Börek almaya geldi, SMA hastasının kumbarasını çaldı

Börek almaya geldi, SMA hastasının kumbarasını çaldı

Küçükçekmece'de kimliği belirsiz bir kişi müşteri gibi girdiği fırından SMA hastasının yardım kumbarasını çaldı.

A+A-

Küçükçekmece'de kimliği belirsiz bir kişi müşteri gibi girdiği fırından SMA hastasının yardım kumbarasını çaldı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Pazar günü Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesindeki bir fırında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz bir şahıs müşteri gibi fırına gelip poğaça ve börek alıp, fırın çalışanından ısıtılmasın istedi. Çalışan kız, boğaca ve börekleri ısıttığı sırada şahıs, tezgah üzerinde bulunan SMA hastasına ait yardım kumbarasını poşetine koydu. Alacaklarının parasını veren şahıs, fırından hızla uzaklaşarak kayboldu.

Daha sonra kumbaranın yerinde olmadığını fark eden çalışan Gamze Sönmez, güvenlik kameralarını inceledi. Sönmez, güvenlik kamerasında kumbaranın gelen şahıs tarafından çalındığını fark etti.

Yaşanan hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı. Kamerada çalışan börekleri ısıttığı sırada şahıs etrafı kolladı, daha sonra kumbarayı siyah poşetin içine koyarak hızla uzaklaştı.

Hırsızlık olayı sonrası polise başvurduklarını belirten fırın çalışanı Gamze Sönmez, "Tezgahta dururken acele acele gelip, börek ısıtır mısın dedi. Baya konuştu sonra ben de arkamı döndüğü sırada elinde siyah bir poşet vardı. Hafif döndüm sonra bir daha döndüğümde hemen poşete koyup, poşeti de kucağına alıp gitti. Bir gün sonra fark ettik" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT