Bakırköy’de vatandaşların üzerine araba süren Görkem Sertaç Göçmen’ın yeniden yargılanmasına devam edildi

Bakırköy’de vatandaşların üzerine araba süren Görkem Sertaç Göçmen’ın yeniden yargılanmasına devam edildi

Bakırköy'de kız arkadaşını darp etmesine tepki gösteren vatandaşların üzerine aracını sürerek 6 kişinin yaralanmasına neden olan annesi eski hakim,...

A+A-

Bakırköy'de kız arkadaşını darp etmesine tepki gösteren vatandaşların üzerine aracını sürerek 6 kişinin yaralanmasına neden olan annesi eski hakim, babası ise eski cumhuriyet savcısı olan Görkem Sertaç Göçmen hakkında açıklanan karar İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmuştu. Bozma kararının ardından Görkem Sertaç Göçmen'in yeniden yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Bakırköy'de 2 Ekim 2018 tarihinde Görkem Sertaç Göçmen kız arkadaşını darp ettiği gerekçesiyle kendisine tepki gösteren vatandaşların üzerine kullandığı cipi sürerek 6 kişinin yaralanmasına neden olmuştu. Eski hakim Aynur Göçmen ile eski cumhuriyet savcısı Alpay Göçmen'in oğlu olan Görkem Sertaç Göçmen 3 Ekim 2018'de tutuklanmıştı.

"Karar bozulmuştu"

Mahkeme heyeti, hakkında 32 yıla kadar hapis cezası istenen Göçmen'e 2021 yılında 9 yıl hapis cezası vermişti. İtiraz üzerine dosyası İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne gönderilmişti. Dosyayı inceleyen Bölge Adliye Mahkemesi 12. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin verdiği kararı bozmuştu.

Bozma kararının ardından Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülmeye devam edilen davanın duruşmasında taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada, Görkem Sertaç Gökmen hakkında Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi tarafından düzenlenen rapor içeriğine göre sanığa isnat edilen suça ilişkin fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama ve bu fiil ile ilgili davranışlarını yönlendirme yeteneğinin geliştiği şeklinde rapor tanzim edildiği görüldü.

Sanığın annesi ve avukatı Aynur Göçmen beyanında, "Sanığın akıl sağlığının yerinde olduğunu daha öncede dile getirmiş ve bu hususta rapor alınmasına gerek olmadığını dile getirmiştik. İstinaf bozma ilamına katılmadığımızı belirtmiştik. Taleplerimizi yeniliyoruz. Sanık hakkında verilen adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasını talep ediyoruz" dedi.

Mahkeme, müşteki A.A.'nın yaralanmasıyla ilgili Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporun beklenmesi için duruşmayı erteledi.

İddianameden

Bakırköy'de 2 Ekim 2018'de kız arkadaşını aracının içerisinde darp eden ve olaya şahit olan vatandaşların tepkisine öfkelenen annesi eski hakim, babası savcı olan Görkem Sertaç Göçmen (22), aracını üzerine sürdüğü vatandaşların yaralanmasına neden olmuştu. Görkem Sertaç Göçmen'in "kasten öldürmeye teşebbüs', "kasten yaralama', "trafik güvenliğini tehlikeye sokma " ve "mala zarar verme" suçlarından 32 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması talep edilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT