• BIST 1.124
 • Altın 458,727
 • Dolar 7,6460
 • Euro 8,8844
 • Malatya : 25 °C
 • Ankara : 24 °C
 • İzmir : 27 °C
 • İstanbul : 24 °C
 • Elazığ : 22 °C
 • Adıyaman : 28 °C
 • Trabzon : 26 °C

Vekillerimiz Malatya'yı Teğet Geçiyor

27.11.2011 17:07
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Dünya gündemi olduğu kadar ülke gündemimiz de bayağı sıcak.

Sıcaklığın artması için ilimiz vekilleri de ateşte odunumuz bulunsun dercesine odun atmaya devam ediyorlar.

İktidar milletvekilleri genel başkanlarının sözlerini koro halinde nakarat ederken, muhalefette olan vekilde bedel borcu varmışçasına, partisi harici siyasi oluşumların etkinliklerinde boy gösteriyor.

Hatta geçen gün siyasi haberin manşetine “siyaset şenleniyor” başlığı atma gerekçemde buydu.

Maşallah, Malatya’nın sorunları çözüldü sıra geldi ülke sorunlarına, kimi Suriye’yi eleştiriyor, kimi ABD karşıtı.

Cuma günü ilginç bir telefon görüşmesi yaptım, iktidar vekilimizin birinin TBMM’deki sekretaryasında görevli bir bayanla;

-Acaba Sayın Vekilimiz açıklaması neden yayınlanmadı?

Açıklamayı ciddiye almamız ve kamuoyunu bilgilendirmemiz için “Malatya’ya yapılacak stadyumun kapasitesini en azından belirtirseniz, yapılan açıklama duyum değil de bizzat Gençlik ve Spor Bakanı’ndan alınan bilgi olarak yayınlamak isteriz” dedim.

-‘Tamam, Sayın Vekilimizle görüşüp döneriz’ dedi sekreter hanım.

Ciddiye neden almadım sayın vekilin sekretaryası tarafından yapılan açıklamayı Sizlerle paylaşmak istiyorum;

İşimiz İnternet haberciliği  olduğundan dolayı, internetin tüm nimetlerinden faydalanıyoruz. Facebook ve twitter hesaplarımız var.

Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı dahil hemen, hemen tüm bakanlarımızla yazışma imkanımız oluyor.

Gençlik ve Spor Bakanımız suat Kılıç Bey ile bir yazışmamızda “Sayın Bakanım Malatya’ya yapılması düşünülen stadyum ile ilgili seyirci kapasitesini 35 bine çıkartırsanız, uluslar arası müsabakaların Malatya’da da yapılmasına destek olmuş olursunuz” demiştim.

Sayın Bakan konu ile ilgili değerlendirme yapıp cevaplandıracağını söylemişti.

Sözün özü;

Vekillerimiz (iktidar-muhalafet) Malatya için çalışın, Demiş olmak için konuşmayın. Henüz Malatya’ya yapılacak stadyum için proje dahi netleşmedi. Birilerinden duyduğunuzu kamuoyu ile hemen paylaşmayın. Yıllar oldu Çevre yolumuz hala tam anlamı ile çalışmıyor Millet rezillik içinde, olası sorunları iletmek için muhatap bulamıyoruz. Karayolları Bölge Müdürümüzün ve Şube Müdürünün yüzünü yalnızca sizlerin arkasında el pençe dururken görebiliyoruz. Bilginize.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
bülent
08 Aralık 2011 Perşembe 12:18
büyükşehir
sayın editör iki hafta önce malatyanın büyükşehir olması konusunda şuanki son mevcut nüfus durumu ile ilgiili bir çalışma yaapacağınızı belirtmiştiniz bu çalışma sonuçlanmadımı henüz saygılar
CEVAP: Değerli Okuyucumuz Malatya Belediyesi ve TUİK'in nüfus sayımı ile ilgili çalışmaları devam ediyor. Rakamlar netleşince kamuoyu ile paylaşacağız. Bilginize (Editör)
ARSLANBEY44
06 Aralık 2011 Salı 12:42
MALATYA İÇİN
1-ŞU TRAFİK SORUNU DERHAL ÇÖMÜMLENMELİ. 2-SIRF BİRİLERİNİ ZENGİN ETMEK İÇİN ALAL ACELE KALDIRIM YOL YAPILMAMALI,DAHA DÜZGÜN VE İNCE AYRINTILARINA KADAR DÜŞÜNEREK YAPILMALI. 3-MALATYANIN ARAÇ PARK SORUNUNA ÇÖZÜM BULUNMALI. 4-YÜRÜYÜŞ YOLU,BİSİKLET YOLU,KOŞU PARKURLARI GİBİ SOSYAL ALANLAR OLUŞTURULMALI. 5- YENİ YAPILAN YOLLAR,KALDIRIMLAR BİR KAÇ AY BAZEN GÜN İÇİNDE YENİDEN SÖKÜLMEMELİ ORGANİZE BİR ŞEKİLDE ÇALIŞILMALI.6-BOŞ ELEŞTİRİLER OLMAMALI MALATYA İÇİN EN İYİSİ DÜŞÜNÜLMELİ VE HEDEFLENMELİ.7-DEVLETE AİT FABRİKALAR BÖYLE KOLAYCA ONA BUNA PEŞKEŞ ÇEKİLMEMELİ.8-İŞSİZLİKLE MÜCADELE EDİLMELİ İŞ SAHALARI VE OLANAKLARI ARTIRILMAYA ÇALIŞILMALI.9-ÇARPIK KENTLEŞMEYE MÜSADE EDİLMEMELİ,YOLLAR CADDELER KİŞİLERE VE ARAZİLERİNE GÖRE AÇILMAMALI YÖN DEĞİŞTİRMEMELİ.AMACINA VE İHTİYACINA UYGUN OLMALI.10-YAPILMASI DÜŞÜNÜLEN FALİYETLER ÇALIŞMALAR GÜNÜN İHTİYAÇLARI İÇİN GÜNLÜK DEĞİL 50 HATA 100 YIL İLERİSİNİ DÜŞÜNEREK YAPILMALI,BİR SONRA GELEN MEVCUDU KALDIRMAMALI GÜNÜN İHTİYACINA GÖRE EKLEMELER YAPMALI SİL BAŞTAN OLMAMALI.11-PARTİZANLIK VE YALAKALIK VE ADAM KAYIRMA OLMAMALI.12-MALATYALI MALATYALIYI KISKANMAKTAN ENGELLEMEKTEN VAZGEÇMELİ,13-YANLIŞI KİM YAPMIŞ OLURSA OLSUN YANLIŞ DİYEBİLMELİ KİŞİYE GÖRE DEĞİŞMEMELİ.14-SİYASETÇİLERİ,BAŞBAKANLARI BİZLER SEÇİYORUZ OY VERELİM YADA VERMEYELİM YANLIŞIYLA DOĞRUSUYLA ELEŞTİREBİLELİM.YANLIŞLARINI GÖRMEMEZLİKTEN GELMEYELİM KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM.15-SİYASİ KIYIMLARA VE KADROLAŞMALARA GÖZ YUMMAYALIM BİRGÜN BİZEDE DOKUNABİLECEĞİNİ AKLIMIZDA TUTALIM DOĞRUSU NEYSE ONU YAPALIM.16-VASIFSIZ KALİFİYE OLMAYAN İNSANLARI TEKNİK BİLGİ VE