Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya’da seçim sonucunu kadınlar belirleyecek

A+A-

Türkiye, tarihinin en tartışmalı seçimine ‘paralel-devlet’, ‘çete’, ‘dinleme’ ve ‘tape’ salvoları arasında gidiyor.

Partiler açısından dönüm noktası.

Seçimlerden galip çıkabilmek için sağdaki ve soldaki partiler seçim işbirliği arayışına girdiler.

İktidar ve Ana Muhalefet Partileri Malatya’da gövde gösterisi yaptılar bir duyuma göre Mart ayının 22’sinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de miting yapacak.

Büyükşehir seçimlerinde iktidar partisi AK Parti’de sıkıntı yok gibi görünse de önümüzde ki, 20 gün nelere gebe bilinmez. Biz iktidarız edasıyla değil de devamı için çalışmalıyız düsturu ile önümüzdeki günleri dolu, dolu geçirmelidir.

CHP ve MHP’nin ithal adayları Malatya’daki çalışmalarını belediye başkanlığı için değil de gelecek Milletvekili seçimlerinde isimlerinden bahsedilsin edasını bırakıp Malatya ve Malatyalı için uzun vadede neler yapacaklarını anlatmaları gerekiyor.

SP adayı milletvekilliği yaptığı partiyi eleştirmeyi bırakıp, gelişen be büyüyen Malatya’yı daha nasıl büyütebilirim düşüncesi ile geriye kalan süreyi geçirmelidir.

Merkez ilçelerden Battalgazi ve Yeşilyurt adayları elle tutulur proje açıklamamalarına rağmen her partinin adayı eşit muamele görüyor… Bu seçim bölgelerinde Battalgazi’deki Bağımsız adayı göz ardı etmemek gerekiyor.

Doğanşehir, Akçadağ, Hekimhan ve Darende ilçelerinde iktidar partisine teveccüh var gibi görünse de adaylara parti tabanından tepkiyi göz ardı etmemek gerekir, kırsal adaylara oy verilir, genel başkanlara değil.

Kale, Pütürge, Doğanyol, Kuluncak ve Yazıhan ilçeleri kendi çapında mücadele veriyor, bu bölgelerde isimler kendilerine has oylarla seçileceği için kimin kazanacağı net değil.

İçinde bulunduğumuz devir teknoloji devri, kadınlarımız internette olsun diğer zamanın iletişim araçlarını yakinen takip ediyor ve kullanıyor.

Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde kendilerini rahatlıkla ifade ettikleri gibi istediği bilgilere de kolayca erişim sağlıyorlar.

Bugüne kadar yapılan her iki mitingden çıkardığım ve emin olduğum konu Malatya’da seçim sonucunu kadınlar belirleyecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT