Murat  Çelik

Murat Çelik

Ödül verildi, dağıtılmadı!

A+A-

Sıra dışı ödül töreni yaşadı Malatya!

Sıra dışı dedim evet bugüne kadar birçok ödül törenine katıldım işim icabı, ödül aldığım da olmadı. Aldığım dedim çünkü dün gece ki ödül törenine kadar yaşadığım törenlerde Plaketler dağıtıldı.

Bu dağıtımlarda dağıtıcılar plaketleri ne şekilde dağıtıyor yabancı olduğum için bu konuda yorum yapamıyorum. Bu sebeple dün geceye yani Anadolu Basın Birliği Derneği Malatya Şubesi tarafından titizlikle hazırlanan 1 Yıl kutlama törenlerine geleceğim.

 

Malatya Basınında görev yapmaya çalıştığım 9 yıl içerisinde, Sivil Toplum örgütlerinin bir çok “en”lerine plaket dağıtılma olayına şahit oldum.

 

Malatya Anadolu Basın Birliği Derneği plaket dağıtımı yapmadı. Ödüle LAYIK görülen kişilere Plaket verdi.

 

Evet verdi.

Alışıla gelmiş plaket törenleri dışına çıktı, Anadolu Basın Birliği Derneği Malatya’da bir gerçeği ortaya çıkartı ve sıra dışı bir gece düzenledi. Bu vesile ile Anadolu Basın Birliği, Derneği Başkanı Zeki Dağ ve Yönetim Kurulunu kutluyorum.

 

Malatya dışından katılımcıların onurlandırdığı “1. Yıl Kutlama” etkinliklerinde, Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Halil Zor’u yakinen tanıma fırsatı buldum. Kalemi kadar dili sert değil. Mütevazi kişiliği Lider olmasında önemli rol oynadığı kanısındayım.

 

Yılların birikimi tecrübesi yüzünden okunuyordu. Genel Merkez yöneticileri ve Malatya Yönetim Kurulu üyeleri ile olan diyalogu, Genel Başkanın bu ay içerisinde yapılacak kongrede aday olması takdirde karşısına mahcubiyetten de olsa kimsenin aday olacağını tahmin etmiyorum.

Babacan insan, değerli Kalem Halil Zor, soy ismi gibi ZOR bir insan değil bundan eminim.

 

Halil Zor Bey, Anadolu Basının içerisinde bulunduğu zorlukları biliyor, basının içerisinde hala aktif olması zorlukları yaşayan biri olarak çözüm üretmesinde kolaylık oluyor.

 

Anadolu Basınının içinde bulunduğu sorunları Ankara’da gündeme taşıması için bizler Anadolu basın çalışanları olarak desteklerimizi esirgememeli, yerinde çözüm üretmek, bağımsız bir yayın hayatı yaşayabilmemiz için çok önemli olduğu kanısındayım.

 

Bu vesile ile Malatya’da yaşadığımız ve içerisinde bulunduğumuz zorlukları kolaylaştırması içinde Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesi çatısı altında birleşmemiz gerektiğini düşünüyorum.

 

Anadolu Basın Birliği Derneği Malatya Şubesinin kuruluşunun 1.Yıl dönümünü kutlamak istiyorum.

Adı gibi kendi Zor olmayan Genel Başkan olduğu sürece Anadolu Basını sahipsiz değil.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

7 Yorum