EĞİTİM GEREKTİREN KONUMLARA ATAMAYALIM ORALARDA ÇALIŞTIRMAYALIM.17-VEKİL OLAN ARKADAŞLAR UNUTMAYINKİ SİZLERDE VATANDAŞTINIZ AYNI SORUNLARIDA YAŞADINIZ ŞİMDİ VATANDAŞIN VEKİLİ OLUNCA NE DEĞİŞTİ.18-BU ŞEHİR STADIDA,ÇEVRE DÜZENLEMELERİNİDE,FABRİKALARIDA ,İŞİDE,AŞIDA İNSANCA YAŞAMAYIDA EVİNE HUZURLA EKMEK GÖTÜRMEYİDE.FAZLASIYLA HAK EDİYOR.BU ŞEHİRE HAK ETİKLERİNİ VERİN BU ŞEHİR SİZE SAYGI DUYAR.ALLAH MALATYAM VE TÜRKİYEM İÇİN HAYIRLISINI VERSİN.ZALİME ART NİYETLİYE İŞİNİ KÖTÜYE KULLANANA İNSANLARI KANDIRANLARA KULLANANLARA FIRSAT VERMESİN...
ARSLANBEY44
06 Aralık 2011 Salı 12:11
UNUTULMUŞ MALATYA
Arkadaşlar neden mırın kırın ediyorsunuz sanki bu ve benzeri durumları ilk kez görüyormuşsunuz gibi.Sebebi nedir bilinmez malatya unutulmuş kendi vekillerin dahil laf ürettiği iş üretmediği bir şehir.şeker fabrikası satılır izlerler,sümer fabrikası satılır izlerler,hastahaneler teke düşecek izlerler,bölge müdürlükleri sağa sola götürülür izlerler,boşta yatan fabrikalar var izlerler,memur,işçi çiftçi,vatandaş inim inim inlar izlerler SANKİ VEKİL DEĞİLDE İZLEYİCİLER bazı vekillerde (iktidar olmayan) şov yapar dururlar bu şehrin kaderi bu galiba.yalaka insanımız ,medyamız olduğu sürece sırtımızda inen olmaz rutin küçük bir iş yapsınlar günlerce anlata anlata bitiremiyorlar,yazık malatya aldığı göçlerle ve bulunduğu kozmopolitik yerle mecburen kendi zoruyla büyüyor kimse boşuna sahiplenmesin.vekili halk belirlemeli ve bu halkın içinde olmalı (malatyalı)malatyayı sevmeli öncelikle malatya için çalışmalı.şehir planlaması konusundada bazen güzel şeyler yapılmaya çalışılıyor ama şu trafik sorunu herşeye bedel.yapılan işlerde de estetik kaygı yok kalifiye insanlar yapmıyor malatya acemi tahtası gibi iş öğrenenlerin yurdu oldu.ince işçilik hiç yok denetleme sıfır ,otobüsler araçların ve insanların üzerine çıkacaklar duraklara yanaşmıyor köşe başlarına araçlar park ediyor AH MALATYAM AH BÜTÜN BUNLAR İÇİN BEN SENDEN ÖZÜR DİLİYORUM.ÖZÜRÜ SEN FAZLASIYLE HAK EDİYORSUN.
İhsan KALENDER
30 Kasım 2011 Çarşamba 14:25
VEKİL FARKLI-LIĞI
Halkın VEKİLİ ile PARTİLERİN VEKİLİ fark-lıdır.Neden?..Çünkü,HALKIN VEKİLİ HÜR VE BAĞIMSIZ seçilenidir.Partinin VEKİLİ ise PARTİ tarafından TAYİN yoluyla PARTİ marifetiyle PARTİ YORDAMIYLA seçilenidir.Mesela MUSTAFA ŞAHİN,BAŞBAKANI rahatsız edebilir mi?..EDE-MEZ!..YOL için YORDAM için,STAT için BAŞBAKANLIK yolu aşındırılır mı?...HİZMET BAHANE VEKİLLİK ŞAHANE demiştik ya!..Tam BAĞIMSIZ ve ÖZGÜR vekil çıkar kürsüye HAYKIRIR.Çünkü onu HALK seçmiştir.TAYİN yoluyla gelenlerin BAKANLARI ve BAŞBAKANI RAHATSIZ etmek gibi EDEBE MUGAYİR amelleri söz konusu bile olamaz!..SİSTEM MESELESİ yani!..
bülent
29 Kasım 2011 Salı 18:55
teşekkür
sayın editör yapmış olduğum yoruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim güncel haber web sayfanızı şimdi inanın daha çok beğendim çünkü okurlarınıza değer verdiğinizden dolayı. merakla önümüzdeki hafta yapacağınız çalışmanın sonucunu bekliyoruz. saygılar
güvenmekten gelir
28 Kasım 2011 Pazartesi 19:16
başarı
Sayın Çelik sizin köşe yazılarınızı okumak bizler için büyük zevktir. Ancak sizinde dikkatinizden kaçmamıştır, gördüğünüz üzere yazınız vekillerle ilgili olduğu için bizler inanın yorum yapmak istemiyoruz, onlar bizleri o kadar çok üzdü ve yıprattı ki,onlarla ilgili iyi kötü bişey konuşmak istemiyoruz, hiçbir zaman sözlerinin arkasında durmuyorlar,verdikleri sözleri yerine getirmekten acizler, o nedenle de yorum yapmak istemedim şahsen,yoksa sizin köşe yazılarınızı da haberlerinizi de büyük zevkle okuyor ve takip ediyoruz. İnsan hayatında güven önemlidir,inanmak önemlidir, dostluk önemlidir, biz... size güveniyoruz..i nanıyoruz ve dostumuz olarak kabul ediyoruz, sevgiyle kalın, başarılarınızın devamını diliyoruz..
YERELLİ
28 Kasım 2011 Pazartesi 17:28
NELER YAPILMAZ Kİ!
BU STAD İÇİN AYRILACAK KAYNAKLA, BEYDAĞININ VADİLERİNDE V YAMAÇLARA 100.000 KİŞİLİK STAD İLE ÇEVRESİNE SAFARİ YOLU YAPILABİLİR. FUAR ALANINDAKİ TEPE YAMACINA 5000 KİŞİLİK TİYATRO SAHNESİ DE YAPILIR. İLGİLİLERİ Bİ ZAHMET BİRAZ ARAŞTIRIP KENDİLERİNİ ÇEMBERE ALAN FEODAL ZÜBÜKZALERDEN SIYIRIP VATANDAŞLARINI DA GÖRSELER DAHA HAYIRLI İŞ YAPACAKLARDIR.
malatyalı
28 Kasım 2011 Pazartesi 13:41
cok güzel tespitler
gercekten cok güzel yorumlamıssınız durumu. bülent arkadasın dedigi gibi net bilgileri görmek istiyorum ben de. ne varsa sizde var,yoksa ögrenemeyecegiz bu bilgileri...tsk ederim
konuşmaya bile değmiyorlar
28 Kasım 2011 Pazartesi 12:28
yazık
Malatya vekilleri için artık söyleyecek birşey bulamıyorum.Sadece yazık oldu memleketimize diyebiliyorum.
bülent
28 Kasım 2011 Pazartesi 03:20
net açıklama
her konuda vekillerimizden net açıklama bekliyoruz birde sayın editör şu büyükşehir meselemizde biliyorsunuzki nüfus tüik de hergün güncelleniyor (doğum,ölüm,göç vb.) malatyanın ŞUANKİ net nüfusu nekadardır ben bu bilgiye ulaşamıyorum araştırmacı gazetecilik görevinizle bu konuyu öğrenip bizleri aydınlatırsanız memnun oluruz saygılarımla
CEVAP: Konu ile ilgili hafta içerisinde net bilgileri paylaşmak için girişimlerde bulunacağız. (Editör)
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı Bahis Siteleri | Royexmarkets | Betwinner | Haber Yazılımı: CM Bilişim