Murat  Çelik

Murat Çelik

Ya çıkarsa ...

A+A-

Evet, şimdilik 29 Mart 2009"da yapılacak olan yerel seçimlerde favori demektense Malatya"da Belediye Başkanlığını kazanmak için iddialı partiler kesin adaylarını belirledi.

 

Tavanları memnun olsa da tabandan gelen cılız sesler sempatizanı olduğu partilerinin adayları konusunda tereddüt ediyor.

 

Adaylarını belirlerken bazı partiler yönetimin aldığı kararı yeterli bulurken, bazı partiler ise temayül yoklaması yaptı sonuçlar henüz açıklanmadı, medya tarafından sızıntı bilgilerle haber yapıldı ki bunlarda yalanlanmadığına göre edinilen bilgiler doğru idi.

 

Hata en çok konuşulan AK Parti temayül yoklamasını bizzat ben yaptım ve sonuç ortada, temayül yoklamasında en çok oy aldığını yazdığım Ahmet Çakır AK Parti Genel Merkezi tarafından aday gösterildi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi adayları Yönetimleri tarafından belirlendi ve kesin adayları açıklandı.

 

Saadet Partisi Mahmut Karatepe"den sonra parti arayışlarını sonlandırarak en son Saadet Partisi"nde karar kılan M.Yaşar Çerçi"nin de aday, adayı olması üzerine temayül yoklaması yapacağız çıkan sonuca göre adayımız netleşecek derken, Mahmut Karatepe"nin geleneksel hal alan tavrı yine ön plana çıktı ve zamanından önce geri çekildi. Bu çekiliş M.Yaşar Çerçi"nin Saadet Partisinden aday olmasını netleştirdi ve eski Genel Başkan Recai Kutan"ın Malatya"ya gelerek, “Belediyecilik Milli Görüşçülerin işidir” diyerek “Milliyetçi” M.Yaşar Çerçi"yi 2009 Mart Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi"nin adayı olarak kamuoyuna tanıttı.

 

2009 Mart Yerel seçimlerinde Malatya Belediye Başkanlığı için dört parti iddialı bir şekilde adaylarını kamuoyuna tanıtmaya başladı, esnaf ziyaretleri, sivil toplum örgütü ziyaretleri ve yakında da meydanlara inerek seçim çalışmalarını sürdürecekler.

 

Hiç hesapta yokken, “Malatyalı tarafından sevilen, icraatları ile yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Bende Malatya"ya hizmet yarışında varım”

diyerek bağımsız bir siyasetçi ortaya çıkarsa ne olur çok merak ediyorum.

 

Olmayacak bir şey mi?

 

Malatya"nın siyaset sahnesinde olmayacak diye bir deyim yoktur, her an her şey olabilir.

 

Bence Siyasi parti yöneticileri “Ya Çıkarsa”,  tezimi değerlendirerek hareket etsin, benden söylemesi daha sonra demedi demeyin.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

12 Yorum