Murat  Çelik

Murat Çelik

Düdüklü Tencereye Kapak olsun

A+A-

Malatya"da 12 yıldan beridir, Gazetecilik yapma gayreti içindeyim. 12 Yılın 5 yılı yazılı basın geri kalan kısmında ise sanal yani İnternet Haberciliğini icra ediyorum.

 

Geçtiğimiz süreç içerisinde, Ülkemin, İlkemin, Malatya"nın ve Malatyalının menfaatine olduğunu düşündüğüm her haberi yaptım, Allah canımı sağ ettiği sürece de şimdiye kadar olduğu gibi bundan böylede tavizsiz yapamaya devam edeceğim.

 

Ülkemin dedim, evet Atalarımın kanı ile özdeşleşmiş bayrağımın altında kalan her topağın ve bu bayrağa saygı duyanın yanında, duymayanında karşında oldum, olacağımda.

İlkemin dedim; Kendim inanmadığım hiçbir haberi kamuoyu ile paylaşmadım, duyulması gereken her haberi belgeli, delilli kamuoyu ile paylaştığım gibi doğru olanlardı, burada ki düsturum.

 

Malatya"nın menfaati doğrultusunda alınan her kararda destek, uygulanması düşünülen ve yapılan her olumsuzluğun karşısında oldum ve de olacağım.

 

Malatyalının menfaatine dedim; Evet, Malatya"da mozaiğinde yaşayan her insanın çıkarını gözeterek ve koruyarak, haberler yapma gayreti gösterdim.

 

Birçok skandal denilebilecek haberlere imza attığım gibi bu haberlerimiz ve Köşe yazılarımın birçoğu başta Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisinde gündem oluşturdu, her türlü engelleme girişimlerine rağmen.

 

İlimize atanan birçok bürokrat, Malatya"ya gelmeden önce www.malatyaguncel.com haberlerini takip ederek Malatya"nın gündemini öğrendi.

 

Malatya Güncel Haber sitesi olarak, ciddiye alınmamızın en önemli faktörü, değerli yazar kadromuzun her hafta güncellenen yazıları olduğu aşikârdır.

 

Siyasi parti gözetmedik. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uyan, yasalar karşısında gerekenleri yerine getirip siyasi hüviyet kazanmış her siyasi sivil toplum örgütüne eşit mesafeyi yıllardır koruduk, korumaya da devam edeceğim.

 

Mesleğim diyebileceğim Gazetecilikte tanıdığım birçok kişi bu meslek üzerinden mal mülk sahibi oldu olmaları kadar da normal bir şey olmaz. Fakat ben bazılarının servetim dediği paraları bu işe girdiğimden beri mesleğim uğruna harcadım.

 

Pişman olup olmadığımı sorarsanız…

 

HAYIR, geçmişimin muhasebesini yaptığımda pişmanlık duyacağım konu bulamıyorum.

 

Allah"a binlerce şükür bu güne kadar Kirvemde dâhil hiç kimsenin kucağına oturmadım, yokluk yüzünden birilerine el pençe durmadım, dondurmadan başka bir şey yalamadım, hiçbir makamı terk ederken sırtımı dönmedim, her gelenin önünde kalktım, çıkar amaçlı hiç kimseye boyun eğmedim.

 

Tahmin ediyorum yazının bu bölümüne kadar okuduklarınıza anlam vermekte zorlandınız, “Bayram değil seyran değil” misali…

Gizli kalmasın; tek neden (!) kendini bilmezler mi desem veya kendilerini bir yerlere getirenlere şirin gözükmek için mi desem, bazı "şahsiyet"ler www.malatyaguncel.com için dedikodu mekanizmasına start verdi.

 

Bende tutar mı, tutmaz mı bilmem ama "balans" ayarı için yazma gereği duydum.

 

Temennimde ayarın tutmasından yana…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

13 Yorum