• BIST 107.348
  • Altın 151,590
  • Dolar 3,6566
  • Euro 4,2988
  • Malatya : 17 °C
  • Ankara : 13 °C
  • İzmir : 21 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • Elazığ : 17 °C
  • Adıyaman : 20 °C
  • Trabzon : 17 °C

Unutturuyorlar beyler, unutturuyorlar!

16.05.2013 03:05
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

19 Mayıs, Türk’ün kaderini değiştirmekte kararlı olan Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının kutlu tarihi...

8 Mayıs’ta başlayan ve Türk milletinin kurtuluşuna giden yolculuğu, genç nesillerimize Atatürk gençliğine ne kadar anlatsak azdır.

Bu nedenle bazı uygulamalar vardı... Bunlardan biri de Mustafa Kemal Atatürk’e olan inancın ve sevginin bir göstergesi olan “Sevgi Bayrağı...”

“Sevgi Bayrağı” Samsun’dan başlayıp Anadolu’yu dolaştıktan sonra ebedi başkentimiz Ankara’da noktalanıyordu...

Samsun’da farklı bir heyecan dalgası esiyordu...

Tokat’ta yürekler kıpır kıpırdı...

Sivas'ta, kongreyle dünyaya Türk’ün daha ölmediğinin mesajının verildiği o kentte, o günlerin büyük coşkusu yaşanıyordu.

Erzincan, o günlerin gururunu hatırlıyordu.

Erzurum'da Dadaşlar, Atasını karşılıyordu her yıl...

Kayseri'de coşku görülmeye değerdi...

Nevşehir'de milli ruh diken dikendi...

Kırşehir'de emanetin Ankara'ya ulaşmasının seferberliği vardı.

Ve Gölbaşı’ndan Dikmen sırtlarına ulaşan yolculukta Atatürk sevgisi buram buram yaşanıyordu Ankara’mızda... Ama geçtiğimiz yıl bu güzel uygulama yürürlükten kaldırıldı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın dediği gibi ne kadar unutkanız değil mi? Unutturuyorlar beyler unutturuyorlar...

Samsun'dan doğan güneşin simgesi olarak Samsun'dan Ankara'ya yolculuğun anısına düzenlenen “Sevgi Bayrağı” yürüyüşünü bile...

Uyu Türkiye uyu!

Türk insanına milli heyecanını her gün yaşatmak gerekir diyor; Pazar günü kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın aziz milletime ve onun pırıl pırıl gençliğine kutlu olmasını diliyorum.

Unutmayalım ki 19 Mayıs 1919, milli egemenliğin başlangıç günüdür.

Mustafa Kemal, Samsun ve Samsunluları gördüğünde Türk milletinin kurtuluşu için taşıdığı düşünce ve kararları uygulamaya geçireceğine inandığı için bu kentimiz benim için de Türk milleti için de önemlidir. İnşallah, o gün Yüce Atatürk’ün Türk milletinin gözlerinde gördüğü ümit, vatanseverlik ve fedakarlık hiçbir zaman bitmeyecektir diyor bir başka konuya kısaca girmek istiyorum.

Malumunuz, Türkiye IMF’ye borcunu kapattı; iktidar yandaşları allayıp süsleyip aktarmaya ve aldatmaya devam ediyor.

Unutmayalım ki, AKP iktidarı bu borcu üretim cenneti (!) yaptığı Türkiye’nin muhteşem gelirleri ile ödemedi. Yüce milletim asla unutmamalıdır ki, yandaşların çok öğündüğü o borçlar Türk milletinin varlığı satılarak ödendi. AKP’nin 10 yılında kamuya ait başta sanayi tesisleri olmak üzeri birçok kuruluş tartışmalara aldırmadan satılıverdi. Bu satışlardan gelen gelirler, üretim tesislerine yatırılmadı, Türkiye tüketim çılgını bir ülke oldu çıktı.

Son sözümüz yürekleri dağlayan Reyhanlı vahşeti üzerine... AKP iktidarının Suriye yönetimine ihale ettiği olayla ilgili olarak AKP’nin eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ın şu tespitleri çok dikkat çekici... Türkiye’nin Ortadoğu’da en uzun süre görev yapan diplomatı olması nedeniyle dengeleri çok iyi bilen eski Bakan Yaşar Yakış, şu uyarılarda bulunuyor: “-“- Türkiye'yi savaşa çekme çabasının en ağır ihtimal olduğu, onun için de teşhiste acele edilmemesi gerektiği görüşündeyim. Çünkü bu işte çıkarı olan Suriye dışındaki ülkeler de çok... İran olabilir, Suriye'nin içindeki muhalefet kesimleri olabilir, Batılı ülkeler de olabilir. Çünkü Batılı ülkeler amiyane tabiriyle Türkiye'yi gaza getirmek suretiyle oraya bulaştırmaya çalışıyorlar. Askerlerinin hayatına mal olmasını istemedikleri için ‘Bu kirli işi Türkiye yapsın’ diye düşünen Batı ülkeleri de vardır.

Suriye’nin içinde savaşan 300 kadar ayrı fraksiyon var. Bunlar birbirinden bağımsızlar. O fraksiyonlar da Türkiye'nin bu işe bulaşmasından çok memnuniyet duyarlar. Onun için Türkiye’nin burada ‘İş Muhaberat’a dayanıyor, tek muhatabımız o olsun’ şeklinde kolaycı bir değerlendirme yapmayacağına inanıyorum.

Ben olsaydım, yalnız başına Muhaberat'a fatura çıkarmak yerine, bunun daha büyük bir komplo olabileceğini ve Muhaberat'ın da taşeron olarak kullanılmış olabileceği ihtimalini aklımda tutardım!”

En başta Başbakana ve AKP iktidarının sözcülerine duyurulur!

Hayırlı Cumalar dileklerimi ilettikten sonra Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önemli bir mesajıyla yazımıza nokta koyalım:

“- Rica ile merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklâli kurtarılmaz. Türk milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
dkapkiner
17 Mayıs 2013 Cuma 16:21
MİLLİ Varlık ve onu satmak
Başbakan ABD de basını basın toplantısında krallar gibi karşılanıyor ama ABD bizim Başbakan konuşurken yayını kesiyor.Bunun neresi onurlu bir Türkiye olmak Allah aşkına.Siz inanın da niye bizi inandırmaya çalışıyorsunuz.Ben olsam "Bu adam beni niye böyle karşılıyor?"derim ve dikkat ederim.Siz bunu anlamıyor musunuz."Geleceğin Cumhurbaşkanı adayım bu." diyor Büyük Ağabey ABD,ben saf mıyım?Tayyip beyin istediği de zaten bu.Sen biliyor musun yorumcu arkadaş PKK yalandan çekiliyor ve silahı ile çekiliyor.Üstelik hep askerin olduğu yerden onlara hakaret ederek çekiliyor,bu mu onurlu Türkiye?
dkapkiner
17 Mayıs 2013 Cuma 16:14
MİLLİ Varlık ve onu satmak
Portal kolay açılmıyor;evet arkadaşım Ziraat Bankasına şube bile açtırmayan Yunanistan a sattınız.Bir Ülke bankalarının %60 nı satar mı?Sattıklarınızın tutarı yaklaşık 45 milyar dolara geliyormuş ve bunları size zorla sattıran da IMF;şimdi anlıyor musunuz bu borcun nasıl bittiğini?Ve bunların hepsini de özelleştirme adı altında ölmüş eşek fiyatına sattınız.Ve yazar arkadaşın dediği gibi uyutulduk,hiç ama hiç rahatsız olmadık sanki bundan pay alıyormuş gibi.Peki niye böyle olduk.19 Mayıs sn.Durmuş\'un dediği gibi bağımsızlığımızın başlangıcıdır.İŞTE BU MİLLETİN BAĞIMSIZLIK HEYECANINI BİTİRDİLER.Bir gazeteci çıktı\"Batsın sizin bağımsızlığınız.\"dedi(E.Ö.).Diğeri\"Hem AB li olacaksın hem bağımsız ,olmaz öyle şey.\"dei(M.A.B.).Ve bütün bu yazılanları Hükümet destekledi,ortada bugünk
dkapkiner
17 Mayıs 2013 Cuma 15:45
MİLLİ Varlık ve onu satmak
Sevgili yazarımızı sık okurum ama sık yorum yazamıyorum açıkcası.Yazdıklarını okurken de duygulanıyorum.Bir yorumcu arkadaşın değindiği IMF borcu bitti sözüne karşılık yazarın yazdığı cümleyi başlığa aldım.Milli sözünü eklediğim için umarım kırılmaz arkadaşım bana ama bu "VARLIK"kasıt Milli Varlıktır.Egemenlik alanımız ve onlara bağlı denizler ve yerden sonsuza kadar altında ve üstünde ne varsa onlar anlamına gelir.Şimdi soruyorum yorumcu arkadaş bunlar senin için hiç mi bir şey ifade etmiyor.IMF borcunu IMF proğramı ve onun istekleri doğrultusunda ödediniz(Çok da önemli değil genel borcunuzun yanında).Yani onların isteği doğrultusun da Milli Varlığınızı SATTINIZ...Milli olan paranızı SATTINIZ.Bize para verecek olan,babamız,anamız olan BANKALARIMIZI SATTINIZ.Hem de Ziraat Bankasına şube
Ali Karaalioğlu
17 Mayıs 2013 Cuma 10:59
Pembe dizi...
Allah aşkına "çok çok" yorumcuyu okuyan da Türkiye'nin lale devrinde olduğunu sanacak... Kendi ufkunuzdan dünya gerçeklerine bir dönüş yapın, görelim neler olduğunu...
ilginç
17 Mayıs 2013 Cuma 02:16
çok çok
Türkiye,yılların yükünü üstünden atmış kurtulmuş. IMF'ye borç verebilecek konuma gelmiş.İyide etmiş. Şimdiye kadar Türkiyenin içişlerine bile müdahil olabilen bir beladan arınmış. Ama siz göre bu bile suç! Bundan önceki hükümetler neredeymişler?Siyaseten doğruları eğri göstermek etik değil. Sizce akp,bu ülke için ufacık bir iyilik yapmışmıdır bilmek isteriz.Türkiyenin dünyada itibarı artarken, onu merhamet dileyen,rica minnet eden bir konumda göstermek insaf sınırlarını aşmazmı? Muhalif olmak bu kadar gerçeği inkar etmekmidir? IMF'ye olan borcunu bitirmek suç,terörü bertaraf etmek suç ise mesele yok. Bu tür siyaset ile bir adım ileri yürümeniz mümkün değildir. Ekonomisi ile dış siyaseti ile onurlu bir Türkiye olmak ne zamandan beri ayıp sayıldı? Yazıkkk...
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim