• BIST 89.744
 • Altın 193,389
 • Dolar 4,8352
 • Euro 5,6600
 • Malatya : 25 °C
 • Ankara : 21 °C
 • İzmir : 28 °C
 • İstanbul : 26 °C
 • Elazığ : 26 °C
 • Adıyaman : 26 °C
 • Trabzon : 23 °C

Çorluspor 1947’den İftar Yemeği Ve Basın Toplantısı

27.06.2016 16:58
Çorluspor 1947’den İftar Yemeği Ve Basın Toplantısı
Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) Tekirdağ temsilcisi olarak boy gösterecek olan Çorluspor 1947 Kulübü tarafından bölge milletvekillerinin de katılımıyla...

Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) Tekirdağ temsilcisi olarak boy gösterecek olan Çorluspor 1947 Kulübü tarafından bölge milletvekillerinin de katılımıyla iftar yemeği ve basın toplantısı düzenlendi.

İlçede düzenlenen iftar yemeği ve basın toplantısına, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün, CHP Milletvekili Emre Köprülü, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorluspor yetkilileri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, "Çorlu ruhunu oluşturabilmek adına bir takımı desteklemek gerekiyordu, bütün takımların başkanları ile toplantılar yaptık, spor şuraları yaptık. Şu anda en üst liglerde mücadele eden Çorluspor 1947'yi destekleme konusunda tüm partilerin işbirliği ile ticaret ve sanayi odamız ile belediyemizin de katkılarını alarak böyle bir birliktelik oluşturduk. Aslında bu Çorlu için yaptığımızı spor olarak görmüyorum. Spor bir hedef birlikte olmanın, bir arada olmanın aracı olarak düşünüyorum. Çünkü Çorlu olarak birlikte bir şeyi yapmamız, gerekiyor ki insanlara gösterebilelim. Her şey var aslında potansiyel de var" dedi.

"YÖNETİM GÜZEL BİR BİRLİKTELİK OLUŞTURDU"

"Benim niyetimde bu sene takım kuralım da şampiyon olalım konusundan öte birlikte güzel bir şey yapmanın hedefindeyim, peşindeyim" diyen Kaymakam Kılıç, "Transferlerden de söz edildi. Biz altyapıya da önem vererek, diğer takımların da bu takımın alt yapısını oluşturarak buradaki gençlerin de spor yapıp onların da yukarıya doğru taşınması noktasında bir amaç, hedef koymayı düşünüyoruz. Birkaç problem de olsa, aramıza katılıp ayrılan arkadaşlarımız da oldu. Tabii biz onları da seviyoruz. Onların da kendi kulüpleri ile kendi yönetimleri ile başarılar diliyoruz. Çorluspor 1947 ile beraber, transfer komitesinin yaptığı ataklarla beraber, güzel hedefler oldu. Yönetim güzel bir birliktelik oluşturdu. Murat Ülker ile görüştük. Bayrağımızı teslim aldı. Masanın etrafında birleşmek en önemlisidir. Şampiyonluk gelir gelmez, bizden daha iyi takım yapanlar olabilir ama önemli olan bu birlikteliği sağlamak. Çorlu için bir şeyler yapmak bizim hedefimiz olacak" diye konuştu.

"ÇORLUSPOR BU YIL SAHALARDA FIRTINA GİBİ ESECEK"

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de konuşmasında, "Zaman zaman esen fırtınaya bakarsak, Çorluspor da bu yıl sahalarda fırtına gibi esecek. Bu birliktelik de bunun göstergesidir. Tüm siyasi oluşumlarla birlikte, Çorluspor'a gönül veren herkesin bu safhaya katkı sağlaması için bizim burada olmamızı sağlayan Çorlu Kaymakamımız Levent Kılıç'a teşekkür ediyorum. Bizim aradığımız aslında tam da bu birlik ve beraberlik. Aslında burada, sporun ve sporcunun başarılı olabilmesi için her şey var. Helvayı yapacak adam arıyorduk. Helvayı yapacak kişiler de burada. Toplum bizden bunu bekliyor, iktidarı ile muhalefeti ile kamu bürokrasi ile işadamları ile spor dünyası ile herkes spora kalbini vermiş herkes burada. Umuyorum ki spora siyaseti bulaştırmadan amacı sadece ve sadece sportif başarıyı yakalama hedefi içerisinde bu çatı altında birleşmiş kişiler olarak aynı şekilde aynı heyecanla bu yıl ve bundan sonraki yıllarda da hem Çorluspor 1947 hem de ilimizde bulunan diğer spor kulüplerimiz ile beraber başarıyı yakalayabiliriz. Buna ihtiyacımız var" açıklamasında bulundu.

"SPOR BENİM KANIMA BULAŞMIŞ"

Ben 1971 yılında 3 yaşındayken Tekirdağspor'un ilk maskotlarından bir tanesiydim, ikincisiydim diyen Yel, "Spor o günden bugüne benim kanıma bulaşmış, büyük bir heyecan içerisinde sporla, iştirak ederek spor dünyası içerisinde bulunarak bu şekilde bugüne kadar geldik. Heyecanım da üzüntüm de olu. Heyecanım içinde bulunduğumuz yerlerin sportif başarılarını duyunca çok heyecanlandık, eğer başarısız olurlarsa da üzüldük. İşte heyecanlanmak, sevinmek mi istiyoruz yoksa üzülmek mi istiyoruz. Bu tamamen bize bağlı bir şey. Heyecanı tüm şehre yayabilirsek bunun aynı zamanda getireceği, sosyal ekonomik bağlılık ve aynı zamanda şehrin kimliğini oluşturabilmek çok önemli. İnanıyorum ki hem Tekirdağ'ımız, Çorlu'muz, Çerkezköy'ümüz, ve diğer ilçelerimizle birlikte biz bir ve beraber olduğumuzu tüm Türkiye'ye gösterebilme şansına sahip oluruz. Bunun için de öncelikle para lazım, sponsorlar lazım. Benim yıllardan beri söylediğim şu, bin 500 tane sanayi kuruluşunun olduğu yerde sponsor bulamıyorsak bu bizim ayıbımızdır. Şehrimize yeni atanan yeni valimize ilk ziyaretimizde valimize bunu dile getirdik. Bizden birlik ve beraberlik bekleniyorsa, valimizin önderliğinde vekiller olarak bizler hazırız. Bizimle beraber yürümek isteyen kim varsa, onları bulalım ve şu teklifi götürelim. Aynen Manisa Vestel gibi ülkemizde pek çok örneği olduğu gibi kulüplerimizi bizim mutlaka şirketleştirmemiz lazım. Yoksa her yıl birkaç defa yemek yaparız" ifadelerini kullandı.

Sportif faaliyetleri destekleyecek şirketler bulmanın önemine değinen Yel, "Bu işin adeta kahramanlığını yapan yöneticileri, başkanı gibi tüm kulüplerin de başkan ve yöneticileri çok zor durumda. Aklın yolu bir, biz aklımızı kullanarak, sportif faaliyetleri destekleyebilecek şirketler bulduğumuz takdirde ki bunların arayışı içerisindeyiz. Bundan birkaç hafta önce kaymakam bey ve birkaç arkadaşımızla görüşürken de yabancı bir şirketten de bahsetmiştik, onlarla görüşmelerimiz de devam ediyor. Randevu teklifimizi kabul ettiler, görüşeceğiz. Hem Tekirdağspor'umuz, hem de Çorluspor'umuz için görüşeceğiz. Şu anda daha net bir sonuç almadığımız için bununla ilgili net bir ifade kullanmak istemiyorum" dedi.

"BUNDAN SONRASI İÇİN DE HEP BERABER YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

Çorluspor yöneticileri nasıl kulübün geleceğini düşünüyorlarsa bizler de milletvekilleri olarak burada aynı kaygıyı taşıyoruz diyen Yel, "Çorluspor'umuzun ve diğer kulüplerimizin daha iyi yerlere gelebilmesi için hem hükümetimizin dikkatini buraya yönlendirmek istiyoruz hem de diğer tüm faaliyetlerde de Tekirdağ'ımızı kalkındırmak istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi çıktıktan sonra tüm belediyelere verilen bir talimat var, bir yıl önceki bütçelerinin yüzde 7'sini amatör spor kulüplerine vermek zorundalar. Dolayısıyla da Tekirdağ'ımız artık büyükşehir belediyesi ve 1 milyar civarında da çok şükür ki bütçesi var. Geçtiğimiz yıllarda yaptıkları katkılar var ama bunun daha da fazla olmasını istiyoruz. Sadece bütçeleri ile yeterli değil. Diğer şehirleri de geziyorum, spor kulüplerine verilen imkanlar var, otopark işletmeciliği, çay bahçesi işletmeciliği gibi bunlar yasal mevzuat içerisinde gerçekleştirilebilecek olaylar. Bu noktada da bizden destek istenmesi halinde, 3 milletvekili olarak teşkilatlarımızla buna varız. Bundan sonrası için de hep beraber yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"SPORLAR, SOSYAL FAALİYETLER, BİZLERİ BİR ARADA TUTAN, GÜÇLENDİREN, KAYNAŞTIRAN FAALİYETLERDİR"

Toplantıda konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ise, "Bu güzel birlik, beraberlik ortamından dolayı Çorlu Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Sporlar, sosyal faaliyetler, bizleri bir arada tutan, güçlendiren, kaynaştıran faaliyetler, sporda yenilgi olur, başarı olur, öncelikle centilmenlik ve güvenlik çok önemli bizler için. Bayan kardeşlerimizin, bizlerin daha çok seyirci olarak katılabilmesi için bu önemli. Nasıl ki seçimlerden sonra farklı partiler, yöneticiler bir araya geliyorsak, sporda da bunu daima yapmamız gerekiyor. Biz vekiller olarak, siyasi partiler olarak arkasındayız, yanındayız. Avrupa Birliği'nin parçalandığı, dağılmaya yüz tuttuğu bir zamanda, bizi güzel bir sosyal faaliyetle bir araya getiren, kaymakamımıza, yöneticilerimize, sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çok değerli Erdal İşkar ve ekibine başarılar diliyorum. Her zaman yanınızdayız. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kaydetti.

"BİZ HER ZAMAN ÇORLUSPOR'UN MADDİ VE MANEVİ YANINDAYIZ"

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün de yaptığı konuşmada, "Çorluspor 1947'nin aslında belki de bu sezon şampiyon olması gerekirdi. Biz milletvekilleri olarak bu konuyu görüştük. Biz her zaman Çorluspor'un maddi ve manevi yanındayız. Bize ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Biz milletvekilleri olarak işadamı olarak arkadan gelen diğer takımlarımız da var. Onlara da bir fedakarlık yapmadan geçmek çok uygun değil. Onlara da Çorluspor 1947 ağabeylik yapıp, birlikte götürürlerse, çok daha güzel ve başarılı olur. Bütün Çorlu burada, kaymakamımız burada milletvekilleri burada, ticaret odası yönetim kurulu başkanı burada, yöneticiler burada. Spor kulüpleri yardımlarla ayakta durmaya çalışıyor. Biz kaymakamımızla bu konuyu yaklaşık 20 gündür görüşüyoruz. Çorlu'nun belirli bölgelerinde spor kulüplerine ayrılmış olan arsalar varsa, uygun tesisleri yapıp Çorluspor için gelir kaynağı elde etmek lazım. İlla yardımlarla değil, bu kulüplerin de kendilerine göre kazançları olmalı. Halı sahalar olabilir, değişik sahalar olabilir, kafeler değişik şeyler olabilir maddi bir akışın olması lazım. Onun için de bu gelirler Çorluspor'un lehine olacağı için gelir oluşur. Geçtiğimiz toplantıda işlerimizin yoğunluğu dolayısıyla bulunamadık. Kaymakamımız burada, biz de bir telefon kadar yakınız. Ankara artık Ergene'ye gitmek gibi oldu bizim için. Bize ihtiyaç olduğunda 1 - 2 saate kadar buradayız. Toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"SPORUN TATLI BİR REKABET İÇERİSİNDE OLMASINI İSTERİZ"

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ise, "Özellikle sporla alakalı konularda, bölge milletvekillerinin, siyasilerin seçim yapma şansları, imkanları ayrım yapma durumları mümkün değildir. Biz Çorlu'nun da başarılı olmasını isteriz, Ergene'nin de Tekirdağ'ın da diğer ilçelerimizin de hiçbiri arasına ayrım yapmayız. Burada kendilerinin aralarında oynadıkları maçlarda da iyi olanın kazanmasını isteriz. Sporun tatlı bir rekabet içerisinde olmasını isteriz. Sporcunun toplum içinde örnek bir birey olduğu yapıyı tercih ederiz. Çorluspor'u Çorlu'nun kulübü olarak, Çorlu halkının kulübü olarak benimsettiğiniz zaman, Çorluspor BAL liginde başarılı olur" dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da "Bu heyecan umuyorum ve inanıyorum ki, daha da büyüyecektir. Ben 11 ilçenin Tekirdağ'ın büyükşehir belediye başkanıyım. Çorlu nüfusu ve konumu itibariyle daha üst liglerde olacak potansiyele sahip. Çorlu Kaymakamımız önceliğinde bu işe gönül verenlere teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

Çorluspor 1947 Kulüp Başkanı Umut Güngör, Çorluspor 1947'nin kurulan yeni yönetimi ve yapılan transferleri hakkında bilgiler vererek önümüzdeki sezon Çorluspor 1947'nin 3. lige yükselmesi için ve sürekli başarı elde edilebilecek duruma gelmesi için yoğun mesai harcadıklarını belirtti. Güngör, bölge milletvekilleri ve bürokratlardan Çorluspor 1947'nin başarılarına ışık olmalarını da istedi.

Çorluspor 1947 Transfer Komitesi Başkanı Oktay Çolpan da, 5 kişilik transfer komitesinin 10 kişiden oluşan takımın iskeleti üzerinde titiz ve sıkı bir çalışma yaptığı bunlardan 5'inin transferini neticelendirdiklerini söyledi. Çolpan, "Santrafor mevkiinde oynayan Güven Güneri ve Ali Tufan Akbey ile sağ bek olarak görev yapan Erkan Kavak, sol açık olarak oynayan Ercan Kuruçay ve orta sahada görev alan Celalettin Topçu ile anlaşma sağladık. Devam eden transfer görüşmelerimiz var. İç transferde de geçtiğimiz sezon forma giyen oyuncularımızdan Serdar Nişancı, Gökhan Küçük, Mehmet Topçu ve Tamer Erbaş ile anlaşma sağladık. Fatih ile de büyük ölçüde anlaştık. Nokta transferler yapmaya gayret ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Çorluspor 1947’den İftar Yemeği Ve Basın Toplantısı

Çorluspor 1947’den İftar Yemeği Ve Basın Toplantısı

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Model Araba23 Haziran 2018 Cumartesi 14:03
 • Kapalı Giyim23 Haziran 2018 Cumartesi 14:01
 • Bayan Kaban23 Haziran 2018 Cumartesi 13:58
 • İndirimler23 Haziran 2018 Cumartesi 13:56
 • İslami Otellere Olan İlgi Giderek Artıyor22 Haziran 2018 Cuma 13:27
 • Tüm Etkileri ve Bilinmesi Gerekenlerle Nofleck06 Haziran 2018 Çarşamba 17:19
 • Güncel Özel Okul Ücretleri Enokul.com’da!25 Mayıs 2018 Cuma 18:33
 • Malatya'da bugün vefat edenler22 Mayıs 2018 Salı 17:41
 • Terzi Dükkanı Tesettür Giyim Elbise Modelleri ve Fiyatları21 Mayıs 2018 Pazartesi 19:16
 • Erkek Kaban Modasında Tarzınıza Uygun Modelleri Bulabilirsiniz21 Mayıs 2018 Pazartesi 19:13
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim