Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya Uluslararası Film Festivali aklımı çeldi

A+A-

Malatya Uluslararası Film Festivali aklımı çeldi 'Magazin Haberciliği En Güzeli'

Malatya Uluslararası Film Festivali, programlarda yer aldığı gibi satır, satır uygulanarak start aldı.

Geçtiğimiz günlerde muhalif olduğum konular bir yana Malatya Uluslararası Film Festivali Organizasyonunu gerçekleştiren Arkadaşları tebrik ve takdir etmek istiyorum.

Hani derler ya "Ekmeği Ekmekçiye Ver, Bir Ekmekte Üste Ver" (Türkçe meali: Verilecek ücret ne kadar çok olursa olsun, her iş uzmanına yaptırılmalıdır) Atasözümüzü İstanbul Organizasyon ilk gününde hak etti.

İnşallah, Valimiz Doç. Dr. Ulvi Saran gelecek yılda ilimizde görev yapar ve bu festival geleneksel hal alır.

Gerçi Devlette devamlılık esastır fakat bu iş devlet işinden ziyade gönül işi, yıllardır Malatya"da söz sırası gelmiş ve eline mikrofon almış herkes konuşmuştu Ünlü, Ünsüz. Altın Portakal Film Festivaline ve İpek Yolu Film festivallerine öznenler. Fakat Sayın Valimiz konuşmaktan ziyade icraatı yeğlediğinden, düşündüğünü uyguladı ve başardı.

Evet, artık Bizimde  Film Festivalimiz var.

Trabzonlu olarak, unutulmaya yüz tutmuş Malatya"nın ismini ilk önce Ankara"da hatırlattı, ardından İstanbul"da Malatya Film Festivali tanıtım toplantısı ile Türkiye"ye tekrar duyurdu. Çocuk Yuvası skandalı, içme suyu zehirlenmesi ve Misyoner cinayetleri ile var olan kötü imajını gölgede bırakacak Festivali Malatya"ya kazandırdı Vali Saran.

Bundan sonrası Bizlere yani tüm Malatyalıların asli görevi olmalı Malatya Uluslar arası Film Festivali"ni geleneksel hale getirmek.

Ya aslında Malatya Film Festivali"nin geleneksel hale gelmesini canı gönülden istiyorum(!).

İşte o zaman Magazin Haberciliği de gelişir ve bende "siyaset-arsızlık-yolsuzluk" haberlerini yapmaktansa Magazin Haberciğine başlarım, diye düşünüyorum.

Sakın yanlış anlamayın şuan yaptığım "siyaset-arsızlık-yolsuzluk" haberlerini de severek yapıyorum ama arsızı-hırsızı yazmak zevk vermiyor inanın.

Şuan okuduğunuz yazımı da büyük bir zevkle iştahla yazdım, gecenin bu saatinde de olsa.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

8 Yorum