• BIST 108.489
  • Altın 151,139
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Malatya : 10 °C
  • Ankara : 12 °C
  • İzmir : 20 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • Elazığ : 11 °C
  • Adıyaman : 14 °C
  • Trabzon : 17 °C

Ülkü Ocakları ve gündem...

12.06.2013 14:44
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Milli değerleri bağlı bir nesil...

Çalışkan ve fedâkar bir gençlik...

İşte Türk’ün geleceğinin garantisi gençliğim için hedefler... Elbette bu hedeflerin adresi de, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı.

Ülkü Ocaklarımız, kazanılan bilgi ve birikimle geleceğimizin Türkiye’sini inşa edecek nesilleri yetiştirme mücadelesinde. Bu mücadele, Genel Başkan Olcay Kılavuz Bey’in yönetiminde emin adımlarla yürüyor.

Türk gençliğinin “Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletine sahip nesiller” olarak yetişmesi ve yetiştirilmesi elbette hepimizin olduğu gibi Ülkü Ocaklarımızın da tek gayesi.

Böylesine önemli bir görevi üstlenen bu kutsal ocağımızla ilgili olarak son dönemlerde oynanan oyunlar ise ortada… Ama çok şükür ki, Türk milliyetçileri bu oyunların farkında...

Malumunuz; “Gezi” ile gençlik bir kere daha hatırlandı. Ama boyalı bir gündem... Gazlı, düzmece...

Ülkü Ocakları’nın kutsal emanetini üzerine aldığından bu yana gecesine gündüzüne katan çok kıymetli Genel Başkan Olcay Kılavuz’un, gençliğin sıkıntılarıyla ilgili açıklamasını bir kere da bu sütunlardan duyurmak Türk vatanseverleri olarak elbette görevimiz...

Gerçekten de Türk gençliği günümüzde her zamankinden daha ağır bir sınavla karşı karşıya.

Usta(!) idi, şimdi böyyük de buyurmuşlar; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan döneminde eğitim sistemi, 4+4+4 dayatmasından kaynaklanan aksaklıklardan ötürü tıkandı.

Eğitimin şu manzarayı umumiyesine bir bakın...

Öğretmenleri atanamıyor.

Derslikleri eksik...

Öğrenim malzemeleri aksıyor...

Kitapları bütünlük arz etmiyor.

Elbette, bu eğitim sisteminin yetiştirmeyi hedeflediği nesiller de bugünden kayıp demektir.

Ya üniversite gençliğimiz; onlar çok daha büyük sıkıntıları göğüslemek mecburiyetinde bırakılmış durumda.

En başta, bir gecede apar topar çıkarılan yasalarla kurulan üniversiteler her anlamda eksik

Akademik kadrolar yetersiz...

Bilimsellikten uzak...

Binalar derme çatma...

Eğitim araç ve gereçleri yalnızca görüntüden ibaret.

Barınma imkanları kısıtlı...

Ve geleceğimin teminatı gençliğim bu yolla bir takım grupların ellerine terk edilmiş durumda.

Daha büyük acı da, kampüslerin eli kanlı terör örgütü ve sempatizanlarına bilinçli bir şekilde bırakılmış halde.

Olcay Kılavuz Bey; balık hafızalılara Hacettepe, ODTÜ, Ankara, Marmara, İstanbul, Dokuz Eylül, Muğla Sıtkı Koçman, Kars Kafkas, Karabük, Nevşehir, Mersin ve diğer pek çok üniversitede bu yıl içerisinde yaşanan olayları şöyle bir hatırlatıyor ki, iyi de ediyor.x

Olcay Kılavuz Bey’in acı feryadına dikkat buyurunuz:

Bir yanda Çanakkale şehitlerini anarak hatıralarını yükseltmek isteyen bir nesil...

Diğer yanda milletin gözü önünde bu gençlere saldıran bir grup...

Bir yanda eğitim hayatına bin bir zorlukla devam etmeye çalışan bu memleketin evlatları... Diğer yanda ipleri dışarıda etnik bölücülük kuklaları...

Üniversitelerde tarafsızlıklarını kaybetmiş kadrolar...

Gözleri açılım sürecinin mimarlarına dönenler...

Kulakları efendilerinin sözlerinden başka söz işitmeyenler...

Adli soruşturmalar devam ederken, cezasız bırakılan idari soruşturmalar...

Milletine layık olmaya çalışan mağdur nesille aynı kefeye konulan bölücü artıkları...

Evet, sadece bu durum bile AKP iktidarının aziz Türk milletini yalanla dolanla kandırdığının en açık ispatı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı sayın Olcay Kılavuz Bey’in çok önem arzeden soruları ile yazımı noktalıyorum:

“- Sözde çözüm süreciyle geldiği iddia edilen barış üniversitelere neden uğramamıştır? Dağlarda yıllardan beri bölücü faaliyetlerini sürdürdüğü bilinen, kışın kampüslerde yazın örgüt kamplarında barınan kişilere neden müdahale edilmemektedir? Yeri geldiğinde yakıp yıkan, yeri geldiğinde öğrenci arkadaşlarımıza saldıran, üniversite yönetimlerini tehdit eden, yıldıran ve sindiren bu zihniyete neden hiç bir şekilde müdahale edilmemektedir?

‘Kafası kıyak gençlik istemiyorum’ diyen başbakan, uyuşturucu ve keyif verici maddelerin kampüslere sokulmasına da aracılık eden bu gruplara neden göz yummaktadır?

Basın, yaşanan olaylara karşı neden bu kadar sessiz, ilgisiz ve umursamazdır? Olayların terör hadisesi olduğu bu kadar açıkken karşıt görüşlü öğrenci çatışması olarak haber yapmak hangi vicdanın ürünüdür?”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
dkapkiner
13 Haziran 2013 Perşembe 12:58
Anlaşılmamak...
saklamadan açığa vurup "Şimdi güç biz de bizim gibi yaşayacaksınız,bizim istediklerimiz."olacak demesidir.Bu ifadeler tabanı tarafından internette gezmektedir.Dün Cumhurbaşkanından aşağı herkes konuştu.Hepsi iki ağaca saplanmışlar.Gerçeği açıklamak yürekli insanların işidir.Diyemiyorlar;biz birden zafer sarhoşu olduk ve KEDİ KÖŞEYE SIKIŞTI.".Evet kedi köşeye sıkışmıştır ve bu tarz yaklaşımlar kediyi daha saldırgan yapar.Biraz uysallaşırsanız kedi arkasını döner gider.
dkapkiner
13 Haziran 2013 Perşembe 12:54
Anlaşılmıyor
Sevgili yazarın Ülkücü Gençlikle ilgili ılımlı yaklaşımını saygıyla karşılıyorum tabi.Ama katılmıyorum.Daha doğrusu çaresiz bırakılmış bir gençlik ne yapmalı konusunda katılmıyorum.Belki yeteri kadar açık yazılmıyor konu.Bildiğim bir şey varsa bugün bizi idare edenler gençliği hiç ama hiç anlamıyorlar.Ve son olayları iki ağaca bağlamaya çalışıyorlar.O ağaçların arkasında esas problem ve o problem de ciddi bu nedenle anlamamazlıktan geliyorlar belki.Ne diyor Mustafa Kemal"Her kafanın anlamaktan aciz olduğu bir kavramdır GENÇLİK!"."GEZİ"bir simgedir;işin aslı gençliğin islama değil bir islam diktatörlüğüne karşı çıkması olayıdır.Bugün başbakan kendi yaşam tarzını açıkca herkese empoze etmeye ve de ZORLA empoze etmeye çalışmaktadır.En tehlikelisi de ikide bir geçmişi hatırlatıp kinini
dkapkiner
13 Haziran 2013 Perşembe 12:44
Atatürk diyor ki!..
Atatürk Diyor ki;Sayın gençler, hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır. Galip olmak, mağlup olmak. Size, Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdani emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız. Milletin yükselme neden ve şartları için yapılacak şeylerde, ATILACAK ADIMLARDA KESİNLİKLE TEREDDÜT ETMEYİN. Milleti o yükselme noktasına götürmek için dikilecek engellere hep birlikte mani olacağız. Bunun için BEYİNLERİNİZE,İRFANLARINIZA,BİLGİLERİNİZE,GEREKİRSE BİLEKLERİNİZE,PAZULARINIZA,BACAKLARINIZA müracaat edecek, fakat netice mutlaka ve mutlaka o gayeye varacağız... Bu millet, sizin gibi evlatlarıyla layık olduğu olgunluk derecesini bulacaktır. ( 1923 )
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim