Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatyaspor siyasi fatura ödüyor

A+A-

Malatyaspor"un son 10 yllık geçmişi ile ilgili yaptığım araştırmada sonuç olarak kısa ve öz olarak yazmam gerekenin “Malatyaspor Siyasilerin, Spora Siyaset bulaştırması ile bu hale getirildi” demem yetmez bu konuyu biraz açmam gerekir diye düşündüm.

 

Spor ile Haberciliği karşılaştıracak olursak; “Haberlere siyasi yorum katarak kamuoyuna sununca ortaya ne çıkıyorsa, spora siyaset katılınca da çıkan sonuç değişmez.

 

Yalnızca o siyasi görüşü benimseyenler haberleri okur ve okudukları ile kalır. Objektif yapılan haberler her kesim tarafından okunur yorumlanır hatta gündem oluşturulur.

 

Bu durum sporda hele de Malatya"mızda futbolda da olmalı.

 

Süper Lig"dee adını altın harflerle yazdırmış Malatyaspor"a siyasilerin başkan olması ve başkan olanlarında siyasete bulaşması ile Malatyaspor bugün kara günlerini yaşadığı gibi önümüzde ki günlerde de yaşayacaktır.

 

Hal böyle devam ederse…

 

1998-1999 sezonu sonrası, Mehmet Yaşar Çerçi üzerinde oluşturulan baskılar sonucu hem belediye başkanlığı hemde Malatyaspor başkanlığı görevini yaptı. İyi mi oldu kötü mü oldu bilmem ama nitekim Malatya Belediye Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)"den seçilmiş başkandı ve o doğrultuda yönetim oluşturdu.

 

Ardından gelen Hikmet Tanrıverdi, Mehmet Yaşar Çerçi güdümündeve doğrultusunda göreve seçildi ve siyasete atıldı.

 

Haşim Karadağ döneminde bu durum biraz farklı gibi görünsede “parayı veren düdüğü çalar” misali AK Parti"den Malatya Belediye Başkanı seçilen H.Cemal Akın maddi yardım musluğu açtığı için AK Parti ağırlıklı bir Yönetim oluşturdu..

 

Yıl 2009 Yerel Seçim yapıldı, H. Cemal Akın"a yakınlığı ile bilinen Haşim Karadağ  Belediyeden yardım alamayacağı kanaati hasıl olunca (nedeni her  ne kadar ligden düşme gibi görünse de 29 Mart 2009 da yapılan yerel seçimlerde perde arkasında desteklediği aday kazanamayınca) görevinden istifa etti.

 

İstifanın ardından Malatyaspor son sahipsiz kaldı.

 

Aslan Yürekli fakat kendi imkânları ile maddi krizi aşacak durumu olmayan başkan ve yönetim yine siyasilerin desteği için tanışma ve yardım talebi ziyaretlerine başladı.

 

Allah Yar Ve Yardımcıları olsun, derim…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum