• BIST 94.541
 • Altın 194,542
 • Dolar 4,7355
 • Euro 5,5009
 • Malatya : 20 °C
 • Ankara : 15 °C
 • İzmir : 23 °C
 • İstanbul : 21 °C
 • Elazığ : 18 °C
 • Adıyaman : 19 °C
 • Trabzon : 23 °C

Kelkit’te İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

15.10.2016 19:08
Kelkit’te İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde Vali Okay Memiş başkanlığında geniş katılımlı İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde Vali Okay Memiş başkanlığında geniş katılımlı İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

İlçe merkezindeki bir kafeteryada düzenlenen toplantıya Vali Okay Memiş, Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Garnizon Komutanı Albay Cezayir Danışan, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, yatırımcı kurumların il müdürleri, Belde Belediye Başkanları, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Daha çok muhtarlara konuşma imkanı verilen, ilçe genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapılan toplantı Kelkit'in kamu kaynaklarından aldığı payın artırılması ve Kelkit'in gelişip kalkınması noktasında fikir jimnastiği ortamında geçti.

Toplantının açılışında konuşan Vali Okay Memiş, gecelerini gündüzlerine katarak, derslerine çalıştıklarını, Gümüşhane'nin 5 ilçesi, 320 köyü, 440 yaylası ve 150 bin nüfusuna hizmet etmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin özellikle son 14 yılda şantiyeye döndüğünü, büyük hizmet ve yatırımlar yapıldığını ifade eden Vali Memiş, bundan Gümüşhane ve ilçelerinin de faydalandığına vurgu yaparak, bu yatırımların artarak devam etmesi için çaba gösterdiklerini kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ve Gümüşhane'nin de içinde olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yönelik yeni teşvik düzenlemesinin Gümüşhane için büyük bir avantaj olacağını belirten Vali Memiş, Türkiye'nin organik tarım ve hayvancılık konusunda örnek ilçesinin Kelkit olacağını, gölet inşaatları ve sulamalarının tamamlanmasının ardından Kelkit'te organik süt üretiminin de artacağını söyledi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül ise konuşmasında Torul ve Kürtün'den sonra üçüncü kapsamlı koordinasyon toplantısını Kelkit'te yaptıklarını anımsatarak, amaçlarının muhtarların sorunları daha iyi bildiği yaklaşımıyla çözüm üretme çabası içerisinde olmak olduğunu belirtti.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş'in göreve başladığı 3 aylık süre içerisinde makamında oturmadığını, sürekli halkla iç içe olduğunu vurgulayan Akgül, "Bizde Ankara'dan ona elimizden geldiği kadar katkı sunarak sizlerin hizmetlerini en iyi şekilde görmesini sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

"ÜLKEMİZİN KALKINMA HAMLESİNİ HİÇ HIZ KESMEDEN SÜRDÜRMESİ GEREKİR"

Türkiye'nin 15 Temmuz'da hain ve alçakça bir darbe girişimine maruz kaldığını ve bu girişimin sonunda bağımsızlık mücadelesini kazandığına vurgu yapan Akgül, "Bu süreçte dahi biz birgün olsun yatırımlarımızı, hizmetlerimizi aksatmak gibi keyfiyeti çerisinde olmadık, bundan sonra da olmayacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı ve dik duruşu sayesinde milletimizin de onun yanında olmasıyla bu hain girişimi atlattık. Ama bu bizi sakın ha uyku moduna getirmesin. Su uyur düşman uyumaz misali biz her zaman uyanık ve tetikte olacağız. Ülkemiz üzerinde büyük bir oyun oynanıyor. Küresel güçler hep birlikte kararlılıkla, özellikle sayın Cumhurbaşkanımızın şahsına yönelik itibarsızlaştırma girişiminde bulunuyorlar. "Cumhurbaşkanını itibarsızlaştırır etkisizleştirirsek Türkiye'yi de etkisizleştiririz, Türkiye'yi etkisizleştirirsek bütün mazlum coğrafyadaki ülkeleri de etkisiz hale getirebiliriz" anlayışındalar. Bugün güneydoğuda yeni planlar yapma hevesinde olan güçler var. Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan olduğu sürece yapamayacaklarının farkındalar. Bize rağmen hiç kimsenin Ortadoğu'da senaryo yazıp kendi başlarına oynama lüksleri kalmadı. Bunun için de ülkemizin kalkınma hamlesini hiç hız kesmeden sürdürmesi gerekir. Bu da köylerimizden, ilçelerimizden, beldelerimizden, illerimizden başlamalı ve devam etmelidir" diye konuştu.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş da Kelkit'in 15 Temmuz'da gösterdiği duruş için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, o dönemde ilçede yaptığı bir konuşmada sarf ettiği "Sakın merak etmeyin yatırımlarımız aynen devam edecek" sözlerine atıfta bulunarak, "O günden bugüne kadar hiçbir şantiyemiz kapanmadığı gibi yeni ihaleleri de yapmayı ihmal etmedik" ifadelerini kullandı.

"O KADAR ÇOK İHALE YAPIYORUZ Kİ KAMU İHALE KURUMUNDAN TARİH ALAMIYORUZ"

İlçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımları sıraladıktan sonra "Biz bu işleri yaparken sizlerden verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz" sözlerini sarf eden ve "O kadar çok ihale yapıyoruz ki kamu ihale kurumundan tarih alamıyoruz" diye konuşan Pektaş, göletlerin yapımı sırasında bozulan köy yollarını, göletlerin sulama ihalelerine koydukları bir maddeyle çözdüklerini ve iş bittikten sonra hem sulama tesislerine hem de sıfır köy yoluna sahip olacaklarını söyledi.

"BİZ BU BÖLGEYİ GIDA ÜRETİM MERKEZİ VE OVA DIŞINA İHRACAT ÜSSÜ HALİNE GETİRECEĞİZ"

Sadece Kelkit ilçesinde Devlet Su İşleri'nin şantiyelerinde devam eden işlerin toplam bedelinin 420 milyon TL olduğunu belirten Pektaş, "Bu çalışmalar bittiğinde 200 bin dönüm arazi sulayacağız. Türkiye'de en verimsiz yerde bile sulanabilir tarıma geçildiğinde dekarda 750 lira gelir artışı oluyor. Tüm bunları sizin için yapıyoruz. Bunlar çok ciddi projeler. Şimdiden kendinizi hazırlayın. 3-4 yıl sonra burada tarım ve hayvancılıkta çok büyük canlanma olacak. Biz bu bölgeyi adeta bir gıda üretim merkezi ve ova dışına ihracat üssü haline getireceğiz. Güzel bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Sizlerle de iletişim sorunumuz yok. Bizler köylülerimizin emrindeyiz. Ne istediğiniz ve talebiniz varsa bunları karşılamak durumundayız. Valimizin gelmesiyle yeni bir heyecan başladı. Hızlı bir şekilde yapıyoruz. İnsanlarımızın temel ihtiyacı bizim birinci önceliğidir" dedi.

Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz toplantıya katılan herkese teşekkür ederken, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ise "Hizmetin sınırı yok" tespitinde bulunarak "Yaptıkça da hizmete doyum olmuyor. AK Parti iktidarları döneminde ilimiz ve ilçemize çok önemli hizmetler geldi. Başından beri bu hizmetlere vesile olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Köy ve mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerini birinci ağızdan şehrin en yetkili kesimlerine iletme fırsatı bulduğu, sorularına cevaplar aldığı toplantı yaklaşık 3,5 saat sürdü.

"REKLAMA VE ŞOVA DÖNÜK İŞLER DEĞİL, SORUNLARI ÇÖZMEYE YÖNELİK İŞLER YAPIYORUZ"

Toplantının sonunda bir değerlendirme konuşması yaparak reklama ve şova dönük işler değil, sorunları çözmeye yönelik işler yapmaya gayret ettiklerini ifade eden Vali Memiş, "Sorunlar neyse bizzat gidip yerinde görerek, samimi olarak çözmek en büyük gayretimiz, en büyük çabamız. Biz, Sayın Milletvekillerimizle, il müdürlerimizle, ilçe yöneticilerimizle dersimize çalışıyoruz. Sizler de muhtarlarımız olarak dersinize çalışacaksınız. Herkes elini taşın altına koyacak. Gümüşhane'yi, Kelkit'i birlikte yöneteceğiz. Kelkit'e geldiğimizde, Sayın Milletvekillerimizle, Kaymakamımızla, İl Genel Meclisi üyelerimizle ve kurum müdürlerimizle köylerimizi geziyoruz ve sizlerin talepleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Ancak bunları yaparken önceliklere göre bütün eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz planlama neticesinde Allah'ın izniyle sizlere verdiğimiz sözlerimizi yerine getireceğiz. Belli bir süre sonra tekrar bir araya geleceğiz ve almış olduğumuz notlarımızın ne kadarını tamamlamışız, çözebilmişiz bakarak faaliyetlerimize devam edeceğiz" diyerek toplantıyı bitirdi.

Soru-cevap kısmında muhtarların gündeme getirdiği en önemli konulardan birisi ise en büyük ilçe konumundaki Kelkit'e Gümüşhane Üniversitesine ait bir fakülte kurulması talebi oldu. Hem Vali Memiş, hem de Milletvekilleri Akgül ve Pektaş bu konunun takipçisi olduklarını ve bununla ilgili yoğun bir mesai harcayacaklarını söyledi.

Toplantıda yeni yapılan karayollarıyla birlikte ikiye bölünen köylerde hayvanların da geçiş yapabileceği alanlar oluşturulması talepleri, kanalizasyon şebekesi olan köylerde çevre kirliliğine yol açabilecek durumların önlenmesi, ilçe merkezine yüzme havuzu talebi ve Kelkit Anadolu Lisesinin Fen Lisesine dönüştürülmesi talepleri dikkat çekti.

Kelkit’te İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Kelkit’te İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Kelkit’te İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Kelkit’te İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Erkek Gümüş Yüzük21 Mayıs 2018 Pazartesi 19:09
 • Plaj Giyimi21 Mayıs 2018 Pazartesi 19:02
 • Baby2go21 Mayıs 2018 Pazartesi 19:00
 • Enerji Tasarrufu için Ne Yapılmalı?16 Mayıs 2018 Çarşamba 13:27
 • İngilizce Konuşmayı Öğrenebilirsiniz16 Mayıs 2018 Çarşamba 13:23
 • Evde Bakım Yöntemi Yeni Yöntem DentSticks09 Mayıs 2018 Çarşamba 15:46
 • Kıbrıs Sperm Donasyonu28 Nisan 2018 Cumartesi 14:32
 • Özgür zaman kontrol sistemleri18 Nisan 2018 Çarşamba 15:07
 • Erkek Mont17 Nisan 2018 Salı 17:01
 • Yüz Temizleme Jeli17 Nisan 2018 Salı 16:59
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim