• BIST 104.977
 • Altın 146,309
 • Dolar 3,5122
 • Euro 4,1828
 • Malatya : 27 °C
 • Ankara : 25 °C
 • İzmir : 27 °C
 • İstanbul : 26 °C
 • Elazığ : 29 °C
 • Adıyaman : 28 °C
 • Trabzon : 26 °C

Türk düşmanları göbek atıyorsa...

01.05.2008 09:13
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Bu yazı, tarihe not düşme, bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazıda, “Türk"e hakareti serbest bırakma yasası” da diyebileceğimiz kanunun, TBMM Genel Kurulundaki 8 saatlik maratonunu konusunda Türkiye kamuoyunu bilgilendirmek istedim.

Bakın, aslında bu yasadan AKP"liler de çok mutlu değil... Ama ne yapsınlar Büyük Ortadoğu Projesi"nin Eşbaşkanı olmak kolay mı? Bunu nereden anladığımızı da değişikliği savunan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin"in şu sözlerinden anlıyoruz:

''301. Maddenin tamamen kaldırılmasını doğru bulmuyorum. Değişiklikle, Türklüğe ve Cumhuriyete hakaret ve saygısızlık cezasız kalmayacak.”

Bakan, eleştirilere karşı da ilginç bir savunma mekanizması buluyor:

“Türklüğü koruyacak sadece bir madde mi?”

Ben de, Türk düşmanları sevindiğine göre evet sadece bir madde diyorum!

Şimdi TBMM Genel Kurulu"ndaki görüşme maratonuna dönelim. Tarihe şahitlik yapmaya devam edelim; kim ne demiş not düşelim.
Milliyetçi Hareket"in grubu adına söz alan Faruk Bal, 301. maddenin “Gazetecilere karşı işlenen cinayetlerin azmettiricisi; Türkiye'nin tarihiyle yüzleşmesinin önünde engel olduğu” yönündeki sözlerin birer yalan ve iftira olduğunu belirterek, “Bunlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesiyle sorunu olanların attığı iftiralardır” tespitini haykırıyordu ama nafile, AKP çokaaan kararını vermişti!

Milletvekillerine “Türkiye ve Cumhuriyeti kuran Gazi Meclis olarak, yüreğimizdeki sesi dinlemelisiniz” derken Sayın Bal"ın şu uyarılarını da notlarımız arasına katalım:

“…Ermenilerin tanınma, toprak ve tazminat taleplerinin önünde engeldir 301. Ermenilerin itham ve iddialarını Türkiye'de yayabilmek için önlerinde engeldir. Hain teröristleri, bölücüleri siyasi çözüm için masaya oturmalarının önünde bir engeldir 301.

Bu maddeden içeride rahatsız olanlar da var. Bunlar 'Numaralı Cumhuriyetçi' olarak tanınanlar, fatura karşılığında her türlü fikri, köşelerinde yazanlardır. Bunların hepsi birer şer cephesidir.”

AB"nin siyasi iktidara siparişi için “Gazi Meclis” yoğun mesai harcayıp, göz kapakları inerken, hayrettir malum çevre de, “AB kafayı 301. maddeye taktığı için hükümet, sadece bu talimatı yerine getirmek adına, makyaj yapan bir düzenleme sunmaktadır” derken A-KA-PE"lilerden bir adım öndeydi!

Yine Bakan, mikrofona geçip tekrarlıyordu; “Türklük ve Türklüğü korumak, Cumhuriyeti korumak kimsenin tekelinde değildir. Türklüğü de cumhuriyeti de bu Meclis, bu millet korur” diye…

A-KA-PE"liler dinlemedi ve tam 250 el havalandı:

Türklüğe hakaret serbest…

Teklif, yaklaşık 8 saat süren mesainin ardından kabul edildi. Oylama sonucunda teklif 65 ret oyuna karşın, 250 oyla kabul edildi.

Kabul edilen kanuna göre, 301. maddenin başlığı, “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama” olarak değiştirildi.

Kabul edilen 301. maddeye göre, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini veya Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin yargı organlarını alenen aşağılayan kişi, 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak. Devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişilere de aynı ceza uygulanacak. Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmayacak.

Bu arada, Milliyetçi Hareket"in Lideri Devlet Bahçeli de, teklifin görüşmelerini baştan sonuna kadar izledi. Milletvekili kadrosu ise tam değildi; ben doğrusu tüm Milliyetçi Hareket mensuplarının orada bulunmasını ve birlikte “HAYIR” diye haykırmalarını beklerdim. Haklı gerekçesi olan Saygıdeğer Milletvekillerim, haklarını helal etsinler ama eksik olmak bana üzüntü verdi. Ulusalcılar mı neredeydi; onlara bu soruyu sormak çok da önemli değil… Gerçek yüzlerini gösterdiler, o kadar!

Şimdi devam edelim bundan sonra olacaklara…

Umutlar elbette ki Atatürk"ün Çankaya"sına, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"e çevrildi. Çok sevdiğim bir üstadımın tespitlerinde haklılığını, ben bu kanun onaylanmadığında kabul edeceğim!

Bir de, apar topar çıkarılan bu kanunda, ceza üst sınırının 3 yıldan 2 yıla indirilmesinin para cezası ve erteleme imkanı yaratacağına dikkat çekiliyor. Bu da parasını olana Türk milletine sövebilme imkanı getiriyor!

Bunun açık ifadesi, yeni düzenleme ile Türk milletine, Türk tarihine sövme adeta cezasız kalacak bir duruma getirildi! Ne yazık ki bu “utanç yasası”dır ve Türk Bayrağını yakanlara, Türk bayrağını çiğnetenlere gün doğmuştur!

KİMLER MUTLU OLDU!

Bu değişiklik başka kimleri mutlu etti. Kanun çıkar çıkmaz beyanatlar peşpeşe geldi. Alman Dışişleri hemen açıklamasını patlattı:

“Alman hükümeti, Türk Ceza Kanunundaki 301. maddede yapılan değişikliğin Türk parlamentosu tarafından kabul edilmesini memnuniyetle karşılıyor. Türkiye bu değişikliğin kabulüyle ülkede temel hakların güçlendirilmesi konusunda önemli ve AB tarafından sürekli şekilde talep edilen bir adım atmış oldu. Değişikliğin yürürlüğe girmesiyle hassas konularda görüşlerini dile getiren gazeteci ve yazarlara karşı açılan davaların azalmasını, bu tür davaların açılmasının zorlaşmasını ümit ediyor ve bekliyoruz.”

Sonra diğer Türk düşmanı sözcüler… Birer birer demeçleri patlattılar.

Türk (!) medyası da bunların sözcülüğünü yaptı!

İçimizi parçalayan bu kanun için, bana göre Türk milletine, yani referanduma gidilmelidir. Yüzde 47 oydan ve Türkiye"nin her tarafını her zaman gezmekten bol bol bahseden Başbakan, bakalım bu referandum çağrısına ne diyecektir? İşine gelmediği şeyler için suskunluğu tercih edeceği aşikardır!

Evet; Türklük değerlerine ve şerefli Türk tarihine hakaret edilmesini isteyip istemediğini ve 301. maddede yapmaya çalıştığınız değişikliği içine sindirip sindirmediğini büyük Türk milletine soralım!

Milli anlayış ve refleksten bu kadar uzaklaşan bir A-KA-PE, doğrusunu söylemek gerekirse içimi sızlatıyor.
Türklüğe hakareti suç saymaktan çıkaranlar, tarih önünde mutlaka bir gün hesap vereceklerdir.

Bu yasa;

 • Türkleri soykırımcı ilan etmek isteyen lobileri mutlu etmiştir.
 • Bin yıllık kardeşliğimizi bozmaya çalışan işbirlikçileri mutlu etmiştir.
 • Türklüğe hakarete görevli sözde aydınları mutlu etmiştir.
 • İlkesiz ve teslimiyetçi iktidar zihniyetini mutlu etmiştir.

Evet; kanuna evet oyu veren 250 el;  Türklüğe hakaretin yasak olmasından niye rahatsız olduklarını önce kendi vicdanlarına, sonra da Türk milletine anlatmak zorundadırlar.

Ülkesini, milletini, bayrağını, dinini seven; bu vatanda yaşamaktan, Türk milletinin bir ferdi olmaktan onur duyan; şerefli Türk tarihine saygılı olan hiç kimsenin bu maddeden bir şikayeti yoktur. Bu maddeyle meselesi olanlar bu ülkeyle, bu milletle, bu devletle meselesi olanlardır. 301. Maddeyi değiştirenler sadece işte bu ülke ve millet düşmanlarını sevindirmişlerdir.

Ve Türk milliyetçileri yapılanları asla unutmayacaktır.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim