Murat  Çelik

Murat Çelik

Yolda yürümeyi bilmiyoruz büyükşehir neyimize(!)

A+A-

Yolda yürümeyi bilmiyoruz büyükşehir neyimize(!)

Büyükşehir olduk olacağız avuntuları ve son olarak da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, büyükşehir olacak iller arasında Malatya’yı zikretmemesi ile ilgili köşe yazısı yazmak istedim bir türlü neresinden başlayacağını bilemiyordum.
Ama çok şükür Malatya Emniyet Müdürlüğü yardımcı oldu(!) şehir merkezinde meydana gelen trafik kazalarında suçlu yayalarmış.
İşte bu dedim kendi kendime...
Yolda yürümeyi bilmiyoruz büyükşehir neyimize(!)
Malatya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi hazırladığı yılın ilk 4 ayını kapsayan istatistiklerini açıkladı, buradan bu istatistiği hazırlayanlara ve kamuoyu ile paylaşanlara sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum.
Allah var, yaklaşık bir yıldan beri olmayan yaya kaldırımlarını kullanmayan yayaların trafik kurallarını ihlal ederek yaralanmaları kendi suçları.
Çok şükür ilimizde araç ve yaya trafiğini sağlayan trafik ışıkları faal durumda. Anlamıyorum neden ışıklara riayet edilmiyor.
Karşıdan karşıya geçerken trafik ışıkları olan yerden geçmiş olsalar, 15 günlük eğitimle araç sürücü belgesi alan, deneyimli şoförlerin araçlarına gidip çarpmazlar.

İşin latifesi bir yana da, bu istatistiği yapanlar ve yaptıranlar, yaklaşık 1 yıldır Malatya’da yaya kaldırımı olmadığını, koskoca Büyükşehir olamadık diye feryat edilen bir ilde yalnız ve yalnız eski belediye önünde yayalar için trafik lambası olduğunu görmüyor mu? Bilmiyor mu?
İstatistiği ne amaçla yaptılar ve neden kamuoyu ile paylaştılar akıl erdiremedim.

Var olan kaldırımları kullanmayı bilmiyoruz bu nedenle iyi ki Büyükşehir olamıyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

13 Yorum