Murat  Çelik

Murat Çelik

İtibar Plaka ile gelecek ama...

A+A-

Şahin Kanayan Yaraya Parmak bastı

"TBMM Genel Sekreterliği, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin"in talimatı üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü ile “milletvekili özel plakası”nın nasıl olacağı konusunda çalışma başlattı."

Bu haberi okuduktan sonra "bu hizmet düşüncesini ayakta alkışladım." Bravo (!)

Allah razı olsun ne kadar önemli bir konu.

Milyonlarca seçmenin oyunu alarak Ankara'ya giden vekiller, Koskoca Ankara'da küçücük bir memurun "Yasak" kelimesi ile aracını istediği yere park edemiyor. Asgari ücretlinin giremezsin-yasak kelimesine uymak zorunda kalıyor.

Olacak iş değil ama yıllarca saygıdeğer milletevkillerimiz mağdur oldu.

Hafızalarınızı yoklarsanız muhakkak bir kaç olay hatırlayacaksınız.

Ben gazetelerde ki manşeti dahi hatırladım:

"Vekil Otoparkçı İle Kavga Etti",

"Trafik Kontrolu Yapan Polis ile Milletvekili Karakolluk Oldu",

"Milletvekili Trafik Polisine Sen benim kim olduğumu biliyormusun? dedi" bu ve benzeri bir çok haber okuduk izledik, dinledik.

Yalnızca milletvekillerine has olmasın bu plaka uygulaması.

Milletvekili eşlerine, çocuklarına hatta birinci derece yakın akrabalarına şayet yasalar el verirse iş ortaklarına da verilsin derim.

Şimdi abarttın Murat Çelik diyenleriniz olur aranızda, ama olsun ben iddialıyım bu konuda yukarda saydığım kişilerinde itibarı önemli, yoksa abarttın diyenler milletvekili eşlerini, çocuklarını, birinci derecede akrabalarını hatta iş ortaklarını itibarsız kişiler arasında mı görmek istiyor... Lütfen!

Hadi diyelim yalnızca Milletvekillerine tahsis edildi "özel plaka" ve onlar itibarlarını korudular, ya birlikte ama ayrı otomobillerde seyahat eden milletvekili eşleri, çocukları, birinci derecede yakın akrabalarını hatta iş ortakları itibarsız kişi olarak mı değerlendiriliecek?

TBMM"nin ulaşım biriminden sorumlu İdare Amiri Hüsrev Kutlu, bakın sayın milletvekillerimizin yaşadığı sıkıntıları ne güzel açıklamış:

“Milletvekilleri sık sık karayolu ile seçim bölgelerine gidip geliyor. Görevliler, tanımadığı için milletvekilinin aracının yolunu kesiyor, içeri almıyor, milletvekilini indiriyorlar. Askeri alana girişte de belde belediye başkanına asker selamı ile geç işareti verilirken, bir işareti olmadığı için milletvekili aracına geçit verilmiyor. Milletvekilinin saygınlığına uygun düşmeyen tartışmalar yaşanıyor”

Haksız mı sayın Kutlu?

Bence yerden göre kadar haklı!

Zaten zati muhteremlere milletvekili oldukları sürece itibar edilecek bu plakalarla bence emekli milletvekillerinede tahsis edilsin, onlarında itibar görmesi gerekir bence.

Birden aklıma bir soru takıldı "Tüm vatandaşlar yasalar önünde eşit değil mi?"

Oruç olmazsa idim inanın bunu da araştırırdım ama "oruç olmamam hasabi ile birazda asabi oluyorum, o nedenle bu sorunun cevabını araştırmayayım.

Hayırlı Ramazanlar...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

8 Yorum