Yasin Tanır

Yasin Tanır

İBB İLE YARIŞMIYORUZ ...

A+A-

Asgari ücretle geçinen vatandaşlarımızın enflasyon karşısında ezilmemesi adına yıllardır tarihte görülmemiş destekler verilirken; Malatya’da MOTAŞ biletlerine 1 yıl içeresinde üst üste zam gelmesine inanın aklım ermiyor. Bir hayli düşündürücü ve üzücü bir tablo ile karşı karşıya kalmak zat-ı âlimi inanın rahatsız ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından  alınan kararlar gereği "Şubat " ayı içerisinde şehir içi toplu taşıma ulaşım ücretlerine rekor zam yapılması milletimizi çileden çıkardı.

Asgari ücret ile ev geçindirmeye çalışan aileleri, alt gelir gruplarını,  öğrencileri keza bütün işçilerimizi düşününce, keşke ulaşım ücretlerine zam yapılmasa, yahut makul bir seviyeye çekilse diye düşünüyorum.

Yeni tarifeye göre sivil tek binişler 7.5 TL olurken, öğrenci ise 4.5 TL’ye yükseltildi. 
 
Asgarî ücrete gelen zam sonrası;
 işçilere verilen yeni maaşlar,
 enflasyon, yakıt giderleri, bakım- onarım vs. eklenince bir nebzede olsa belki "Motaş A.Ş" yetkililerine hak veriyorum. Yalnız ulaşım ücretlerine belli bir oranda artış olmalı bu kadarı da fazla olmaz kardeşim diyorum.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Selahattin Gürkan ve Motaş A.Ş yetkililerin yapılacak olan zammı tekrardan gözden geçirmesi gerekiyor. Seçim arifesine yaklaştığımız şu günlerde, halkın tercihini farklı yönlere çekmemek adına, halkın sesine kulak vermek gerekir.

 Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ı rekor bir oyla başa getiren ve can-ı gönülden destekleyen kaysı kentimizde; ulaşım ücretlerine faiş bir oranda zam yapılması doğru değildir.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile diğer belediye başkanlarına örnek olarak gösterilen Sn.Selahattin Gürkan ulaşım zammını bir süreliğine ertelemelidir. Yeni bir zam yapılacaksa dahi bu zam makul bir seviyeye indirgenmelidir.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Selahattin Gürkan bir programda gençlere hitaben Malatya'da  yapmadığımız bir şey söyleyene hediye vereceğim demişti.

Sn. Başkanım  yapmadığınız tek hizmet Malatya'da ulaşıma zam yapmaktı sağolun onuda yaptınız. Bu hizmetten bizi mahrum bırakmadığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.

 Seçimlerde  hüsran olacağınız sonuçlar ile karşılaşmamanız adına gerçekleri yazma gereği duydum. Gerisi tabiiki sizin bileceğiniz iş. Sizler memnunsanız bu durumdan, halkımız da sandıkta memnuniyetini dile getirecektir. 

Selam ve sevgilerimle şehrimin güzel insanlarına selam olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum