• BIST 98.382
 • Altın 277,739
 • Dolar 5,7832
 • Euro 6,4436
 • Malatya : 24 °C
 • Ankara : 23 °C
 • İzmir : 25 °C
 • İstanbul : 21 °C
 • Elazığ : 24 °C
 • Adıyaman : 27 °C
 • Trabzon : 22 °C

Muratpaşa adayı Enc, projelerini tanıttı

09.02.2019 14:13
Muratpaşa adayı Enc, projelerini tanıttı
AK Parti'nin Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökcen Özdoğan Enc, "Muratpaşa kazanacak sen kazanacaksın" sloganıyla düzenlenen lansmanda 55 projesinin tanıtımını...

AK Parti'nin Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökcen Özdoğan Enc, "Muratpaşa kazanacak sen kazanacaksın" sloganıyla düzenlenen lansmanda 55 projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Kent merkezindeki bir otelde düzenlene tanıtıma, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın, Atay Uslu,Kemal Çelik, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu ve çok sayıda partili katıldı.

Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Enç, kalkınma ve demokrasi yerelde başlayacağını belirterek, gelişen dünyayla birlikte yerel yönetimlerden beklentilerin farklılaştığını dile getirdi.

Bu beklentilerden bahseden Enç, " Kentsel dönüşüm, alt yapı, mülkiyet, kent içi trafik, otopark yetersizlikleri gibi şikâyetler de belirginleşmeye başladı. Sosyal donatı alanlarının arttırılması, bireysel yaşam konforunun yükseltilmesi, mimaride yatay yapılaşma, sosyo-kültürel alanların arttırılması ve kent estetiği gibi konular yerel yönetimlerin öncelikleri oldu. Ayrıca katılımcı, şeffaf, denetlenebilir, demokratik bir yönetim anlayışı ile hizmetin eşit bir şekilde dağıtıldığı, kadın, çocuk, yaşlı ve engellilerimize pozitif ayrımcılığın yapıldığı, sokak canlılarımızın da ihmal edilmediği süreç kent kültürünün temelidir." ifadelerine yer verdi.

Enç, Muratpaşa'da yaşayanların kentle bütünleşmesini, kente ait hissetmesini, kente karşı sorumluluk duygusunun gelişmesini sağlayacak adımlar atmak öncelikli hedefleri olacağının altını çizen Enç, " Bu bilinci oluşturmak için, Muratpaşa'yı fiziksel, kültürel olarak beslememiz, tarihi kültürel alanları ön plana çıkarmamız, kentimiz de yaşayan vatandaşlarımız arasında ortak bellek oluşturmamız gerekmektedir. Muratpaşa'da kentlilik bilincinin yüksek bir toplum olması için, kentteki sosyo-kültürel ve sanatsal yaşamın zenginleştirilmesi ve aktif kentsel yaşama bölgemizdeki tüm kesimlerin katılımının sağlanması ön koşuldur. Kent kültürü ise kente toplumun ürettiği her şeydir. Binalardan, araçlara, yönetim anlayışından bilgisayar sistemlerine kadar ne varsa o kentin kültürüne aittir."dedi.

"Kent konforu"

Muratpaşa'da kent konforunu yükselteceklerini işaret eden Gökcen Özdoğan Enç, " Eğitim, sağlık, ulaşım, sosyo-kültürel sanatsal etkinlikler, spor, eğlence, yeşil alan vb hizmetler grubunun planlayıcısı yerel yönetimlerdir. Amacımız kamu yararına öncelik veren, eşitlikçi, özgürlükçü, katılımcı bir yerel yönetim anlayışını Muratpaşa'da hakim kılmaktır. Biz Muratpaşa'yı emanet olarak görüyoruz. Bu emanet bize verilirse ki inşallah verilecek Emanete asla ihanet etmeyeceğiz. Tevazu, samimiyet, gayret ile "memleket işi gönül işi" diyerek yola çıktık. Klasik belediyecilik hizmetleri olarak tanımladığımız hizmetler, artık belediyecilik başarı ölçüsü değil. Artık kentlilik bilincine, kentlilik kültürüne yapılan yatırımlar belediyeciliğin başarı kıstası olmuştur."ifadelerine yer verdi.

"Manifesto"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 maddelik yerel yönetimler manifastosuna uyacaklarını belirten Enç, " Şehir planlarımızı kamu yararı gözeterek ve elbette adaletli bir şekilde yapacağız. İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine karşıyız. Mülkiyet sorunlarını çözmek öncelikli hedeflerimizden olacak. Altyapı ve ulaşım konusunda Büyükşehir'imizin de destekleriyle farklı projeler gerçekleştireceğiz.Doğalgaz, enerji, iletişim hatlarıyla ilgili sıkıntı kalmayacak. Kentsel dönüşüm projelerinde makyajlama değil, ada bazlı uygulamalara destek vereceğiz. Muratpaşa'nın kendi coğrafyasına, iklimine, tarihi ve insani dokusuna uygun asıl karakterini koruyan projeler üreteceğiz. Çağımızın geleneklerine uygun insanlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıran enerji ve zaman tasarrufu sağlayan teknolojinin tüm imkanlarını Muratpaşa için seferber edeceğiz. Yaşayan Muratpaşa için, nefes alan Muratpaşa için canlı cansız tüm unsurları koruyacağız. Sosyal Belediyecilik anlayışını tüm dezavantajlı kesime ulaşmasını sağlayacağız. Bireysel ve takım sporlarının başarılı bir şekilde yapılabilmesi için ortak alanlar oluşturup kulüpleşme mantığını yerleştireceğiz. Amatör sporları destekleyeceğiz. Muratpaşa'mızın geleceğini ilgilendiren kararlar alırken tüm kent dinamiklerinin görüşlerini alacağız ve uygulayacağız. Belediye bütçesinden harcanan her kör kuruşun hesabını bize "siz" soracaksınız. Tüm harcamalarımız şeffaf, denetlenebilir olacak. Vicdanlarımızı rahatsız eden hiçbir iş ve işlem yapmayacağız. Muratpaşa'yı siz yöneteceksiniz, biz size yardımcı olacağız."ifadelerine yer verdi.

"Önemli projelerden bazıları"

Enç'in 55 önemli önemli projelerinden bazıları ise şöyle: " Atatürk kent meydanı, falez opera ve bale kültür merkezi, çocuk ve gençlik akademisi, planeteryum ve robotik kodlama merkezi, Ermenek emekli hobi bahçesi, engelsiz yaşam ve rehabilitasyon merkezi, huzurevi, kadın ve çocuk sosyal yaşam merkezi, ağız ve diş sağlığı merkezi, mekanik katlı otopark, Yedi Arıklar çevre ve peyzaj düzenlemesi, Hayvan ve rehabilitasyon merkezleri, Akıllı taksi durakları, emekli kıraathanesi, dar gelirli aileler için kreş, kent ormanı ve botanik park, Eski Lara yolu çevre düzenlemesi, Düzeden şelalesi ve çevre düzenlemesi."

"380 bin seçmenin oyuna talibiz"

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş," 6 ay önce Muratpaşa'!yı kazanacağız dediğimizde zillet ittifakı adeta korku içine girdi. CHP'den 25 bin oy aldığımızda MP kazanıyoruz demiştik. MHP'nin ve milletimizin desteğiyle Muratpaşa'yı kazanacağız. Muratpaşa'daki 380 bin seçmenin oyuna talibiz. Daha iyi bir yönetim anlayışını ve daha iyi bir belediye başkanını hakkediyor. Antalya'da destan yazmaya geliyoruz." ifadelerine yer verdi.

"Projeler yarışsın"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projelerin tüm Antalya'ya hitap ettiğini dile getirerek rakiplerin kataloglarına bakılan taahhütlerin uçup gittiğini ifade etti.

Türel" Adaylar yarışmasın projeler yarışsın diyorum. Antalya siyasetin kısır döngüsü içinde vakit kaybetmeyecek kadar güzel bir şehir. Bize düşen görev Antalya'yı dünyanın en güzel şehri yapmaktır. Kadın zerafeti çalışkanlığı Muratpaşa'ya gelecektir. 1800 yıldır Antalya'ya kadın belediye başkanı gelmemiş. Şimdi Gökçen Özdoğan Enç, Gaye Doğanoğlu, Hatice Sekmen başaracaktır."dedi.

Muratpaşa adayı Enc, projelerini tanıttı

Muratpaşa adayı Enc, projelerini tanıttı

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Trump’ın diplomatik nezaketle bağdaşmayan mektubunu elbette unutmadık”18 Ekim 2019 Cuma 16:18
 • CHP Karadeniz Bölge Toplantısı18 Ekim 2019 Cuma 16:13
 • Ergene Kaymakamı Taşçı’dan Belediye Başkanı Yüksel’e ziyaret18 Ekim 2019 Cuma 15:18
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Trump’ın nezaketle bağdaşmayan mektubunu unutmamamız mümkün değil ama bunları gündemde tutmamamız gerekiyor. Vakti geldiğinde gerek yapılacak" dedi.18 Ekim 2019 Cuma 15:13
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “120 saat içinde teröristlerin ellerindeki silahlar toplanacak ve teröristler bölgeyi terk edecek. ABD, Salı akşamına kadar sözlerini tutarsa güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır. Aksi18 Ekim 2019 Cuma 15:13
 • 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi TBMM’de18 Ekim 2019 Cuma 15:08
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Barış Pınarı Harekatı 1 günlük bir oluşum değildir. Bunun hazırlığı 4-5 yılı bulmaktadır. Gelişmeler anlık olmadı” dedi.18 Ekim 2019 Cuma 15:08
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Suriye’deki DEAŞ unsurları ile en etkili mücadeleyi Türkiye yürüttü. DEAŞ Suriye’den temizlendikten sonra bu kez YPG/PYD bir tehdit unsuru oldu. ABD’den beklenen sözler yerine getirilmedi18 Ekim 2019 Cuma 15:08
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Güvenli hale getirdiğimiz alana 365 bin Suriyeli döndü. Güvenli bölgeye de 2 milyon kişinin dönmesini planlıyoruz" dedi.18 Ekim 2019 Cuma 14:58
 • Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı ile görüştü18 Ekim 2019 Cuma 14:33
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0850 532 69 51 www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim