Kars’ta YKS heyecanı başladı

Kars’ta YKS heyecanı başladı

Kars'ta Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) heyecanı başladı. Sınava girecek öğrenciler aileleriyle birlikte Harakani Türbesi'nde sınav öncesi...

A+A-

Kars'ta Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) heyecanı başladı. Sınava girecek öğrenciler aileleriyle birlikte Harakani Türbesi'nde sınav öncesi dua ettiler.

Kars'ta sınava girecek öğrenciler önce Harakani Türbesi'ni ziyaret etti. Sınav öncesi Harakani Türbesi'ni ziyaret eden öğrenciler ve aileleri dua ettikten sonra sınava girecek okulların yolunu tuttular.

Öğrenciler sınav merkezlerine geldiklerinde görevli polisler tarafından karşılandı. Polisler sınav öncesinde öğrencilere moral vererek başarı dileklerinde bulundu. Öğrenciler, üst aramaları polis ekipleri tarafından titizlikle gerçekleştirildikten sonra sınav salonuna alındılar.

"Aileler okul bahçesi dışında bekledi"

YKS sınavına giren öğrencilerin aileleri ise okul bahçesi dışında heyecanla bekledi. Aileler, çocukları için dua etti. Öğrenciler içeride ter dökerken aileleri de dışarıda heyecanla beklemeye başladı.

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı, Temel Yeterlilik Test (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumda tamamlanacak. TYT sınavı 26 Haziran'da, AYT ve YDT sınavı da 27 Haziran'da gerçekleşecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT