Murat  Çelik

Murat Çelik

Yıkmadan yapmak Allah’a mahsustur.

A+A-

Cenab-ı Hak"ka mahsustur yoktan var etmek. Biz aciz kullar bir şey inşa etmek için yıkmamız lazım. Hele hele yıktığımızın yerine yenisini ve iyisini yapacaksak aldığımız radikal kararları uygulamamız gerekir.

Bu kararları almayı Malatya Belediye Başkanı adet haline getirdi. Kararları ve Uygulamaları da radikal.

Bu karaları alırken birçok kesimden tepki alıyor, uygulama aşamasında hele topa tutuluyor. Alt geçit yapımından bu güne kadar aldığı karar ve uygulamaları Vatandaşın büyük kesiminden destek görse de, bundan önce ki bağlı bulunduğu parti yönetimi ve milletvekilleri hiçbir zaman hoşnut olmamışlardı. Bu yönetim ve vekiller destek veriyor gibi gözüküyor, şimdilik.

Radikal kararlar ve uygulamaları önümüzde ki yıl yapılacak yerel seçimlerde kendisine getirisi ne olacak, partisi bunu değerlendirmeye alırken radikal kara ve uygulamaları göz alacak mı? Tüm bunlar soru işaretleri.

Yalnızca bildiğim ve tanıdığım kadarı ile Malatya Belediye Başkanı H.Cemal Akın aldığı ve uyguladığı kararlarda tek düşüncesi Malatya"nın menfaatleridir. Hatta aldığı kararların ve uygulamaların bir çok siyasi çevre tarafından destek görmeyeceğini bile, bile sorumluluğun tümünü üzerine alarak “Bu Malatya"nın yararına ve hizmet sözü verdim, hizmetimi sürdüreceğim” dediğini yakın çevrelerden duydum.

Hal binası ve 34 dönümlük arsayı 52 milyon 500 bin YTL"ye sattı.

Bence çok güzel bir paraya sattı gerçekten, düşünüyorum da Sümerbank Fabrikasını ve 128 dönümlük araziyi 6.5 Milyon dolara satan Özelleştirme İdaresi keşke hiç para talep etmeselerdi. İnanın bu kadar zoruma gitmezdi, sindiremiyorum Sümerbank"ın hediye edilmesini!

Sümerbank alan Malatya Ortak Girişim Gurubu, Hal binası ihalesine girmek için şartname almış! Ama ihaleye girmedi, hediye edilemeyeceğini anladılar olsa gerek, yoksa kaçırmazlardı kelepiri.

Önümüzde ki günlerde yaygara koparan çok olacak niye neden niçin satıldı, ne gereği vardı? diyerek.

Malatya"ya getirisini hesaplamak kanımca çok daha iyi, sabahın 04.00 de başlayan araç trafiği, sabahtan başlayıp öğlen saatlerine kadar perakendeci esnafa mal ulaştırmak istenmesinde ekseri 3 tekerlekli el arabaları ile şehir merkezine girişler azalacak.

Çevre yolunda ki araç trafiğinde azalma olacak, Malatya"nın yaş sebze meyvelerini Mersin ve Adana ilinden ilimize getirenler kamyonlar bundan böyle Sivas yolunu kullanacak Hal"e giriş için, eminim hatırlayamadığım daha birçok konu vardır.

Buradan kutlamak istiyorum Malatya Belediye Başkanı H. Cemal Akın"ı, aldığı ve uyguladığı kararlar için, sanırım şimdi ki kararları ve uygulamaları desteklemeyenler ileri de pişmanlık duyacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

5 Yorum