Murat  Çelik

Murat Çelik

Var mısın? Yok musun?

A+A-

Acun Ilıcalı'nın milyonları ekrana bağlayan yarışması olarak bayağı bir zamandır ekranlarda raytng rekorlarını alt üst ediyor.

Hep düşünmüşümdür neden kapalı olanlara ilgimız şeffafiyete olandan fazla diye...

İşte yine kapalı olana ilgimiz arttı...

Adını bazıları Kürt açılımı diğerleri Demokratik açılım desede ortada bir çuval var, suni gebelik misali bazı şişkinlik var bzlerde bunu kendimize göre yorumlamaya çalışıyoruz, "Varmısın?, yokmusun?" yarışmasında olduğu gibi.

Halbuki içinde olan hakkında yorum yapmadan sabredecek olsak, 500.000.- TL mi var yoksa 10.-TL mi var kutu açılınca göreceğiz.

Dedim ya kapalı olanı merak ederiz...

Plajda biknili mayolu ve hatta üstsüz gezeni gördüğümüz halde ilgimizi çekmezken, aynı kişiler çarşafa bürünüp yada normal gündelik kıyafeti ile yolda yürürken aklımızdan bin bir türlü fikir geçer...

Dedim ya kapalı olanı merak ederiz...

Başta, İç İşleri Bakanı olmak üzere bu konuyu gündeme bir lafı ile taşıyan Başbakan recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, "herhangi bir paket ya da eylem planı" açıklamadı. Her ortamda söyledikleri "ortak aklı bularak" Türkiye'nin gelişmesini engelleyen onbinlerce insanın ölümüne neden olan Terör belasını başımızdan def etmek olacağından şüphem yok.

Dedim ya kapalı olanı merak ederiz...

Binyıllardır birlikte yaşayan ülkemizi bölmeye kimsenin gücü yetmez!

Bence açık ve net olmamakla birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Acun Ilıcalı'nın rolünü üstlendi, kutuda ne olduğunu O'da bilmiyor, yarışmanın üyeleri tarafından finale kalan yarışmacının kutusunda olanı tahmin etmelerini bekliyor, yarışmacı ise Hamdi Beyin tekliflerini red ediyor, kutusundan çıkacağı merak ediyor.

Dedim ya kapalı olanı merak ederiz...

Arada bir Hamdi Beyin teklifi cazip gelsede içinden bir hissin kutudan çıkacak sonucun çok daha iyi olacağını söylüyor. Ve biliyorda kutudan kötüde çıkacak olsa geri dönüşü yok!

Evet bekleyip görelim Acun Ilıcalı, finalde açacağı kutunun kapağında ne yazacak.

Fakat emin olduğum ve inandığım bir tek doğru var; "açılan kutuda her ne çıkacak olursa olsun; TÜRKİYE BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR, BAYRAK İNMEZ EZAN SUSMAZ" derim..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

11 Yorum