Murat  Çelik

Murat Çelik

Yine Geç Kaldık!

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu üzüm üreticisine verdiği müjdeyi kayısı üreticilerine vermiş olsaydı, yıllardır Ak Parti’ye verdiği desteğin karşılığı olacaktı.

Ama maalesef, Ankara’da lobimizin olmaması, Malatya’yı temsilen gönderdiğimiz vekillerin acziyeti tescillenmiş oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun okul sütü projesi kapsamında öğrencilere kuru üzüm de dağıtılacağını açıklaması üzüm üreticisinde bayram havası yaratmıştır eminim.

Uygulama ile okullarımızda tonlarca üzüm dağıtımı yapılacak. Bu neden kayısı olmamalıydı.

Başımızı ellerimizin arasına alıp bir düşünelim.

Malatyalı kayısı üreticisinin sıkıntısına yıllardır çözüm yerine laf üretenler kimler?

Malatya’da koltuğunu garantiye almanın dışında hiçbir çaba sarf etmeyen, seçimden, seçime esnafı, işadamını ziyaret eden sivil toplum kuruluşlarını mı irdeleyelim?

12 Yıllık Ak Parti iktidarına rekor düzeyde oy desteği veren Malatya’nın hak etmediği muameleyi görmesini mi eleştirelim?

Ankara’ya Malatya’yı temsilen gönderdiğimiz vekillere genel seçimde seçmemekle ders mi verelim?

Okullarda süt ve kuru üzümün yanı sıra kayısının dağıtımının da gerçekleşmesini sağlamak için hangi yolu deneyelim?

"Uzmanlar hemen her fırsatta kayısı tüketimini öneriyor. kayısının insan sağlığına bir çok faydasının olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Çocuklarımızın gelişim dönemlerindeki faydasının yanı sıra birçok hastalığın şifa kaynağı kayısının tüketimini sağlamamız daha sağlıklı nesiller yetiştirmemiz açısından önemli.

Sayın Başbakanımızdan üzüm üreticisine verdiği müjdeyi kayısı üreticilerine Malatyalılar olarak bizler de bekliyoruz.

Okullarda kayısı dağıtımının sağlanması halinde iç piyasada kayısı tüketimimiz artacaktır. Böylelikle de yıllardır değerini bulmayan kayısı ve üreticilerimizin ekonomik gelirlerini de artırmış olacak.

Her fırsatta, Malatyalıları sevdiğini söyleyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Malatya’nın kendisinde ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’ndan ricamız; “Malatyalılara değer verdiğinizi kanıtlayın”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum