Sumru Çelikcan

Sumru Çelikcan

Mehmet Selim Kiraz

A+A-

M.Selim Kiraz ın teröristlerce rehin alındıktan sonra öldürülmesi tüm ülke gibi beni de derinden yaraladı. Millet olarak kahrolduk, içimiz yandı.                                                                       

Bu üzüntünün içinde öfke patlamaları yaşamama sebep olan olaylar yaşandı ne yazık ki. Savcımızın rehin alınmasının hemen ardından CHP lideri Kılıçdarğlu nun yaptığı gereksiz açıklamalar oldu.

Muhalefet partisi olmayı o kadar kendisiyle bağdaştırmış ki; bir insanın hayatı söz konusuyken da hi hükümete göndermeler yaptı. Hal bu ki o gün birlik, beraberlik günüydü, tek yürek olma günüydü. Böyle bir günde dahi birlik mesajı veremeyen bir lider, bir parti halk tarafından neden bir yerlere gelemediğinin cevabını kendisi vermiş oldu. Sonrasında gelen yoğun tepkiler ve cenaze evinin önünde protesto edildikten sonra birlik, beraberlik mesajları vermeye başladı. Sonrasında CHP genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu nun yaptığı açıklama ise beni çileden çıkardı. Teröristler Tanrıkulu ile görüşmek istemişti, ancak Tanrıkulu önce olur deyip da ha sonra telefonlarını kapattı. Yaptığı açıklamada ise benim siyasi bir kimliğim var, gidersem partim zarar görürdü şeklinde bir açıklama yaptı. Bir insanın canı söz konusuyken bir başka insan nasıl olurda partisini düşünebilir. Bu nasıl bir vicdandır. Nasıl bir hırstır. Söylenebilecek çok şey var ancak kendime yakıştıramadığım için söyleyemiyorum Tanrıkulu nun, bu hareketi partiye zarar vermiştir aslında. İçinde insaniyet kırıntısı olan herkes tarafından yuhalanmaktadırlar.Seçim zamanı geldiğinde partilerinin zarar görüp görmediğini anlayacaklardır inşallah. Hiç bir siyasi partiyle hiç ir bağlantım yoktur. Kim hangi konuda neyi doğru ya da yanlış yapıyorsa alkışlar ya da yuhalarım. Ancak CHP bu sefer duruşuyla beni çok rahatsız etti. Sonrasında Can Dündar ın yayın yönetmeni olduğu cumhuriyet gazetesi terörist diyemedi bir türlü. Demokratik bir eylemmiş gibi lanse etti. Bu tür eylemlere bulaşan herkese dünyanın her yerinde terörist denir. Bizim basın yayın organları eylemci diyor. Eylemci nedir? Yasal ölçüler çerçevesinde, sokakta ya da uygun yerlerde gösteri yürüyüşü, basın açıklaması vs. yapan kişilerdir. Bu olay resmen terör eylemidir.                                                                                                                                                    

Berkin Elvan öldürüldüğünde de içim yandı. Selim Kiraz bu davada en çok yol kat eden savcıydı. Ancak Berkin in hakkını arayalım derken başka bir çocuğu yetim bırakmak terörist eylemidir. İki kere ikinin dört olduğu kadar nettir…                                                                                          

İnsanlıktan çıkmış, gözlerini cahilce hırslar bürümüş kişileri insan olmaya davet ediyorum…                         

Mehmet Selim Kiraz ın en başta ailesine, tüm yargı camiasına ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Mekânın cennet olsun inşallah…

Önceki ve Sonraki Yazılar