• BIST 107.792
  • Altın 151,812
  • Dolar 3,7027
  • Euro 4,3496
  • Malatya : 18 °C
  • Ankara : 15 °C
  • İzmir : 21 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • Elazığ : 17 °C
  • Adıyaman : 22 °C
  • Trabzon : 19 °C

Kudrete muhtaçsan damarlarındaki kanı hatırla!

29.08.2012 00:47
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Kutlu zaferin bir yıldönümünü daha hep birlikte coşkuyla ama biraz buruk yaşıyoruz.

Evet bir 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı daha anıyoruz. Muhteşem zaferi, bebek katili eli kanlı terör belasının gölgesinde kutluyoruz.

26 Ağustos sabahı, yani Anadolu kapılarının kahraman Türk milletine açıldığı Malazgirt Zaferi’nin yıldönümünde başlayıp 5 gün 5 gece devam eden meydan muharebelerinin sonunda imha edilen düşmanın Anadolu’dan atılışının yıldönümündeyiz.

Farkında olanlara ne mutlu...

Cephede savaş alanını gezerken Mustafa Kemal Atatürk, ellerini açıyor ve Fatiha okuduktan sonra şöyle dua ediyordu, Yüce Allah’a:

“Ya Rab!

Bana suç yazma, beni ölenlerin sorumlusu yapma.

Yunanlılar yurduma girdi. Milletimin namusuna saldırdı.

Türklüğe ve sana inanan dua eden Müslümanlığı yok etmek istediler.

Yurdumu kurtarmak için bu savaşı yaptırdım.

Beni istilacı kumandanlarla bir tutma!

Türk Milletinin kurtuluş savaşında dökülen kanlardan dolayı beni affet...”

Yine Türk’ün Büyük Önderi Atatürk, o yılları özetlerken şöyle diyordu:

“...Arkadaşlar! Bu Anadolu zaferi tarih arasında, bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kâdir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Önümüze dikilen bütün mevanii birer, birer yıkıp aştıktan sonra bugün artık Misak-ı Milli’nin çizdiği hudutlar dâhilinde, mesut, müreffeh ve hür yaşamak için, her ne lâzımsa, bunların hepsini istihsâl edeceğiz.

Düşman elleriyle viran olmuş ve milletimiz tarafından her köşesini kurtarmak için seve, seve can verilmiş ve çocuklarımızın kanıyla sulanmış olan yurdumuzun ufkunda artık sulhun tatlı güneşi gecikmeyecektir.”

İşte o günlerden bugünlere geldik...

“Türk’üm” demenin suç sayıldığı günlerden geçiyoruz. Türk ile Türklük ile alay edenlerin prim yaptığını görüp ızdırap duyuyoruz!

Bu büyük ızdırap içinde tesellim, kudrete muhtaç olanlara Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde olduğu gibi damarlarındaki kanı hatırlatıyorum!

“Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

Ne mutlu Türk’üm diyene!

Son noktayı Büyük Önder Atatürk’ün o günlerden bu günlere taşınan büyük iman ve inancını ifade eden sözleriyle koyalım:

“- Burada akan Türk kanları, bu semada pervaz eden şehit ruhları devlet ve Cumhuriyetimizin ebedi muhafızlarıdır!”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
dkapkiner
01 Eylül 2012 Cumartesi 13:32
Hangisi bilimsel?
Anlamıyorum,"GÜÇ İMANDANDIR"bilisel oluyor;"DAMARLARINDAKİ ASİL KANDADIR"bilim dışı oluyor,ne iştir anlamıyorum?Maalesef bir iddiamı tekrar yazacağım ki yorumları okumadan cevap yazıyorsunuz.Bir önceki yorumun son cümlesini okusaydınız ne demek istediğimi anlardınız.
BİR YORUMCU
31 Ağustos 2012 Cuma 09:54
KERAMET KANDA DEĞİL
Bilimden uzak iddiaları tez olarak bile ileri sürmek doğru olmaz.Sekiz kategoriden ibaret olan kan grubunun hiç biri KUTSANAMAZ.Biri diğerinden değersiz addedilemez.Asalet İMANDAN gelir.İMANSIZ ASALET FOSTUR ÇÜRÜKTÜR.Çanakkalede 275 kg.lık top mermisini top kundağına yerleştiren SEYİT ALİ'nin gücü İMANINDAN gelir.Rahmetli ÖZAL,ATATÜRK'ÜN her sözü tanrı buyruğu değildir demişti.21.y.y safsataları kesinlikle reddeder.GÜÇ,İMANDANDIR.Kanda değil.Daha açık nasıl ifade edilir ki..
dkapkiner
31 Ağustos 2012 Cuma 02:19
Hoş mu geldik?
Acaip yollara baş vurursunuz.Hz.Muhammed' hadisleri tabi ki müslümanım diyen herkes için önemli.Eğer bu işe dalarsak bu yazdıklarınıN aksi ayetleri ben de yazarım iş İçinden çıklımaz hal alır.Neyse altı ay sonra yine din konusu çıktı karşıma,gerilmek istemiyorum.ZAFER'İN VE BAYRAMIN KUTLU OLSUN SEVGİLİ RAMAZAN DURMUŞ VE EY TÜRK MİLLETİ.SEN YİNE DAMARLARINDAKİ ASİL KANA GÜVEN.İNANCIN VE İMANIN BU GÜVENİ GÜÇLENDİRİR.
dkapkiner
31 Ağustos 2012 Cuma 02:09
Hoş bulduk...
Geldin mi böyle geleceksin değil mi?Sevgili "BİR YORUMCU".Keşke siz de bana sizin bana hitap ettiğiniz gibi hitap etme şansını verseydiniz.Neyse,önemli değil.Sadece şunu hatırlatayım ki ben (d)kapkiner'im.Malatya^da başka Kapkıner'ler var tabi.
Uzatmayayım sevgili arkadaşım yazdıklarından hiç bir şey anlamadım.Anlamadım derken yazarın yazısı ile ilgili olarak bir şey anlamadım.Sanal alemde tartışıyorsunuz kendinizi yanlış anlatabilirsiniz.Neden açık olmazsınız da böyle kan grubu falan gibi
BİR YORUMCU
31 Ağustos 2012 Cuma 00:31
ÇÜNKÜÜÜ,
ALLAH RESULU,
KOSTANTİNENİN,
FETHİNİ,
MÜJDELERKEN,
BU MÜBAREK IRKIN,
SİNYALİNİ VERMİŞTİ,
BU IRKTAN OLANLAR,
KUTSANMIŞ SAYILIR,,
ANCAK,
İMANA,
VEDE İSLAMA,
İHANET EDENLER,
LANETLİ,
SAYILIRLAR,,
ANLADINIZ SANIRIM...
MESELE,
KAN GRUBU DEĞİL,
İMAN MESELESİDİR..,
GAGAUZ TÜRKLERİ ,
BİLE,
İMAN EDERLERSE,
KUTSANMIŞ SAYILIR,
ANLASANIZ ARTIK ,
sayın KAPKINER...
dkapkiner
30 Ağustos 2012 Perşembe 15:52
Akif'i kullanmayın...
"Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal: "

"Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal? "

Kan gruplarını yazan arkadaş,olaya bu şekilde bakarsanız size bu konuda bir şey anlatmak mümkün değil.Düşüncene de saygı duyuyorum.Ancak M.Akif'i örnek veriyorsun ;yukarıdaki ifadeler de Akif'in.Akif ırkçılık mı yapıyor şimdi?
Biz Akif'i çok iyi biliyoruz efendim lütfen şairi kullanmadan kan gruplarını yazınız.Ayrıca verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
BİR YORUMCU
30 Ağustos 2012 Perşembe 13:27
İMANDIR OL CEVHER Kİ,,,
İMANDIR OL CEVHER Kİ YA RAB NE BÜYÜK/İMANSIZ OLAN PASLI YÜREK SİNEDE YÜK..M.AKİF ERSOY.
Muhtaç olduğumuz kudret kan hangi kan grubuyla ifade edilmiştir?Dünyada kan gruplarının dağılımı :

0 RH pozitif Her 100 kişiden 40´ı
0 RH Negatif Her 100 kişiden 7´si
A RH pozitif Her 100 kişiden 34´ü
A RH Negatif Her 100 kişiden 6´sı
B RH Pozitif Her 100 kişiden 8´i
B RH Negatif Her 100 kişiden 1´i
AB RH Pozitif Her 100 kişiden 3´ü
AB RH Negatif Her 200 kişiden 2'si
dkapkiner
30 Ağustos 2012 Perşembe 10:49
Yarın Artık Bugündür.
" Efendiler, bu beyanatımla, millî varlığı sona ermiş sayılan büyük bir milletin istiklâlini nasıl kazandığını, ilim ve tekniğin en son esaslarına dayanan millî ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım.
Bugün ulaştığımız sonuç, asırlardan beri çekilen millî felâketlerin yarattığı uyanıklığın eseri ve bu aziz vata-nın her köşesini sulayan kanların bedelidir."K.Atatürk
“Ey bugünün Türk genci! Bütün bu işlerin yapılması, asırlardan beri seni bekliyor.”"Z.Gökalp
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim