Murat  Çelik

Murat Çelik

Vekillerimiz Malatya'yı Teğet Geçiyor

A+A-

Dünya gündemi olduğu kadar ülke gündemimiz de bayağı sıcak.

Sıcaklığın artması için ilimiz vekilleri de ateşte odunumuz bulunsun dercesine odun atmaya devam ediyorlar.

İktidar milletvekilleri genel başkanlarının sözlerini koro halinde nakarat ederken, muhalefette olan vekilde bedel borcu varmışçasına, partisi harici siyasi oluşumların etkinliklerinde boy gösteriyor.

Hatta geçen gün siyasi haberin manşetine “siyaset şenleniyor” başlığı atma gerekçemde buydu.

Maşallah, Malatya’nın sorunları çözüldü sıra geldi ülke sorunlarına, kimi Suriye’yi eleştiriyor, kimi ABD karşıtı.

Cuma günü ilginç bir telefon görüşmesi yaptım, iktidar vekilimizin birinin TBMM’deki sekretaryasında görevli bir bayanla;

-Acaba Sayın Vekilimiz açıklaması neden yayınlanmadı?

Açıklamayı ciddiye almamız ve kamuoyunu bilgilendirmemiz için “Malatya’ya yapılacak stadyumun kapasitesini en azından belirtirseniz, yapılan açıklama duyum değil de bizzat Gençlik ve Spor Bakanı’ndan alınan bilgi olarak yayınlamak isteriz” dedim.

-‘Tamam, Sayın Vekilimizle görüşüp döneriz’ dedi sekreter hanım.

Ciddiye neden almadım sayın vekilin sekretaryası tarafından yapılan açıklamayı Sizlerle paylaşmak istiyorum;

İşimiz İnternet haberciliği  olduğundan dolayı, internetin tüm nimetlerinden faydalanıyoruz. Facebook ve twitter hesaplarımız var.

Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı dahil hemen, hemen tüm bakanlarımızla yazışma imkanımız oluyor.

Gençlik ve Spor Bakanımız suat Kılıç Bey ile bir yazışmamızda “Sayın Bakanım Malatya’ya yapılması düşünülen stadyum ile ilgili seyirci kapasitesini 35 bine çıkartırsanız, uluslar arası müsabakaların Malatya’da da yapılmasına destek olmuş olursunuz” demiştim.

Sayın Bakan konu ile ilgili değerlendirme yapıp cevaplandıracağını söylemişti.

Sözün özü;

Vekillerimiz (iktidar-muhalafet) Malatya için çalışın, Demiş olmak için konuşmayın. Henüz Malatya’ya yapılacak stadyum için proje dahi netleşmedi. Birilerinden duyduğunuzu kamuoyu ile hemen paylaşmayın. Yıllar oldu Çevre yolumuz hala tam anlamı ile çalışmıyor Millet rezillik içinde, olası sorunları iletmek için muhatap bulamıyoruz. Karayolları Bölge Müdürümüzün ve Şube Müdürünün yüzünü yalnızca sizlerin arkasında el pençe dururken görebiliyoruz. Bilginize.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

12 Yorum