Murat  Çelik

Murat Çelik

Utanç tablosu silindi

A+A-

 

Rahmetli Turgut Özal’ın rüyası gerçek oldu(!) Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi kendinden dünya çapında bahsettiriyor…

2008 yılında konuşulan 2009 yılında temeli atılan ve 2011 yılında hizmete giren “Konuk Evi” gerçek anlamda örnek alınan bir proje burada emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliyorum.

İl dışından gelen hasta refakatçileri gerçekten konuk ediliyor…  Dört yıldız otel konforunda …

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde kalan hasta yakınlarının daha rahat edebilmeleri ve kalmaları için yaptırılan Konukevi'nde maddi durumu iyi olmayan hasta yakınlarına yardım amacıyla "Askıda Oda" kampanyası tanıtım toplantısı haberini servis ederken Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen’nin konuşmasından cımbızladığı kelime “GÖNÜL”ü manşette kullandım.

Evet, Konuk Evi projesi gerçekten gönül işi, her ne kadar maddiyat önde gözüksede “Gönül”lülük esası ile eser meydana çıktı. Yakınen takip ettiğim için “Konuk Evi”nin bugüne kadar gelmesinde gönülden destek olanları biliyorum. Allah razı olsun.

"Askıda Oda" kampanyası tanıtım toplantısı sohbettimizde Malatya’nın değerleri ile birlikte fırsatım oldu…

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası eski başkanı İşadamı Abdurrahman Yavuz Ağabeyim, sohbet esnasında geçmişte 60 bin metrekare araziyi Malatyalı İş Adamları olarak Malatya Sosyal Esirgeme Kurumuna alarak bağışladıklarını söyledi(?) sevincim kursağımda kaldı.. Bugün 60 bin metrekareden yalnız ve yalnız 11 bin metrekaresi Sosyal Hizmetler Kurumu tarafından kullanılıyor(!) ya diğeri?

Şimdilik meçhul ama araştıracağım(!) Kim kimlere nasıl satmış(?) geri kalan 49 bin metrekare araziyi. Bugün itibari ile milyonlarca lira değeri olan araziyi.

Evet ciddi bir konu, bir yanda kamu yararına hiçbir menfaat gözetmeyen her türlü fedakarlığı yapan İş Adamlarımız Akademisyenlerimiz ve siyasilerimiz diğer yandan bağış yapılan yeri bir türlü elden çıkaran yetkililer…

Zaman aşımına uğramamış bir durum!

Evet 20 yıl önce İş adamlarının parası ile alınıp kuruma bağışlanan 60 dönüm arazinin (Şimdi ki Huzurevi civarı) akıbetini araştırmak üstüme vazife…

Olanı biteni Sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

Sohbet esnasında, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, Cem Vakfı Malatya Şübe Başkanı Eşref Doğan ile aramızda ki sohbet konusu “Şehirlerarası yollarda ön planda olan Taş Ocaklarının kapatılması kapatılması kararını” konuştuk.

Şavata Meclis olarak kararı aldık ve Vali Bey onayladı. Alınan kararın uygulanması hakkında yazımız  Çevre Orman Bakanlığı’na iletildi dedi.

Neden uygulanmıyor?

Bu soruyu takipçi olması için sohbetimize sonradan katılan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık Hanımefendiye illettik. “Takipçisi olacağım” sözünü verdi.

İcraatı bekliyoruz, gerçekten çok önemli konu taş ocakları civarında yaşam durmuş vaziyette, yer altı kaynaklaru kurumuş vaziyette…

Evet, gönüllülük esasına dayalı bu konuların takipçisi olacağım. Yetkililer yetkilerini kullanmaktan çekinmeyeceklerinden emin dileklerimle…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum