Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!

A+A-

Türkiye büyük bir operasyonla sarsıldı! Bakan oğulları ve yakınları, kamuoyunun gözde işadamları, devlet bankaları yöneticileri ve belediye başkanlarının gözaltıları ile şok olduk. Bu gelişmeler karşısında diyeceğim o ki, başlığımızda da ilan ettiğimiz gibi ateş olmayan yerden duman çıkmaz! Atalarımız her zaman olduğu gibi ne de güzel söylemişler değil mi?

Kime, nereye uzanıyorsa uzansın bu operasyonun Türk milletinin hayrına sonuçlanması en büyük dileğimdir.

Şimdi bu operasyondan başlayarak uzun uzun ahkam keseceğimi kimse düşünmesin. Benim bu yazımdaki hayretim, iktidardakilere yaranma yarışında olan gazetelerin bu operasyona karşı yazdıkları... Tam ibretlik...

Malumunuz bir zamanlar Komünist Blokun sahibinin sesi “Pravda” ve türevleri gazeteler alabildiğine çoktu. Zaman zaman Türkiye’mizde de olduğu gibi... Birileri sonsuz iktidar sahibiymiş gibi iktidar şakşakçılığı yapmak dün de modaydı bugün de...

Neyse tüm dünyanın da dikkatini çeken dürüstlük timsali iktidar sahiplerinin çocukları ve yakınlarıyla ilgili operasyona bu yandaşların bakış açısını sizlere reklamlarını yapmamak adına isimlerini vermeden aktaralım...

Manşet, ‘Vaiz lobisi…’ Efendim yerel seçim stardı verilmiş ya… Partiler adaylarını birer ikişer açıklamaya başlamışlar ya... Ne demekse “Yeni Ankara”nın(!) istikametini değiştirmek isteyen iç(!) ve dış(!) güçler de işbirliği yapmış. AKP ve hükümete karşı adeta toplu savaş açmışlar (!)

Bu operasyon küresel saldırıymış... Türk ekonomisinin motoru inşaat ve finans sektörleri hedef alınmış... Bakan çocukları ile bürokratlar ve gözde bir kamu bankasının yöneticisi gözaltına alınmış... Bu yüzden de Borsaİstanbul’un bir günlük kaybı 5.71 olmuş...

Devam ediyor yandaşlar:

Türkiye, şok gözaltılarla sarsılırken ilk haberi dünyaya baronların Reuters Ajansı (!) vermiş... İngiltere ve ABD’deki Yahudi medyası da gün boyu benzeri haberleri yayınlayıp neredeyse sevinçten bayram etmiş...

Eski Türkiye’nin kirli ittifakından dem vuran bir başkası da şöyle ağlamaklı bir manşetle okurlarının karşısına çıkıyor:

“- Dershanelerin dönüşümü ile başlayan kampanya seçime ayarlı bir operasyonla devam etti... Soruşturmanın UYAP sistemine girilmeden yapılması dikkat çekti.”

Bir diğer yandaş ise güldüren manşeti ile şöyle yazıyordu:

“Kaset olmadı dosya verelim! Operasyonun amacı siyaseti itibarsızlaştırmak... Bu operasyonun arkasındaki odakların hedefi: 30 Mart yerel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi siyaseti yeniden dizayn etmek!”

Bu yandaşlara günaydın diyelim mi? Türkiye’nin itibarsızlaştırılması şimdi mi aklınıza geldi? Allah aşkına 11 yıldır iktidar olup ustalık dönemlerini ilan edenlere şimdi ne oldu? Filmi yine mi en başa sarıyorsunuz?

Şunu unutmayınız; Türkiye’de dumanlı havadan hoşlananlar sadece bugün yok, dün de vardılar.

Bir atasözü ile noktalayalım; hiçbir şey yapanın yanına kâr kalmıyor!

***

Neyse bir gazeteci için en güzel hediye, yazdıklarına gelen tepkilerdir... Ben olumlu ya da olumsuz her gelen tepkiden memnuniyet duyanlardanım. Çünkü böyle olduğunda yazdıklarımızın ortak kabul gördüğüne inancım daha da artıyor.

Son gelen bir teşekkür; gururumuz Fethiyespor’dan ki “En büyük Atatürk” formalarıyla çıkan Bucaspor’a da kocaman alkış gönderelim... “Yüce Atatürk” pankartı ile çıktığı Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda hepimizi gururlandıran Fethiyespor’umuzdan tarafıma gelen mesaj aynen şöyle:

“Sayın Ramazan Durmuş,

4 Aralık 2013 tarihindeki Fenerbahçe maçından sonra gelişen olaylarda gösterdiğiniz tutumdan ötürü teşekkürlerimizi kabul etmenizi dileriz.”

Fethiyespor’un Başkan İsmail Öztürk Bey’in imzasıyla “Kamuoyuna teşekkür” açıklaması da muhteşemdi. Yüce Atatürk’ün neferleri olduklarını bir kere daha gösteren camiayı tebrik ederken bu açıklamadan birkaç satırı dikkatlerinize sunmak istiyorum:

“...Yaşanılan bu süreçte bir kere daha anlaşılmıştır ki; milletlerin ortak değerleri her zaman siyasetin ve istismarın üzerinde tutulan değerleridir. Nitekim, yaşanılan süreçte ülkemizin kurtarıcı öncüsü, Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk herkes tarafından paylaşılmış ve ülke çapında  bir kere daha saygıyla anılmıştır.

...Bu vesileyle bir kere daha kamuoyuna açıklarız ki; 4 Aralık 1920 tarihinde Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetini kuran ve Kurtuluş Savaşının örgütlenme ateşini yakan Yüce Atatürk’e aynı gün sahip çıkmak gururumuz ve sorumluluğumuzdur.

...Ülkemizin barışa ve kardeşliğe çok ihtiyacı olduğu günümüzde bize yol gösteren Atatürk’ümüze her zaman sahip çıkacağımızı bir kere daha duyurur, saygılar sunarız.”

Tebrikler Fethiyespor... Gururumuz oldunuz, sağolasınız.

Hz. Ali’den bir sözle noktayı koyalım:

“- İnsanlara öyle iyi davranınız ki, düşmanlarınız bile ölümünüze ağlasın!”

Önceki ve Sonraki Yazılar