Yüksekova’da araçlar çamura bürünürken, toz bulutundan dolayı görüş mesafesi düştü

Yüksekova’da araçlar çamura bürünürken, toz bulutundan dolayı görüş mesafesi düştü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde öğlen saatlerinde başlayan toz bulutu ve beraberinde yağan yağmurla beraber araçlar çamura bürünürken, görüş mesafesi...

A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde öğlen saatlerinde başlayan toz bulutu ve beraberinde yağan yağmurla beraber araçlar çamura bürünürken, görüş mesafesi düştü.

Meteorolojinin uyarılarından sonra Doğu Anadolu Bölgesinde yağmur ve toz bulutu hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Suriye ve Irak üzerinden gelen toz bulutu, Yüksekova ilçesinde yağmurla birlikte çamur olarak yağdı. Yağmurla birlikte çamur yağmasıyla araçlar çamurla kaplandı. Yağmurla beraber özellikle ilçe merkezine yağan çamurdan dolayı araç sahipleri oto yıkamaların yolunu tutarak araçlarını temizlerken, bazı vatandaşlar da iş yerlerinin camlarını temizledi.

"Her yer çamura bürünmüş durumda" diyen esnaf İlhan Gözey, "2 gündür hemen hemen Yüksekova'da bu toz bulutu sorunu yaşanıyor. Bu yaşanan toz bulutu yüzünden dolayı iş yerimizin camları çamura bürünmüş durumda. Biz de şuan temizliyoruz. İnşallah kısa sürede biter. Zaten Yüksekova'da yol tozu da eksik olmuyor bu da eklenince içerden çıkılmaz duruma geliniyor" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT