• BIST 1.120
 • Altın 455,680
 • Dolar 7,6147
 • Euro 8,8690
 • Malatya : 31 °C
 • Ankara : 29 °C
 • İzmir : 29 °C
 • İstanbul : 26 °C
 • Elazığ : 28 °C
 • Adıyaman : 31 °C
 • Trabzon : 24 °C

Düdüklü Tencereye Kapak olsun

19.03.2010 11:05
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Malatya"da 12 yıldan beridir, Gazetecilik yapma gayreti içindeyim. 12 Yılın 5 yılı yazılı basın geri kalan kısmında ise sanal yani İnternet Haberciliğini icra ediyorum.

 

Geçtiğimiz süreç içerisinde, Ülkemin, İlkemin, Malatya"nın ve Malatyalının menfaatine olduğunu düşündüğüm her haberi yaptım, Allah canımı sağ ettiği sürece de şimdiye kadar olduğu gibi bundan böylede tavizsiz yapamaya devam edeceğim.

 

Ülkemin dedim, evet Atalarımın kanı ile özdeşleşmiş bayrağımın altında kalan her topağın ve bu bayrağa saygı duyanın yanında, duymayanında karşında oldum, olacağımda.

İlkemin dedim; Kendim inanmadığım hiçbir haberi kamuoyu ile paylaşmadım, duyulması gereken her haberi belgeli, delilli kamuoyu ile paylaştığım gibi doğru olanlardı, burada ki düsturum.

 

Malatya"nın menfaati doğrultusunda alınan her kararda destek, uygulanması düşünülen ve yapılan her olumsuzluğun karşısında oldum ve de olacağım.

 

Malatyalının menfaatine dedim; Evet, Malatya"da mozaiğinde yaşayan her insanın çıkarını gözeterek ve koruyarak, haberler yapma gayreti gösterdim.

 

Birçok skandal denilebilecek haberlere imza attığım gibi bu haberlerimiz ve Köşe yazılarımın birçoğu başta Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisinde gündem oluşturdu, her türlü engelleme girişimlerine rağmen.

 

İlimize atanan birçok bürokrat, Malatya"ya gelmeden önce www.malatyaguncel.com haberlerini takip ederek Malatya"nın gündemini öğrendi.

 

Malatya Güncel Haber sitesi olarak, ciddiye alınmamızın en önemli faktörü, değerli yazar kadromuzun her hafta güncellenen yazıları olduğu aşikârdır.

 

Siyasi parti gözetmedik. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uyan, yasalar karşısında gerekenleri yerine getirip siyasi hüviyet kazanmış her siyasi sivil toplum örgütüne eşit mesafeyi yıllardır koruduk, korumaya da devam edeceğim.

 

Mesleğim diyebileceğim Gazetecilikte tanıdığım birçok kişi bu meslek üzerinden mal mülk sahibi oldu olmaları kadar da normal bir şey olmaz. Fakat ben bazılarının servetim dediği paraları bu işe girdiğimden beri mesleğim uğruna harcadım.

 

Pişman olup olmadığımı sorarsanız…

 

HAYIR, geçmişimin muhasebesini yaptığımda pişmanlık duyacağım konu bulamıyorum.

 

Allah"a binlerce şükür bu güne kadar Kirvemde dâhil hiç kimsenin kucağına oturmadım, yokluk yüzünden birilerine el pençe durmadım, dondurmadan başka bir şey yalamadım, hiçbir makamı terk ederken sırtımı dönmedim, her gelenin önünde kalktım, çıkar amaçlı hiç kimseye boyun eğmedim.

 

Tahmin ediyorum yazının bu bölümüne kadar okuduklarınıza anlam vermekte zorlandınız, “Bayram değil seyran değil” misali…

Gizli kalmasın; tek neden (!) kendini bilmezler mi desem veya kendilerini bir yerlere getirenlere şirin gözükmek için mi desem, bazı "şahsiyet"ler www.malatyaguncel.com için dedikodu mekanizmasına start verdi.

 

Bende tutar mı, tutmaz mı bilmem ama "balans" ayarı için yazma gereği duydum.

 

Temennimde ayarın tutmasından yana…

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Salim Reis Mersin
22 Mart 2010 Pazartesi 17:29
Onurlu ve Gururlu Malatya Sevdalısı
Murat Abi milli ve manevi değerlere sahip çıkanlar her zaman ya mahkemelerde veya kelli felli toplantılarda yargısız infaza uğramışlardır hani bir laf var DERLER ehh işte milletin ağzı çuval değilki büzelim onun için sizin bildiğiniz yol en iyi yol boş ver laf kalabalığı yapanları it ürür kervan yürür Malatya Güncel ailesinin hızla yükselen tirenti haliyle bazı yamyamları rahatsız etmiş olabilir sizi şahsınızda tanımasamda yazılarınızdan dolayı tanırım aynen adam gibi adamsınız yanar döner şakşakçılar kıskanmış olabilirler varsın kıskansınlar sizin dik duruşunuz biz okurlara yeter Allaha emanet olun Mersinden saygılar
sude
20 Mart 2010 Cumartesi 23:38
katılıyorum
sevgili murat bey,yorum yapan gamze arkadaşımıza katılıyorum.şeyma isimli yazarımız yazı yazmadığı halde hala yazılarını yayınlıyorsunuz. tarihde geçen yıl mart ayını gösteriyor. bence etik bir davranış değil. tarih sıralamasından bahsediyorsunuz, bir kaç kez fahrettin beyin daha sonradan yazmış olmasına rağmen,önceki yazarları önüne çıkardınız.geçen günde sumru hanımın yazısına sanırım işinize gelmediği için aysel hanımın yazısının üzerine çıkarmıştınız (tarih sıralamsını vurguladğınız için belirtiyorum). biz okuyucuların gözünden hiç bir şey kaçmıyor bunu belirtmek istedim.bunun dışında malatyaya kattığınız yeni gazetecilik anlayışından dolayı teşekkür ederiz.

CEVAP: Değerli Okuyucumuz, inan www.malatyaguncel.com'u bu kadar yakınen takip Okuyucularımızın olması gurur verici. Eleştirilerinizin mamaında haklısınız. Şeyma Hanımın ve diğer Akademisyen Yazarlarımızın bazı yazıları bilimsel açıdan ve gündemde ki yerini muhafaza ettiğinden öne çıkartıyoruz. Yazar sıralamasında bazen teknik hatadan dolayı değişiklik oluyor fakat kasıtlı yaptığımızdan dolayı değil sıralamayı manuel olarak yapıyoruz kaymalar oluyor farkındayız. Minimuma indirgemeye çalışacağız. Tekrar Teşekkür ederiz. (Murat Çelik)
gamze
20 Mart 2010 Cumartesi 18:42
ayırım yapmayın
sayın çelik iyi bir gazeteci olduğunuz yadsınamaz bir gerçek.fakat bazen gösterişe kaçan yazılarınız olduğuda gerçek.yzarlarım sitemde çok büyük destek ysazmışsınız.fakat çok büyük ayırım yapmaktasınız.siz bir yazınızda yazarların okunmaklarına göre değil tarihlerinbe göre yayınlandığını söylemiştiniz.fakat kafanıza ya da işinize geldiği gibi yayınlıyosunuz.daha sonra yazan birini tutup öncekını ekrandan kaldırıyorsunuz.veprof vs gibi karvizitlileri şu anda yazmadıkları halde millete sil baştan okutuıyosunuz.lütfen ayrım yapmayınkı saygı duyalım.
CEVAP: Değerli Okuyucumuz, öncelikle www.malatyaguncel.com okucusu olmanızdan dolayı teşekkür ederiz. Yazarlarımızın olduğu kadar şahsımında gösterişe ihtiyacı yok, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Öte yandan yazarlarımızın sıralaması yazıların tarihinde ve elimize ulaştığı saate göre sıralması yapılmaktadır. ayrımcılık www.malatyaguncel.com'un prensipleri dışındadır. Öte yandan "yazarlarımızın ve benim" ön sayfada yazım olsun diye bir iddiası ve de yazar sıralaması ile ilgili sıkıntı yaşamadık bir kaç teknik hatamız harici. Yazarlarımızın tüm yazılarıda günceldir. Teşekkür ederiz tekrar ilgi ve alakanızdan ötürü. (Murat Çelik)
İt Ürür Kervan Yürür
20 Mart 2010 Cumartesi 15:13
hotmail.com
Sevgili murat çelik öncelikle şunu ifade etmek isterimki atalarımız bugünlerimzi görerek ne güzel sözler sölemişler meyve veren ağacı taşlarlar o yüzden it ürür kervan yürür siz kişiliğinizden ödün vermediğiniz sürese isteyen istediği şeyleri sölesin Yüce rabbim okadar büyükkü gün gelir o sölediklerini kendileri yaşamadan can veremezler. Sizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum...
Bektaş Balcı
20 Mart 2010 Cumartesi 14:26
ALDIRMA GARDAŞIM GEÇ
Meyveli ağaca taş atmak deyimdir. Geçerlidir. Ben gıssa keseyim yine de.. * İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR *
Cihan
20 Mart 2010 Cumartesi 12:02
Postmodern posta koyma!
Hocam hiç gerek yoktu tankları hangardan çıkarmaya. Balansın, rotun, ön takımın süper, servislik işi yok... Hepimiz her şeyi biliyoruz... Malatya’da gazeteclik yapmak zor iştir, onu da biliyoruz. Hele hele dünyaya açık bir portalda bu işe soyunmak intihardır. Malatya’da en hızlı güncellenen ve 24 saat mesai isteyen bir işi beş parasız yapan deli de az bulursun, sayıları tükenen bir cinstir. Başarılı iş çıkmasından ötürü trafiği de yoğun olan bir site bu, data masrafı da hatırı sayılır tutar. Bir kamu hizmeti yap ama cepten yap, sonra kötü adam ol durumudur bu. Hiç balans ayarlarıyla oynama, varsa meyven taş atarlar, varsa mal sahibin kovar atanları. Ahan kovuyoruz, ulan utanmazlar… kış…kış…kış…!
sezai
19 Mart 2010 Cuma 18:37
teşekkürler abicim
senin dürüstlüğün açıksözlülüğün yeter abi.iyi yazmışsın.bazıları anlar inşaallah.herşey para değil.onur,şeref haysiyet önemli işte bu noktaya vurgu yapmışsın..ne diyeyim helal olsun sana.
ramazan doğru
19 Mart 2010 Cuma 18:06
ŞUNU DA UNUTMADAN SÖYLEYİM
bu dürüst habercilerden birisinin (..) de 2 çocuğu birden özel okullarda okuyor... aldığı maaşla okutmuyordur herhalde... 2 öğrencinin yıllık özel okul gideri yaklaşık 15 bin TL civarında da... söyleyim dedim sadece...
ramazan doğru
19 Mart 2010 Cuma 17:23
200 BİN TL DEĞERİNDE DAİRENİZ Mİ VAR?
murat bey ben sizi yakından tanıyorum, oturduğunuz evin ve işyerinin kirasını ödemekte bile zorlanıyorsunuz... siz de birileri gibi belden aşağı vurup habercilik yapsaydınız, sizin de 200 bin TL değerinde daireniz olurdu değil mi murat bey... ama siz kirada oturuyorsunuz, bu herşeyi anlatmak için yeterli değil mi? işin ilginç tarafı 200 bin TL değerinde daire de oturan zevatın yanında çalışanlar maaşlarını bile alamıyorlar... sonra da kalkmış dürüst haberciyiz diye geçiniyorlar, yazıklar olsun onlara... ama artık Malatya kamuoyu bunları da bilecek, türkiye nasıl aydın doğan medyasının iç yüzünü öğrendiyse Malatya kamuoyu da, (Mİ.RI.BÜ.)medyasının iç yüzünü de öğrenecekler... artık kaçış yok, pek yakında....
N.....C
19 Mart 2010 Cuma 14:24
FARKLI OLMAK
Sevgili Murat Çelik uzun yıllar önce ulusal basında çalışmış birisi olarak öncelikle ilkelerinizden ödün vermeden bu görevi ifa ettiğiniz için sizi candan kutluyorum,zira basın mensubu olarak çalışan kişilerin çok azı kişiliğinden taviz vermeden basın sektöründe kendini halka kabul ettirebilmiştir.Ödün vermeyenler zaten fazla barınamaz ve futbolcular gibi büyük paralarla başka bir gazeteye transfer olurlar ancak saf değiştirme işlemini yaparlarken kişiliklerini,benliklerini de satarak giderler.Ben uzun zamandır malatya günceli takip ediyorum,haberlerinizi güvenerek ve inanarak okuyorum çünkü siz el-etek öpmeden ve kişilerden maddi hiçbirşey beklemeden yapıyorsunuz bu işi ki bu da bu sektörde çok önemlidir,özellikle seçim esnasında çok köşe olan basın mensupları biliriz.İnsan hayatında çok önemli noktalar vardır ama bir nokta vardır ki bu çok önemlidir,işte bu çok önemli olan nokta vicdan muhasebesidir,bence siz bu konuda son derece rahat ve huzurlusunuz sevgili murat çelik....inanın bu insanoğlunda olması gereken en önemli özelliktir ve allah herkese nasip etmez,ne mutlu ki size bu konuda çok şanslısınız.Murat bey meyve veren ağaç taşlanır bunu biliyorsunuzdur...özellikle anadoluda biraz yükselmeye başlayın ve takdir edeniniz çok olsun ardından mutlaka nahoş şeyler duyacaksınızdır....!Benden size naçizane bir tavsiye... yolunuzdan bildiğiniz gibi yürümeye devam edin ve yüreğinizin götürdüğü yerlere gidin,siz her daim doğrunun yanındasınız,sizi seviyoruz murat çelik...yolunuz açık olsun,sevgiler,selamlar...
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı Bahis Siteleri | Royexmarkets | Betwinner | Haber Yazılımı: CM Bilişim