Yasin Tanır

Yasin Tanır

"TikTok Kapatılsın, Sosyal Medya" Yasakları Gelsin!

A+A-

Meclis'e getirilen sosyal medya yasasını birçoğunuz duymuşsunuzdur. Kısaca ‘sansür yasası' olarak nitelendirilen sosyal medya yasasına göre; kamu düzenini bozmaya elverişli bilgiyi paylaşan kişiler 1 yıldan 3 yıla  kadar hapis cezası alacak. Bir yandan hükümet yetkililerimiz sosyal medya yasası ile uğraşırken, asıl büyük tehlikenin  farkında dahi değiller. 
 
Ey AKP ve MHP! Bir tek sosyal medya yasası ile sorunlar çözülmez.
Google Play ve  Apple gibi uygulama mağazasında bulunan " TikTok" uygulamasını kaldırmadığınız sürece verdiğiniz çaba boşunadır.

Zira "TikTok" uygulaması gençlerin ahlâki yapısını bozan, aile kurumu yapısını zedeleyen, argo kelimelerin havada uçuştuğu, zihinlerin yarışmasından öte,  bedenlerin pazarlandığı, fuhuş merkezi haline gelmiştir. Bu tür uygulamalara biran önce son verilmesi halkımızın beklentisidir. 

Keza aynı şekilde " Facebook, Twitter, Instagram" uygulamalarına da ayrıca  sansür yasası getirilmelidir. 

Özgürlük kavramı adı altında bütün iğrençlikleri sosyal medyada sergilemek, paylaşmak özgürlük değil, ahlâksızlık boyutu haline gelmiştir.

Bilişim teknolojilerinin getirmiş olduğu kolaylık ve rahatlık inanın çığrından çıkmış, kontrol edilemez bir hâl almıştır, 
" Adalet Bakanlığı, Rtük, İletişim Başkanlığı, Siber Suçlar" acilen bütün sosyal medya uygulamalarını incelemeli ve "TikTok" uygulamasını el birliği ile ülkemizden kaldırmalıdır. 

Sosyal medya yasası ülkemizin gündeminde hazır yer ediniyorken " RTÜK yetkilileri" artık  çarpık ilişkilerin sergilendiği dizilere, ecdadımızı yanlış tanıtan filmlere, halkı galeyana getiren haber kanallarına, İslam Dinimize zarar veren söylemlere karşı sağlam bir duruş sergilemelidir.
 
İnanın toplum olarak artık ayağa kalkmanın zamanı gelmiştir. Sosyal medya kanalları ve uygulamaları üzerinden yayılan bilgi kirliliğine ve hayasızlıklara hep birlikte dur demenin şuan tam vaktidir.

İslam dinimize zarar veren, gelenek ve göreneklerimizi ayaklar altına alan, soyunmayı cesaret ve özgürlük sanan, dolandırıcılığın ciddi boyutlara ulaştığı, cinsel istismara zemin hazırlayan, zihni körelten ve mankurtlaştıran
sahte din  tüccarlarının türediği "TikTok" uygulamasını artık ne olursunuz toplum olarak hayatımızdan çıkarılım. Sahte sahte yorumcular, sahte arkadaşlar, sahte takipçiler, sahte yazarlar, otomatikleştirilmiş hırsız tuzakları ile dolu " Facebook, Instagram, Twitter" vb. uygulamaların kaldırılması, düzenlenmesi,  yahut sansürlenmesi için   elimizden geleni yapalım.

Sesimizi duyuralım!

TikTok kapatılsın diyelim,
İnternet haber kanallarına düzenleme  gelsin,
Sokak röportajları yasaklansın,
Yalan haber yayan TV haber kanallarına cezalar yağsın.
Değerlerimizle uyuşmayan dizeler, programlar ve  kanallar ömür boyu kapatılsın.

Gençlerimiz ve güzel yarınlarımız adına yazımı paylaşmanız dileği ile değerli takipçilerime, okuyucularıma, gönül dostlarıma selam olsun...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT