Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya'yı Üniversite ile Buluşturdu

A+A-

Malatya İnönü Üniversitesi tarihinde ilk kez Malatyalı İş adamının yatırımını yaşadı.

İnönü Üniversitesi"nde aynı zamanda duygusallığın zirve yaptığı gündü.

Hayırsever ve Eğitim gönüllüsü Malatyalı iş adamları Mustafa ve Adnan Başdemir tarafından anneleri adına yaptıracakları ilköğretim okulunun temel atma töreninde Mustafa Başdemir yaptığı konuşmanın son bölümde sevinçten dolayı duygusallaştı ve kelimeler boğazında düğümlendi. Çok güzel duygu eminim Allah tüm varlıklı Ailelere nasip etsin.

Hayırlı Evlat büyütmüşler,  zor şartlarda okuduklarını inkar etmek yerine o günleri yad ederek,  gelecek nesillerimizin o zorlukları yaşamaması için takdire şayan girişimde bulundukları için teşekkür ederim.  Cennet Mekânları Olsun.

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik"te çocuklar kadar şendi, temel atma öncesi yaptığı konuşmada bunu açık, açık söyledi; "35 yıllık geçmişi olan İnönü Üniversitesi olarak anlamlı ve mutlu bir gönü birlikte yaşıyoruz. Bugünün anlamı şudur; bu toplumda devlet ve millet kaynaşması gerçekleştiğinde devletin kurumlarını temsil eden yetkililerin toplumla doku uyuşmazlığı olmadığı müddetçe toplumuyla hareket ettiği müddetçe bu toplumun çok şeylere kadir olduğunun ispatının günüdür.”

Rektör Çelik, haklı ve gururluydu, Malatya ile İnönü Üniversitesi bir bütün olmuştu. Emeği inkâr edilemez, Rektör Çelik göreve başladığında yaptığımız sohbette yönelttiğim “Hocam Malatyalı olarak Malatya"da üst düzeyde görev yapmak riskli değil mi?” sorusuna; “Malatyalıyım ve memleketime hizmet edeceğim için çok mutluyum.” Demişti.

Bugüne kadar yaptıkları ve bu ay içerisinde İlahiyat Fakültesi binasını ve onunun arkasından Malatya Belediyesi ve MİAD'ın katkısıyla fakir fukaranın kalacağı 108 yataklı bir konukevinin temeli atılacağını duyurması sözlerini teyit ediyordu.

 Yolun açık olsun Sayın Rektörüm.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum