sorunlarını yakınen bilen, kamuoyunda tanınan, siyasilerle heran görüşüp dertleri sıkıntıları anlatma yeteneğine sahip, Bakanlara gerektiğinde Başbakana kadar ulaşabilen ve Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı, vergisini veren, yanında sigortalı işçi çalıştıran, 120 metrekarelik işyerine sahip Murat Çelik olarak, Ocak ayında yapılacak olan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na aday olsam mı acaba?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

2 Yorum