Evlat nöbetindeki şeker hastası anne: “Bu çile bitsin, biz artık yorulduk”

Evlat nöbetindeki şeker hastası anne: “Bu çile bitsin, biz artık yorulduk”

Çocuklarının PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin evlat nöbeti, Diyarbakır HDP il binasının önündeki çadırda...

A+A-

Çocuklarının PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin evlat nöbeti, Diyarbakır HDP il binasının önündeki çadırda kararlılıkla devam ediyor.

Terör örgütü mensuplarınca çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia edip, 3 Eylül 2019 yılında farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek oturma eylemi başlatan Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti bin 182'nci gününde devam ediyor.

Oğlu Mahmut Uslu'nun 2010 yılında 12 yaşındayken HDP aracılığıyla terör örgüt mensuplarına teslim edildiğini ileri süren anne Bedriye Uslu, sabahın erken saatlerinde oğlunun dönmesi için çadırın yolunu tuttuğunu söyledi.

"Hasta olmama rağmen oğlum için evlat nöbetini terk etmeyeceğim"

Oğluna "teslim ol" çağrısında bulunan anne Uslu, "Mahmut'um gelmeden bir yere ayrılmayacağım. Burada oğlum için nöbetime devam edeceğim. Dün şekerim 480'a kadar çıkmıştı. Hasta olmama rağmen oğlum için evlat nöbetini terk etmeyeceğim. Oğlum beni duyuyorsan eğer, gel devletimize teslim ol. Biz artık hastayız, yaşlandık. 13 senedir senden ayrıyım. Evinize dönün artık. 14 Nisan 2010 yılında oğlum sabah okula gittikten sonra daha artık geri gelmedi. HDP çocuklarımızı dağa gönderiyor. Çocuklarımızı anne babalarından mahrum bırakıyorlar. Oğlum, devletimiz çok şükür güçlüdür. Bize kucak açmışlar. Gelin artık. Herhangi bir ceza uygulanmayacak. Bu çile bitsin. Biz daha artık yorulduk" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT