• BIST 108.164
  • Altın 151,464
  • Dolar 3,6587
  • Euro 4,3309
  • Malatya : 21 °C
  • Ankara : 21 °C
  • İzmir : 26 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • Elazığ : 22 °C
  • Adıyaman : 25 °C
  • Trabzon : 19 °C

Türküm… Doğruyum... Çalışkanım...

03.10.2013 08:37
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, paket dağıtırken bu defa “Andımız”ı koydu bebek katillerinin önüne... Aslında Andımıza gelen yasakla Türküm demek yasaklandı! Tüm bunlar elbette sürpriz değil... Yıllar yılı belirtilerini hep yaşadık. Yüce Atatürk’ün “Ne mutlu türküm diyene” vecizesini sindiremeyip “Birileri de kalkıp ne mutlu Kürdüm diyene” derler demediler mi Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenler...

Artçılar, artçılar ve gelinen son...

Bebek katilinin isteklerini onayladı!

* “Andımız okullardan kaldırılsın” dediler kaldırıldı!

* “Kürtçe eğitim olsun” dediler, kürtçe özel okullarda eğitim dili oldu!

* “Partilerde eş başkanlık sistemi yasallaşsın” dediler, yasallaşıyor!

* “Siyasi partilere üyelik kısıtlaması kaldırılsın” dediler kaldırılıyor!

Burada dikkat buyurunuz ve unutmayınız! Siyasi partilere üyelikteki kısıtlamanın kaldırılması ve eş başkanlık sistemi ile eli kanlı bebek katilinin önü açılıyor.

Devam edelim:

* “Kürtçe propaganda yapılabilsin” dediler, artık yapılacak!

* “Kürtçe alfabe harfleri kullanılabilsin” dediler artık kullanılacak!

* “Şehir ve köy isimleri kürtçe olsun” dediler olacak!

* “Partilere devlet yardımı barajı düşürülsün” dediler, derhal yerine getirildi!

İşte Türk’ü kahreden, Türkiye üzerine emelleri olan hainlerin sevindirildiği paketin meyveleri... Bu meyveleri sunan Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı

Bunlar yaşanırken milli düşünceden bahsedip kendilerini ulusalcı görenler uyusa da Türk milliyetçileri tepkilerini ortaya koymaya başladı.

Başta Ülkü Ocakları ve Türkiye Kamu-Sen, aziz yurdumuzun dört bir yanında “Andımız”ın kaldırılmasına ilişkin kararı protesto ettiler. Bu protestolardan biri de Ankara’da Türk’ün kurtuluşuna şahitlik eden Birinci Meclis’in önünde gerçekleştirildi. Kalabalık heyecanlıydı ama bana göre azdı... Atatürk’ün başkentinde aziz Ankaralılar koşmalıydı diye düşünüyorum.

Ama heyecanlı kalabalık sloganlarıyla ortalığı inletirken Türkiye’de ötekileştirme operasyonları yapanları da elbette titretti.

Hep birlikte haykırdık tarihi mekandan dosta düşmana...

Türküm...

Doğruyum...

Çalışkanım...

İlkem; küçüklerimi korumak...

Büyüklerimi saymak...

Yurdumu milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm; yükselmek ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk!

Açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kararın alındığı andan itibaren kendi kendime düşünüyordum ki Adana’dan bir yiğit nefer haykırdı. Türkiye Kamu-Sen Adana Temsilcisi Kamil Köse Bey, Andımız kaldırılsa da okutmaya devam edeceklerini dosta düşmana ilan etti.

Konu Andımız olurken Başbakan’ın Başdanışmanına birkaç kelam edelim... Beyzadem buyurmuş ki, “Andımız toplumun farklı kesimlerini rahatsız ediyor!”

Güldüm Başdanışmana, üzüldüm Başbakana; böyle boşdanışmanlarla işi zor mu zor!

Yapu Allah aşkına bu andı ortaya koyanların büyük savaşlardan özellikle de bir kurtuluş mücadelesinden çıkmış olmalarına hiç mi saygı duymazsın!

Peki, doğruluk bütün dinlerin olduğu gibi, Yüce dinimiz İslâm’ın ve Kur’an’ın en çok övdüğü ve insanlarda bulunması gereken ahlâki meziyet değil midir? Unutmayınız; hile, hurda, üçkağıtlılık, dolandırıcılık, yalancılık, sahtekarlık, soygunculuk, çalışmadan kazanmak doğruluğun zıddıdır!

Ya çalışkanlık; tembelliğin zıddı değil midir? Çalışmak her insanın, özellikle de Müslümanım diyen herkesin görevi değil midir?

Nedir Türk’e karalar bağlatan bu kararlar Allah aşkına...

Türk-İslâm ülküsünün önemli şahsiyetlerinden biri olan Seyyid Ahmet Arvasi’nin çok önemli bir sözüyle yazımızı noktalayalım:

“- Türk devletini yıkmak ve Türk milletini parçalamak isteyen bölücüler yalnız Türklüğe değil, İslam’a da ihanet etmektedirler!”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Öğrenebilsek
05 Ekim 2013 Cumartesi 15:06
Dinimizi tam anlamı ile
İmanlı Türk "doğruyum çalışkanım dan kaçmaz... Kaçanlar da gösterişte imanlı oldukları için haklı olarak rahatsızlık duyuyorlar, senin alnın secdeden kalkmasın, her sene hacca git ama her türlü yolsuzluğa, kul hakkı yemeye açık ol... Din simsarları çoğaldığı sürece bu böyle gidecektir... Kuran'ı Kerim'de kul hakkı ile karşıma çıkmayın denir ama etrafımıza baktığımızda durum bunun tamamen tersidir ve içler acısıdır, gerçekten Kuran'ı mızı hakkı ile doğru olarak öğrenmiş olsa idik toplum olarak bu hallere düşmeyecektik, Kur'an da insanı ezme yoktur, insanlarla alay etme yoktur,kimseyi hakir görme yoktur, gösteriş, şatafat yoktur, insanları mezheblerine göre ayırmak hiç yoktur..Kin Nefret yoktur...Ancak bugün bunların hepsini ne yazık ki açık ve net görmekteyiz...
Ramazan Durmuş
04 Ekim 2013 Cuma 22:14
Yazırın notu
1- KEŞKE TÜRK MİLLETİ KUTSAL KİTABIMIZ İNSANLIK REHBERİ KURANI KERİM'İ EN GÜZEL ŞEKİLDE ARAPÇA OKUDUĞU GİBİ ÇOK İYİ ŞEKİLDE DE TÜRKÇESİYLE ETRAFINA IŞIK SAÇABİLSEYDİ.
2- YASAKLARIN VE YANLIŞLARIN SEBEBİ BİR IRK YANİ TÜRKLÜK DEĞİL, ŞAŞAR BEŞER İNSANOĞLUDUR.
3- İMANLI TÜRK'ÜN TÜRKÜM DOĞRUYUM ÇALIŞKANIMDAN KAÇMASI DA İMAN ZAAFİYETİYLE İLGİLİDİR.
SAYGIYLA...
YANLIŞ ANLAMA VAR
04 Ekim 2013 Cuma 13:42
İHANET YOK
Kimsenin TÜRKLÜĞÜ inkar ettiği falan yok. İMANLI TÜRK OLMAKLIĞIMIZLA BAHTİYARIZ.. Amma ve lakin, ülkemizde yaşayan HERKESLERİ, eşit mesafede eşit haklarda aynı ŞEFKATLE kucaklamak zorundayız.İNKAR ve ASİMİLE politikalarıyla BAŞKALARINI yok sayamayız.. Saydıkda ne oldu?.. Adamlar sonunda sen TÜRKSEN ben de KÜRDÜM dedi. Ne mutlu TÜRKÜM diyene dediniz, hüznü elemi kederi diğerlerine reva gördünüz..!..Bir TÜRK dünyaya bedeldir dediniz, kalanını bedelsiz ve DEĞERSİZ saydınız..!.. Şimdi düşünüyorum,KUR'AN-I KERİMİ VE EZANI orijinalitisinde okumayı yazmayı YASAKLAYANLAR kimlerdi acaba?.. Malatyada toprağa gömülmüş KUR'AN kitaplarını biliyoruz.Kimler YASAKLADI dersiniz?.. FATİH SULTAN MEHMET'İN ilk cuma namazını kıldırdığı AYASOFYA CAMİSİNİ İBADETTEN ve EZANDAN MAHRUM EDENLER KİMLERDİ dersiniz?..
Kör ise
04 Ekim 2013 Cuma 12:48
Kalp
İnsanları istediğiniz kadar aydınlatmaya çalışın, o insanlar biat etmiş doğruyu yanlışı ayırt etmekten yoksun insanlardır ve kalp gözleri görmez olmuştur, " Kalp kör olduktan sonra gözlerin görmesinde hiç bir fayda yoktur". Diye boşuna dememişler sayın Durmuş, yüreğinize sağlık...!
Ramazan Durmuş
03 Ekim 2013 Perşembe 22:45
Yazarın notu
İslam'ın sancaktarlığını yapan Türk milletine bu denli ihanet edenler elbette en büyük cezayı Yüce Allah'tan göreceklerdir. Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti olmasa Bedevi çöllerinde kalacağınızı hatırlatmak isterim. Çok şükür ki Yüce Yaradan, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına güç kuvvet verdi de minarelerimizden ezanlar dinmiyor, gönderimizden ayyıldızlı bayraklar inmiyor. UMARIM VATAN SEVGİSİNİN İMANDAN OLDUĞUNU BİR GÜN ÖĞRENİRSİNİZ.
İNANANLAR KARDEŞTİR
03 Ekim 2013 Perşembe 13:24
İNANANLAR KARDEŞTİR
ATATÜRK'ün IRKÇI SÖYLEMLERİNİN işe yaramadığını zarar verdiğini AKLISELİM ve SAĞDUYULU olan herkesler anladı gördü.Siz de,IRKÇILIK DAMARINI kaşımakla bir adım ileri gidemediniz ve gidemeyeceksiniz.TÜRK ve KÜRT HALKLARININ KARDEŞLİĞİ,İMANLA İSLAMLA pekişmişken, kaynaşmışken ATATÜRK'ün bu talihsiz sözleri ile KARDEŞLİĞİMİZ zarar gördü hasara uğradı.BERBAT SEMERELERİNİ onbinlerce insanımız kanıyla canıyla ödedi. Bizler MÜŞTEREK PAYDALARIMIZDA , MÜŞTEREK DEĞERLERİMİZDE KARDEŞLİĞİMİZİ yeniden tesis edeceğiz ediyoruz.Veee,HZ.MUHAMMED'in o MUHTEŞEM iki sözüyle noktalıyoruz; *ARABIN ACEME,ACEMİN ARABA ÜSTÜNLÜĞÜ TAKVA İLEDİR*,vee*İNANALAR KARDEŞTİR*...Vesselam...
Okuru
03 Ekim 2013 Perşembe 10:02
Güncel
Sayın Durmuş köşe yazınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum ve K.Atatürk ün bir söyleşisini yazmadan geçemiyorum...! " Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybederler"...! Yolunuz açık olsun..
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim