Murat  Çelik

Murat Çelik

Yerel seçimin ardından...

A+A-

Yerel Seçiler ilimizde Allah"a şükür kazasız belasız sonuçlandı.

 

Sonuç beklendiği gibi oldu.

 

AK Parti"nin 2002 yılında yakaladığı rüzgâr, geçen süre içerisinde eksilmedi hatta artarak devam etti.

 

Seçim öncesi biraz kirli siyaset yapıldı denilse de, 1999 ve 2004 yıllarında yapılan seçim öncesi propagandaları aratmadı, yani her zaman olan kirlilik devam etti ama artmadı.

 

Çünkü 1999 ve 2004 yıllarında aday olan siyasiler, partilerine değişmesine rağmen sloganını hatta iddialarını bile değişmeden sürdürme çabasını içerisinde oldular.

Şimdi buradan kim ne dedi, kim kimin eski kirli çamaşırını ortaya attı, yeni çarşaflar kirli gösterilmek istendi konularına girmek istemiyorum.

 

Kazananın verdiği sözleri tutmasını, kaybedenlerin ise tüm çıplaklığı nedenleri masaya yatırmasını bekleyeceğiz ve yakinen izleyeceğiz.

 

Seçilenin Malatya için, ilçesi ve beldesi için çalışacağından şüphemiz yok, şüphemizin olmamasına tek neden seçmeninden aldığı oylardır.

 

Şayet aday olan kişi mahallesinde muhtar, beldesinde, ilçesinde ve ilinde başkan olmuş ise yeterli oy çokluğunu alarak kazanmıştır.

 

Kazananı takdir ederken, kayıp edenlerinde neden kayıp ettiklerini, bağlı bulundukları siyasi partiler ile masaya yatırıp enine boyuna tartışması dileğimizle, seçilenlere başarılar dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum