Önder Er

Önder Er

Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun

A+A-

Kur'an-ı Kerim'de bir çok Ayette yeri göğü yaratan Allah' a İmandan sonra Ana - Babaya iyilik etmek emredilmektedir. Dolayısıyla Cennete giden yol da onların önünden geçmekte, değerleride buradan anlaşılmaktadır. İnancımız, annemize karşı davranışlarımızda temel bir ölçüyü ortaya koyar. Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur: "Anne cennet kapılarının ortasındadır." (İbn Hanbel, V, 198); "Cennet annelerin ayakları altındadır." (Nesâî, Cihad, 6) kutlu sözü annelerimizin cennetle birlikte anıldığının açık bir göstergesidir. 

Kadınlar, Allah’ın bir emanetidir. Kadını toplum içinde değerli kılan hiç şüphesiz ki ona verilen annelik özelliğidir. 
Annemize karşı olan sevgimizi, saygımızı ve hürmetimizi, yılda yalnız bir gün olarak kutlanan anneler gününde değil, kişinin annesinin ve babasının hayatta olduğu müddet zarfında, yılın her gününü anneler günüymüş gibi kabul edip, onlara karşı görevlerimizi eksiksiz olarak yerine getirmeliyiz. Anne karnındaki ilk günümüzden ta ki son nefesimize kadar karşılıksız sevgi ilgi ve şevkatlerini bizlerden anlık bile esirgemeyen annelerimiz her zaman baş tacımız olmalı. İyi günde ve kötü günde her zaman yanımızda olan, hastalandığımızda günlerce uykusuz kalan yağane varlığımız Annelerimize ne kadar sevgi göstersek azdır. Analarımız evlatlarını dokuz ay karnında bir ömür boyu kalbinde taşıyıp birgün bile şikayet etmeyen ulvi insanlardır.

Başta şuan yanında olamadığım elini öpüp kokusunu alamadığım yeğane varlığım Canım Anacığım olmak üzere, İslamiyetin gelişinden bu güne kadar haklarını ödeyemeyeceğimiz İnancı için Vatanı için canını feda ederek Şehit olmuş, dünyaya getirdiği evladını Şehit vermiş Analarımızın, Şehit Asker-Polis ve Analarının Anneler Gününü canı gönülden kutluyor, Ebediyete intikal eden Analarımıza Allah'dan Rahmet yaşayan Analarımıza Allah sağlıklı ve huzurlu bir ömür nasip eylesin inşAllah.
Anlatmak ile bitiremeyeceğimiz bütün Annelerimiz bir Melektir ve Çiçektir...
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

7 Yorum