• BIST 1.115
 • Altın 456,891
 • Dolar 7,6186
 • Euro 8,8696
 • Malatya : 32 °C
 • Ankara : 27 °C
 • İzmir : 31 °C
 • İstanbul : 26 °C
 • Elazığ : 32 °C
 • Adıyaman : 33 °C
 • Trabzon : 24 °C

Var mısın? Yok musun?

02.09.2009 02:05
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Acun Ilıcalı'nın milyonları ekrana bağlayan yarışması olarak bayağı bir zamandır ekranlarda raytng rekorlarını alt üst ediyor.

Hep düşünmüşümdür neden kapalı olanlara ilgimız şeffafiyete olandan fazla diye...

İşte yine kapalı olana ilgimiz arttı...

Adını bazıları Kürt açılımı diğerleri Demokratik açılım desede ortada bir çuval var, suni gebelik misali bazı şişkinlik var bzlerde bunu kendimize göre yorumlamaya çalışıyoruz, "Varmısın?, yokmusun?" yarışmasında olduğu gibi.

Halbuki içinde olan hakkında yorum yapmadan sabredecek olsak, 500.000.- TL mi var yoksa 10.-TL mi var kutu açılınca göreceğiz.

Dedim ya kapalı olanı merak ederiz...

Plajda biknili mayolu ve hatta üstsüz gezeni gördüğümüz halde ilgimizi çekmezken, aynı kişiler çarşafa bürünüp yada normal gündelik kıyafeti ile yolda yürürken aklımızdan bin bir türlü fikir geçer...

Dedim ya kapalı olanı merak ederiz...

Başta, İç İşleri Bakanı olmak üzere bu konuyu gündeme bir lafı ile taşıyan Başbakan recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, "herhangi bir paket ya da eylem planı" açıklamadı. Her ortamda söyledikleri "ortak aklı bularak" Türkiye'nin gelişmesini engelleyen onbinlerce insanın ölümüne neden olan Terör belasını başımızdan def etmek olacağından şüphem yok.

Dedim ya kapalı olanı merak ederiz...

Binyıllardır birlikte yaşayan ülkemizi bölmeye kimsenin gücü yetmez!

Bence açık ve net olmamakla birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Acun Ilıcalı'nın rolünü üstlendi, kutuda ne olduğunu O'da bilmiyor, yarışmanın üyeleri tarafından finale kalan yarışmacının kutusunda olanı tahmin etmelerini bekliyor, yarışmacı ise Hamdi Beyin tekliflerini red ediyor, kutusundan çıkacağı merak ediyor.

Dedim ya kapalı olanı merak ederiz...

Arada bir Hamdi Beyin teklifi cazip gelsede içinden bir hissin kutudan çıkacak sonucun çok daha iyi olacağını söylüyor. Ve biliyorda kutudan kötüde çıkacak olsa geri dönüşü yok!

Evet bekleyip görelim Acun Ilıcalı, finalde açacağı kutunun kapağında ne yazacak.

Fakat emin olduğum ve inandığım bir tek doğru var; "açılan kutuda her ne çıkacak olursa olsun; TÜRKİYE BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR, BAYRAK İNMEZ EZAN SUSMAZ" derim..

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ayşe coşkun
02 Eylül 2009 Çarşamba 18:22
kişilik
doğru kapalı olana merak her zaman fazla olur, ancak gazetecilerinde yaptıkları işe hakkını vermeleri, yaptıkları taraflı haberleri, tehdit unsuru olarak kullanıp, karşılığında para veya reklam koparmaya çalışmaları, insanları elde edecekleri çıkar karşılığı rencide etmeleri kadar aşağılık bir durum olabilirmi?,bu konu ile ilgili yazı yazmanızı ve kendinizide eleştirerek değerlendirmenizi istiyorum. CEVAP. TABİKİ YAZARIZ DEĞERLİ OKUYUCUMUZ HATTA BU KONUDA ELİNİZDE DONELER VAR İSE BUNLARI DAHİ DEĞERLENDİRMEYE HAZIRIZ. SAYGILAR
realite
02 Eylül 2009 Çarşamba 18:02
zamana oynamak
Ülkeyi idare edenlerin kutularına konanlar halkın iradesi falan değildir .Görünen hükümet güneydoğuda ipin ucunu gittikçe kaçırıyor.Açılım mı?.O bir mecburiyet,ermeni sınır kapısı,ruhban okulu gibi.
Salim Reis Mersin
02 Eylül 2009 Çarşamba 15:34
Canımız pahasınada olsa HAYIR
Arkadaşlar şunu belirtmek istiyorum bu kutudaki olanları bakın kimler destekliyor biliyormusunuz eski 70 li yıllardan kalan artık fosilleşmiş eski komünistler ve onların şakşakcıları o dönemde vatanımızı komünist yapmak için çok uğraştılar ama karşılarındaki imanlı ve yürekli ülkü erleri bunlara müsade etmedi tabiki bunlarda bir kuyruk yarası var şimdide aynı senaryo fakat bu sefer kürdistan hayalindeler ve böl parçala ve yut modelini devreye soktular bunu anlamayan bilmeyen görmeyen varsa şaşarım biz bu flimi gördük ve yaşadık bu sebeple o günleri bilmeyenleri bilgilendirmemiz lazım uyanık olsunlar yek vucut olmalıyız neyse o kutu altında elmasta olsa içindekini bu millet dayatmalara karşı kabul etmeyecektir
GERÇEKLER
02 Eylül 2009 Çarşamba 09:57
KUŞ TUTTUM!
Derimki gelin bu kutuyu hiç açmıyalım ne olur ne olmaz .Geçmişte bana anlatılan bir hatırayı anlatayım lisede bir öğrenci kuş tuttum kuş tuttum diye dolaşıyormuş öğrencilerden birisi kuş nerede demiş pantolumun cebinde demiş çıkar bakayım demiş çıkarırsam belki kaçar gel elini sok elinle tut demiş oda öyle yapmış ama eli cebe sokunca birden irkilmiş kuş nasıl bir kuşsa bir türlü anlayamamış.....diğer öğrenci merak etmiş cebe elini sokmuş kuş filan yok kuş ne oldiki demiş cebim delikmiş alttan kaçmış demiş !? Aman parada okadar önemli değil . Bu nasıl yorum konuyla ne alaka diyebilirsiniz .Kutu boş olunca bende boş yazdım!?
NAFİZ
02 Eylül 2009 Çarşamba 09:21
KATILIYORUM
Sn yazar tesbitlerinize katılıyorum ama şunların da bilinmesi lazım.1-Başta başbakan ve içişleri bakanı olmak üzere çözümden yana olan herkes ısrarla demokratik açılım derken malesef birileri inadına k..t açılımı diyerek süreci baltalamaya çalışıyor.2-Normal şartlarda muhtar bile seçilmesi mümkün olmayan d.p li 2-3 kadın sözde vekil süreci bozguna uğratmak için öyle canalıcı sözler söylüyorlar ki (yok harita imiş,yok muhatap imiş,yok bölünme imiş)bu laflar eceli yetmiş laflar ve sarfedenler de çözümden korkanlardır. bunlar sanki yıllardır pisliğin içindekiler kendileri değilmiş gibi.Herşeye rağmen kardeş kavgasını bitmesi için herkes bir araya gelmeli çözüme katkı sağlamalıdır.Çuvalda bazı şeyler var ama daha konulması gereken konular da var zaten mesele de burada özellikle iki muhalefet lideri inadı bırakmalı ve sürece katkı sağlamalıdır önce devlet torbaya koyacaklarına karar vermeliki sonrada bize açıklansın.Bazı kriptoların sokakta veya tv lerde konuşulması devlet açısından hoş değil.Bu coğrafyadan bir kırtik için binler nasıl şehadet şerbeti içtiyse onbinlerde içmeye hazırdır.Evet EZAN SUSMAZ BAYRAK İNMEZ.
İZZET ÇELEBİ
02 Eylül 2009 Çarşamba 05:48
MERAK !
SAYIN MURAT BEY !Başkakalarını bilmem ama benim tepkim meraktan değil değerlendirmelerin sonucudur .Sayın iktidarın söylemlerinin seyrini takip ederseniz kapalı kutu bir şey ifade etmez .Biz diyoruzki etnik dilde eğtim .etnik isimde şehir .köy .sokak vs yer ismi .yerel yönetimde özerklik ki buda dile getirilecek zamanla göreceksiniz .bunlar pkk nın yıllardır istekleri değilmiydi ALLAH AŞKINA BEN BELKİ YAŞLANDIM AMA ÇOK SÜKÜR AKLİ MELEKELERİM YERİNDE .Zaten kürtçe konuşuyoruz çarşıda pazarda her yerde . bu ülkede her etnik kesim kendi dilinde eğtim görürse ortada devlet diye bir şey kalırmı ? iktidarın söylemleriyle pkk nın 25 yıllık söylemleri aynen örtüşmüyormu ? bu ülke söylene gelir 7 dövele kafa tutu . şimdi 3 -5 eşkayamı diz çöktüreecek varmı ? öyle saflık .buna karşı çıkanları tehdit ediyor .ağır dille eleştiriyor kendinden hiç ama hiç beklemediğimiz bu davranış ve ulusal bekamızı tehlikeye atacak söylemlere karşı çıkanları.SAYIN MURAT KARDEŞİM Bu ülke sadece onların değilki 75 000 000 kişinin hakı var bu gerçekten hareketle her insanın ülke ile ilgili söz hakı yokmu ? benim harcında şehitlerimin kanı var bu devletin . bu günde şehit ve gazilerim var . Biz bu oğurda can verenleriz . vatan .bayrak ve özgürlüğün sırına erenleriz .bu oğurda yardanda candanda vaz geçenleriz .bunlarıda birlik beraberlik içinde ulus devlet anlayısında düşünüyoruz .her kesin başına buyruk .eğtimi .yönetimi .ismi .ortak tarihi karalaması olsa devlet olurmu ? ikilik olan yerde nasıl birlik olacak ? nasıl daha göçlü olacağız aklımızı peynirle yemedik her halde .bu tavizler yeni tavizleri peşinden getirecektir göreceksiniz .zaten yaptıkları konuşmaları takip edin geyet açık . NİTEKİM İKTİDARIN ŞAK ŞAKÇILARINDAN BİR AFERİN OLİ REN' DEN GELDİ .BİZ BU OYUNLARI BİLİYORUZ .PERDENİN ARKASINIDA GÖRÜYORUZ BU OYUNDA KİMLERİN BAŞ ROLDE OLDUĞUNUDA BİLİYORUZ ..SAYIN İKTİDARIN BİR KAÇ KAREDE GÖRÜNMESİ ALDATMACASINA İNANMIYORUZ .bu ülkenin bekasını savunmak bizim görevimiz vede hakımız bu hakımızı sonuna kadar kolanmak arzusundayız, bedelin lafı bile olmaz .Bizim kapalı kutularlada kapalı kapıların arkasında konuşulanlarlada işimiz ilgimiz olamaz .bizim her şeyimiz açık .devletin bekasına yönelik her girişimin karşışındayız saygılarımla
Sayın Murat Bey...
02 Eylül 2009 Çarşamba 05:20
Türkiye Bölünmez
Türkiye Allahın izniyle ve inayetiyle bölünmeyecektir.Bayrak inmeyecek,ezan susmayacaktır inşaallah.Şöyle bir yanlışa düşmemekte de fayda olduğunu sanıyorum.Şu malum açılım sürecinin bir şekilde işlemesini isteyenlere karşı da kırıcı ifadeler kullanmamak gerekir.Onları vatan haini olarak görmemek gerekir.Çünkü samimiyetle huzur isteyen ve vatanını ve milletini seven insanlar var.Allah ülkemizi insi ve cinni şeytanların şerrinden muhafaza eylesin.Hainlerin hesaplarını tersine çevirsin.Bu topraklarda yaşayanları kardeş eylesin.Hainleri ıslah eylesin,ıslah olmayacaklarsa kahr eylesin......
Salim Reis Mersin
02 Eylül 2009 Çarşamba 04:03
Kutuda hainlere şirinlik var
Benim aklım hiç almıyor hain düşünceli bazı topluluklar devletin bütün birimlerini tehdit ediyor kimseden tıss yok bu nasıl bir yaklaşım nereye doğru gittiğimiz belli olduğu halde bu açılmalar saçılmalarda neyin nesi hainler bangır bangır avazları çıktığı kadar bağırıyorlar muhatap imralı devlet silah bıraksın falan filan hep tuzak peki yetgililer neyi bekliyor niye bu kadar şımartıyorlar vallahi aklım almıyor bu ülkenin savcısı,hakimi,yargıcı bu yapılanları nasıl görmezden gelir biri çıksada söylese eğer bunların hepsinin dokunulmazlıkları varsa amenna ama öyle bir şeyde yok Murat bey o kutunun içinde illede açacağız varsa ben yokum şayet vatan bir bütündür parçalanamaz önce vatan, bayrak inmez ezan susmaz, Türkiye Türklerindir ,şehitler ölmez vatan bölünmez Ne Mutlu Türküm Diyene varsa evet varım .
Haluk Güngör
02 Eylül 2009 Çarşamba 03:45
varım
ben olsam hamdi beyin teklifine hayır derim
Aydan Turgut
02 Eylül 2009 Çarşamba 03:44
Bravo
Sayın Çelik sizi siyasi arenada görmek isteriz.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı Bahis Siteleri | Royexmarkets | Betwinner | Haber Yazılımı: CM Bilişim